Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Havalı Hasta Yatağı ve Fiyatları

Havalı Hasta Yatağı ve Fiyatları

Özel motoru ile farklı çalışma prensibine sahip olan ve hastanın kilosuna göre vücuda farklı noktalardan basınç uygulayarak hastanın hareket etmesini sağlayan yatak çeşidine havalı hasta yatağı denir. Sahip oldukları motor sistemleri sayesinde özellikle felçli ve uzun süre yatmak zorunda olan kişiler için tercih edilmektedir. Sahip olduğu basınç mekanizması kurulum yapıldıktan sonra otomatik olarak devreye girmektedir. Üretilen diğer hasta yatağı çeşitlerine göre maliyeti yüksek olan bu yatak modellerini kiralayabilir ya da sigorta kurumundan talep edebilirsiniz. Sigorta kurumundan yatak talebinde bulunmak için gerekli evrakları toplamalı ve doktorunuzun size verdiği raporu teslim etmelisiniz. Havalı hasta yatağı ve fiyatları konusunda farklı alternatifler bulunuyor.

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Havalı hasta yatağı ve fiyatları motor sayısına göre yatak çeşitlerine ayrılmaktadır. Motor sayısı attıkça yatağın sahip olduğu fonksiyonlar genişlemektedir. Uzun süre yatan kişilerin kuyruk sokumu, kalça, sırt ve dirseklerinde olan yatak yaralarını iyileştirmektedir. Serum askısı ve diğer tedavi yöntemleri için gereken araç ve gereçleri üzerinde taşır. Yatak malzemesi yüzde yüz pamuk ve nefes alan kumaştan imal edildiği için hastanın terlemesini engeller. Hasta da yatmaya bağlı kas ve kemik ağrılarının oluşmasını engeller. Oturma ve dönme pozisyonlarında etkili hareket edebildiği için hastaya ve yakınlarına kolaylık sağlar.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Havalı Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir?

Hastaların durumları birbirinden farklı olduğu için her hastaya aynı yatak modeli tercih edilmemelidir. Hastanızın nekahet dönemine en iyi uyum sağlayan yatağı tercih etmelisiniz. Doktorunuz en uygun yatak modelini hakkında sizlere bilgi verebilir. Havalı hasta yatağı  modellerinin tercih edilme nedenlerinden bahsedersek;

  • Hareket kısıtlığı olan hastalara hareket etme imkânı tanır. Banyo sırasında hastaya pozisyon vererek kısa sürede yıkanma işleminin tamamlanmasını sağlar.
  • Yatağın fonksiyonları çok geniş olduğu için yemek yeme gibi hastanın temel ihtiyaçlarını gidermede yardımcı olur.
  • Uzun süre yatmak zorunda olan hastalarda yatak yarası oluşumunu önler.
  • Yatak yarası olan hastaların bu yaralardan kısa sürede kurtulmasına imkân tanır.
  • Hastaların iyileşme dönemini en konforlu şekilde geçirmesini sağlar.
  • Hastaya bakan kişilerinde daha az enerji harcamasını sağlar ve yorulmasını engeller.

Doğru yatak modelini tercih ederek hastanıza destek olabilir ve yaşadığı zor süreci daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Havalı hasta yatağı ve fiyatları konusunda farklı çeşitleri değerlendirebilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Kurulumu

Havalı hasta yatağı kurulumu diğer yataklara göre karmaşık gelebilir. Özellikle iki ve daha çok motora sahip yatakların kurulumu biraz kompleks hale gelebilmektedir. Yatağı satın aldığınız ya da kiraladığınız firmalar yatakların tesmilatını ve kurulumunu yerine getirmektedir. İhtiyacınız bittiği zaman yine firmanın teknik ekibi adresinize gelir yatağın söküm işlemlerini yapar ve teslim alır. Kurulum ve söküm işlemlerini teknik ekibin yapması olası arızaların yaşanmasını engeller. Kurulum yaptıktan sonra yatağın fonksiyonları ve kullanımı hakkında sizlere detaylı bilgi verir. İlerleyen dönemlerde yatakta herhangi bir arıza ve sorun yaşanması durumunda teknik ekibi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Havalı hasta yatağı ve fiyatları yatağın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Yatak çeşidinin fonksiyonları arttıkça maliyeti yükselmektedir. Hastanızın ne kadar süre yatacağı belli değilse yatak kiralama imkânlarından yararlanabilir. Satın almaya maddi gücü yetmeyen kişiler firmaların uygun fiyatlara yatak kiralama imkânından yararlanabilirler. Evde hasta bakımına verilen önemin giderek artması hasta yatağı taleplerini artırmaktadır. Markalar kendilerine ait yatakları müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Bu nedenle sektörde oluşan rekabet nedeni ile yatak modellerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. İhtiyacınız olan yatak modelini araştırmadan almanızı ya da hasta yatağı kiralama hizmeti almanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Aksi takdirde aynı yatak modeline yüksek fiyatlar ödeyebilirsiniz. Yatak fiyatlarının içerisine teslimat ve kurulum fiyatları da dâhil edilmektedir. Bu nedenle kurulumu firma çalışanları yaparsa ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz.