Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Yatarak Tedavi Gören Hastanın İhtiyaçları

Yatarak Tedavi Gören Hastanın İhtiyaçları

Yatarak tedavi gören hastaların bazı önemli temel ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu temel ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte olan hasta yataklarının temin edilmesi önem taşımaktadır. Hasta yatağı alırken nelere dikkat edilmelidir? Hasta yatağı alırken öncelikle, yatan hastanın yaşı, geçirdiği rahatsızlık ve fiziksel özellikleri dikkate alınmalıdır. Bu özelliklere uygun olan yatakların seçilmesi önem taşımaktadır. Hasta yeni ameliyattan çıkmışsa, bazı gereksinimleri olacaktır. Serum aparatlarının takılması ya da tuvalet ihtiyacı için yatağa monte edilmiş olan bir lazımlığın bulunması gibi. Tüm bu temel ihtiyaçlara uygun olarak alınmış olan hasta yatakları, yatan kişi için son derece önemli hususlar arasındadır. Hasta yatakları satın alınabildiği gibi kiralama seçeneği de tercih edilebilecektir. Bu konuda hizmet veren deneyimli ve güvenilir firmalar da sektörde yer almaktadır.

Hasta Yatağı Kiralamanın Tercih Edilme Nedenleri

Hasta yatağı kiralama seçeneği, bazı hasta ve hasta yakınları tarafından tercih edilen seçenekler arasındadır. Bunun en önemli nedeni, ekonomik seçenekler arasında yer almasıdır. Hasta yataklarında öne çıkan bazı özellikler bulunmaktadır. Hasta yatağının yapıldığı malzeme kalitesi ile hasta yataklarının sünger kalitesi gibi.

Hasta yataklarında kiralama hizmetini, kurumsal firmalardan almak son derece önem taşıyan hususlar arasındadır. Profesyonel hizmet sunan firmalar, hasta yataklarını her kiralama sonrasında detaylı şekilde temizleyip, bakımını yapacaktır. Yeni üretimden çıkmış olan hasta yataklarından herhangi bir farkı bulunmayacaktır. Bu sayede hasta yataklarından ekonomik şekilde istifade edilmiş olacaktır. Hasta yataklarının kurulumunu da kurumsal çalışan firmalar, kendileri yerinde yapacaktır. Bakımları yapılan hasta yataklarını güvenli şekilde kullanmak mümkün olacaktır.

Her Bütçeye Uygun Olan Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, firma bazında da değişim göstermektedir. Burada önemli olan husus, kaliteli olan yataklar için ödenecek olan uygun fiyat seçenekleridir. Bu bakımdan, fiyat ile kalite karşılaştırmasının yapılması önerilen hususlar arasındadır. İkinci el hasta yatakları ile kiralık hasta yatakları her zaman en uygun yatak seçenekleri arasındadır. Burada önemli olan husus, hizmet alınacak olan firmanın sektörde güvenilir olmasıdır. Çünkü hasta yataklarının detaylı bir şekilde temizlenmesi, hasta sağlığı açısından önem taşımaktadır. Kurumsal çalışan firmalarda kalite standartları gereği bu konu önem verilen hususlar arasındadır.

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Yatak Seçenekleri

Havalı hasta yatağıyaşlı hastalar için önerilen yatak seçeneklerindendir. Havalı hasta yataklarını diğer hasta yataklarından farklı kılan bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerin başında, içlerinden hava kanallarının geçmesi nedeni ile hastanın cildine serinlik verecek özellikte olmasıdır. Hasta cildine serinlik vermesi, sürekli bir hava akışının olması, kan akışını hızlandıracaktır. Bu sayede de sürekli aynı pozisyonda yatan hastalar için cilt yaralarının açılmasını önleyecektir. Felçli ve yaşlı hastalar, özel bakım gerektirmesi nedeni ile seçilecek hasta yatakları da bazı özel niteliklere sahip olmak zorundadır.

Havalı yatak, yaşlı hastaların cilt ve omurga sağlığı için önerilen yatak türlerindendir. Yaşlı hastaların cilt sağlığı özel bakım gerektirmektedir. Yaşa bağlı olarak incelen cilt yapısı, son derece kolay bir şekilde yara alabilecektir. İyileşme süreci de son derece zor ve uzun sürecektir. Tüm bu hususlar düşünüldüğü zaman en uygun hasta yatağı ve süngerlerinin tercih edilmesi önerilmektedir.

Hasta Karyolası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Hasta karyolası alırken dikkat edilecek hususlar arasında kalite kadar, görsellik te önem taşımaktadır. Hasta karyolasında her beğeniye uygun model seçeneği sunan firmalar tercih edilecektir. Hastanın kendi yatağına benzer olan modellere yönelmesi önerilmektedir. Bunun en önemli nedeni, hastaya verdiği huzur ve mutluluktur. Huzurlu olan hastalar, hastalığın zor aşamalarını çok daha kolay atlatacaktır. Ahşap görünümlü hasta karyolaları ile klasik ve modern tasarımlı karyolalar, son derece şık duran model seçenekleri arasındadır. Hastanın zevkine uygun, kullanımı rahat olan modellerin tercih edilmesi büyük önem taşır. El kumandası ile hareket sağlayan hasta yatakları ile hasta temel ihtiyaçlarını son derece rahat gerçekleştirecektir. Yemek yerken (aşeren manavı), televizyon izlerken hasta, yatağını farklı açılara kolay bir şekilde getirebilecektir.

Profesyonel Firmalardan Alınacak Destek

Hasta yatağının profesyonel hizmet sunan firmalardan alınması, son derece önemlidir. Bu firmalar, hasta yataklarında oluşabilecek en ufak bir arızada bile teknik servis hizmetini sunacaktır. Ayrıca, kullanılan yatak malzemeleri de hasta sağlığına uyumlu özellikler içerecektir. Hastanıza temiz ve sağlıklı su içirmek için Meridyen su arıtma cihazı çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Hasta Yatakları

 


Yorumlar - Yorum Yaz