Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatakları Çalışma Sistemi

Hasta Yatakları Çalışma Sistemi

Farklı bir çalışma mekanizmasına sahip olan hasta yatakları sistematik bir şekilde işlev görür. Kumandalı sistemle çalışan hasta karyolası kenarlarında hastanın tek başına ayağa kalkmasını sağlayan korkuluklar yer alır. Yukarıda da belirtildiği gibi hastanın rahat iniş çıkışlar yapmasını sağlayacak olan bu korkulukların da pas yapmayan malzemeden üretilmesi gereklidir. 

Bu detay hastanın pas ile temasını engelleyici bir özelliktir. Hasta eğer alerjik reaksiyon tedavisi olmak için hasta yatağı kullanıyorsa pas tutan bir konuma temas etmemesi gereklidir. Hasta yatağı çalışma sisteminde pas tutma olayı kullanılacak olan kaliteli malzeme ile önemli ölçüde engellenmiş olur.

Pas Tutmayan Hasta Yatağı 

Teknoloji ve sağlık branşında yapılan son yeniliklerle birlikte hasta yatakları rahat ve konforu bir arada sağlıyor. Havalı sisteme sahip olan hasta yataklarının en önemli özellikleri arasında pas sorunu yaratmaması dikkat çeken bir özelliktir. Yatak fabrikası üreticileri üretim aşamasında pas tutmayan malzemeler kullanmalıdır. Bu önemli detay hastanın tedavi sürecinde önemli olan etmenler arasındadır. 

Hasta yatağı

Garantili Hasta Yatak Çeşitleri

Günümüzde hastane, tıp merkezleri veya ev gibi ortamlarda tercih edilen hasta yatak modelleri arasında havalı yatak modelleri ön plandadır. Bu tarz hasta yatak çeşitleri üretici firma tarafından 1 ya da 2 sene garanti belgeli olarak satışa sunulur. Garanti belge süresi dolan havalı yatak tasarımlarında uzun süre kullanım yapılmasından dolayı pas tutma riski yüzde 1 oranındadır. Hasta yatak modellerinin temizlik aşamasında kullanılan deterjanların kaliteli olması da pas tutma olayının yaşanmasını engelleyici bir detaydır.

Hasta yatak tasarımlarının paslanma olayında kilit nokta su ile temastır. Bu bakımdan temizlik aşamasında da su ile temastan kaçınılması gereklidir. Uzun süreli kullanım yapılan hasta yatak modellerinde düşük miktarda da olsa paslanma olayı yaşanabilir. Ancak kaliteli olarak üretilen  hasta yatak çeşitlerinde pas tutma olayı asla yaşanmaz.

Pas Tutmayan En İyi Hasta Yatakları

Pas tutmayan en iyi hasta yatak modellerinde üretici firmanın inisiyatifi önemlidir. Üretici firma kaliteli malzeme kullanarak bir üretim gerçekleştirdiği takdirde en iyi ve aynı zamanda pas tutmayan bir hasta yatağı ortaya çıkar. Bu detay konu hasta yatağı üretimi yapan firmanın başarısını ortaya koyar. Pas tutmayan hasta yatak modelleri hastanın iyileşme ve tedavi sürecini kısaltır. Hasta yakınları bu konulara önem vererek en iyi aynı zamanda pas tutmayan hasta yatağı tercih etmelidir.

Hasta Yatağının Bakımı

Hasta olan kişinin rahat etmesini sağlayacak sistemde üretilen hasta yataklarının düzenli olarak bakımı yapılması kesin ve şarttır. Rutin aralıklarla bakımı yapılmayan hasta karyolası modellerinde düşük seviyede paslanma olayı yaşanabilir. Kaliteli bir hasta yatağında pas ya da çürüme olayı asla yaşanmaz.

Günümüzde hasta yatak modellerine her zaman ihtiyaç duyulur. Bu bakımdan kaliteli ve pas tutmayan hasta yatak üretimi yapılmalıdır. Hasta yatak modellerinde düşük seviyede pas tutabilecek bölmeler vardır. Bu bölmeler arasında hasta yatağının alt kısmında yer alan demir yedek parça malzemeler vardır. Ancak su ile temas edilmediği takdirde yedek parça malzemelerde asla paslanma olayı olmaz.

Bu bakımdan hasta yatağı bakımı yapılırken su ile temas engellenmelidir. Yapılan bu bakım sayesinde hasta yatak modellerinde paslanma olayı engellenir. Hasta olan kişilerin tedavi aşamasında kullanılan hasta yatak modellerinde her zaman kaliteli ve işlevsellik bakımından en iyi olan modeli seçmek önemlidir. Hastalığınızı pas tutmayan hasta yatak modellerinde rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz