Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Karyolası Tamiri

Hasta Karyolası Tamir ve Tamircileri

Meslek Ana Grubu : Sanatkarlar ve İlgili İşlerde Çalışanlar

Meslek Alt Ana Grubu : Metal İşleme ve Makine İle İlgili İşlerde Çalışan Sanatkarlar

Meslek Grubu : Elektrikli ve Elektronik Donanım İle İlgili Bakım ve Onarım İşlerinde Çalışanlar

Meslek Birim Grubu : Elektrikli cihazlar ile ilgili bakım ve onarım işlerinde çalışanlar

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim

Meslek Tanımı :

Elektrikli ve mekanik hasta yatağı, evde bakım karyolası, sedye vb. araçların arızaların tespit eden, tamir ve bakımını yapan nitelikli kişidir.

Görev ve İşlem Basamakları :

Hasta Karyola Tamircisi, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: Günlük iş planı ve iş organizasyonu yapmak, müşteriden şikayet, arıza vb. konular hakkında bilgi almak. Elektrikli ve mekanik yoğun bakım karyolası, evde bakım karyolası ve sedye vb. araçların arıza nedeni ve yerini belirlemek için kontrolünü yapmak. Tespit edilen arıza türüne göre malzeme temin etmek. Arıza türlerine göre arızalı yere ait parçaları sökmek. Elektrikli karyolaya ait (güç modülü, el kumandası, motor) vb. arızaların tamirini yapmak. Karyola ve sedyelere ait mekanik kısımların tamir ve bakımını yapmak. Karyola ve sedyelere ait mobilya kısımlarının tamir ve bakımı yapmak. Karyola ve sedyelere ait tekerlek kısmının tamir ve bakımını yapmak.

Mekanik karyolaların hidrolik kısımlarına ait arızaların tamir ve bakımını yapmak. Tamir edilemeyen parçaları yenisi ile değiştirmek. Karyola ve sedyelere ait sökülen parçalarını temizlemek, yağlamak ve yerlerine tekrar monte etmek. Yaptığı tamir ve bakıma göre maliyet hesabı çıkarmak. Kullanılan alet ve ekipmanların bakım ve temizliğini yapmak. Tamiri tamamlanmış elektrikli ve mekanik karyolanın filt (açı), asansör, baş ucu kaldırma, ayak ucu kaldırma testlerini yapmak. Tamir ve bakımı yapılan karyola ve sedyeyi müşteriye teslim etmek. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymak. Mesleği alanındaki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Kaynak: İşkur


Yorumlar - Yorum Yaz