Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yataklarında Kullanılan Havalı Yatak Modelleri

Hasta Yataklarında Kullanılan Havalı Yatak Modelleri

Birtakım sağlık sorunlarından dolayı (trafik kazsı, felç, herhangi bir felç kalasına sebep olacak durumlar vs) fiziki hareketlerini yapamadığından dolayı yaşamının devamını yatağa bağlı geçirirler. Bundan dolayı da vücudunda istenmeyen yaralar oluşabilir. İşte bunların olmamasını sağlayan yatak çeşidine havalı hasta yatağı denir. Bu sayede istenmeyen cilt yaralarının önüne geçilmiş olunur. Havalı yataklar genel olarak hastanın kan basıncını dengelemeye yardımcı olur. Böylelikle hastada oluşabilecek herhangi bir cilt sorunun önüne geçilmiş olur. Hasta yattığı dakikada vücut şeklini dengelediği için hastanın bedeni yatakta terlemiyor ve bundan dolayı da ciltte yara oluşmaz. Firmamız olarak hastalar için özel tasarlanmış olan havalı yatakları son sistem teknolojik kullanarak hastaların konforlu yaşam sürmesine ve olası fizyolojik durumların önüne geçmekteyiz.

Havalı Hasta Yatak Çeşitleri?

Hasta yatağı çeşitlerinden biri olan havalı hasta yatağı da kendi içerisinde üçe ayrılır. Hastanın sağlık sorununa göre değişiklik gösterir. Havalı hasta yatakları boru tipli havalı yatak, baklava tipli havalı yatak, pozisyon veren havalı olarak bizlere 3 seçenek sunar. Günümüzden en çok hastanın rahat ve konfor sunması için pozisyon veren havalı yatak kullanılır. Motorlu hasta yatağı ile entegre edildikten sonra daha kullanışlı hale gelir. Ayrıca hastanın yatakta daha rahat hareket etmesine ve vücudunun da herhangi bir ağrı oluşmasının önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca havalı yatakların kumandası sayesinde hastanın istenilen basınç ayarı yapılmış olur.

Havalı Yatak Modelleri

Boru Tipli Havalı Yatak Hakkında Bilgi

Havalı yatağın bir çeşidi olan ve paralel bir şekilde tasarlanmış boru şeklindeki hava kanallarına boru tipli havalı yatak denir. Baklava tipli havalı yatağın görüntüsüne benzer. Böylelikle hasta yattığında basıncını düşürerek kan basıncını dengeler. Hastada oluşabilecek yara ve kızarıklık önüne geçilmiş olur. Boru tipli hasta yataklarında A + B, A + B + C, A + B havalı yatak seçeneklerini de sunar. A + B + C havalı yatak çeşidi diğer havalı yataklara göre daha ekonomik yapıdadır. Firmamız olarak en iyi şekilde hizmet sunar ve havalı yatak modellerini garanti kapsamında ürünü sunmaktadır.

Ventilasyonlu Havalı Yatak (A+B 8cm) Özellikleri

Hastanın basınç düzeyini ayarlayama olanak veren hasta yatak çeşididir. Bu tip hasta yataklarının dezavantajı ise hastanın maksimum kilosu 100 kg. olması gerekir. Bütçeyi fazla zorlamadığından tercih edilen yatak türüdür. Üzerinden herhangi bir kılıfı olmadığından sağlık açısından hasta yatağı kiralama seçeneği de sunulmaz. Hasta yatar yatmaz her 10 dakikada bir şişme fonksiyonunu ayarlayarak hastanın sabit bir yerde yatmasının önüne geçilmiş olur. A+B havalı yatak motorlu yatak bağlantısı olduğundan 2 çeşitli giriş çıkış haznesi bulunur. Bu havalı yatak modeli prizde 1 sene kalma ömrü vardır. Hastadaki kan basıncı yüzde % 60 oranda dengeler.


Yorumlar - Yorum Yaz