Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatak Çeşitleri

Hasta Yatak Çeşitleri

Günümüz dünyasında değişen şartlar beraberinde birçok farklılığı da getirmiştir. Bu farklılıklar insan yaşamını da etkilemiştir. Bu etkilerden bir tanesi de yediğimiz gıdaların giderek yapısının bozulması sonucu farklı hastalıkların ortaya çıkmasıdır. Bu hastalıkların kimisi geçici etkiler bırakırken kimileri de kalıcı hasar bırakmaktadır. Kalıcı hasarlı hastalıklar oldukça zor geçmektedir. Bu durum hem hastayı hem bakan kişiyi hem de sağlık çalışanlarını zorlamaktadır. Bunun için herkesin işini kolaylaştıracak farklı fikirler ortaya çıkmıştır. Bu fikirlerden bir tanesi hasta yatak çeşitleri olarak bilinir. Yatağı kullanacak hastanın uyumu kolaylaşmış ve etrafındaki her şey işlevsel bir hal almıştır.

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Bu yataklar daha çok ayağa kalkamayan yani felçli hastalar için kullanılır. Çünkü bu hastalar kendi ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde değildir. Özellikle bu hastalar tuvalet ihtiyacını gideremiyorlar. Bu yatakların tekerlekleri vardır ve sağlam kalın demirlerden üretilmiştir. Ayrıca yatakta sabitleme aparatı da mevcuttur. Bu yatak bakıcının işini de kolaylaştırmıştır. Çünkü hastanın tuvalet ihtiyacını gidermek oldukça zor olacaktır. Hasta yatağa bağımlı olduğu için kaliteli yatak tercihi yapılmalıdır. Ayrıca lazımlıklı yataklar hijyen açısından da önemli bir durumdur. 

Havalı Hasta Yatakları

Yatağa bağımlı hastalar gün boyu vakitlerini yatak içinde geçirirler. Sürekli hareketsiz bir yaşam sürdürürler. Böyle bir yaşam beraberinde vücutta değişik yaraların çıkmasına neden olmuştur. Bunun çözümü içinde hasta yatak çeşitleri olarak havalı yataklar üretilmiştir. Bu yatakların yapımında özel malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede hareket edemeyen hastaların vücudu biraz da olsa rahatlatacaktır. Kullanılan kumaşlar hastanın rahatsızlığı göz önünde tutularak kaliteli kullanılmalıdır. Bu yataklar hastaya hava vereceği için kan dolaşımını da düzenleyecektir. Ayrıca bu yataklarda kullanılan kumaşın da hastayı terletmemesi gerekir.

Motorlu Hasta Yatakları

Bu yataklar hem hastaya hemde bakan kişiye kolaylık sağlar. Bu yatak uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Bu durum hastanın ihtiyaçlarını gidermeyi kolaylaştırmıştır. Yatağın yanında bulunan korkuluklar güvenliği sağlar. Motorlu hasta yatak çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu diye ayrılır. Motor sayısına paralel fiyatlarda artmaktadır. Bunun için dört motor ile iki motor arasında fiyat farkının olması doğal bir durumdur.

Ev Tipi Hasta Yatağı 

Bir diğer hasta yatak çeşitleri ise bu yataklardır. Bu yatak seçiminde oldukça özenli olmak gerekir. Çünkü hasta bütün zamanını burada geçirecektir. Ayarlanabilir başlık ve ayakucunun olması gerekir. Yine kullanılan kumaşın kaliteli ve anti bakteriyel olması zorunludur. Çünkü sürekli yatan hastalar beraberinde mikrop ve farklı vücut hastalıklarını da getirir. Ayrıca hastanın psikolojik olarak kendisini rahat hissetmesi için bu yataklar modern şekilde de yapılmaktadır. Hasta yatağı görüntüsünden uzak oldukça modern tarzda üretilen çeşitleri de bulunmaktadır. Eğer hasta yakını isterse ahşap malzemeler de kullanılmaktadır.

Medikal Hasta Yatağı

Bu yataklar hem hastanelerde hem de evde rahatlıkla kullanılabilecek türden yapılmıştır. Ayrıca bu hasta yatağı çeşidi oldukça donanımlı bir şekilde imal edilmiştir. Hastaya yada refakatçi olan kişiye kolaylık sağlamaktadır. Hasta istediği zaman yatağın pozisyonunda oynama yapabilecektir. Takılacak serum gibi malzemeler için özel yerler bulmaktadır. Yine bu yataklarda hasta bakıcısının işini kolaylaştıracak lazımlık bulunur. Yatağın başlık kısmı istendiği zaman çıkarılabilir ve temizlenebilen özelliğe sahiptir. Yatak örtüsü de kolayca çıkarılabilir türdendir. Bu sebeple oldukça kullanışlı bir yatak çeşididir.

Kaliteli Hasta Yatağı Tercihi

Hasta yatakları alınan yerlerin de titizlikle seçilmesi gerekir. Çünkü ürünün kalitesi kullanıldıktan sonra ortaya çıkacaktır. Bu sebeple memnun kalınmayan ürünlerin geri alınma garantisi verilmesi lazımdır. Ayrıca yatağın herhangi bir aparatında yaşanacak sıkıntılarda da müdahale etme garantisi olmak zorundadır. Çünkü hasta yatakları fiyat noktasında da çeşitlilik göstermektedir. Bazı yataklar özelliğine göre daha uygun fiyatta iken bazı yataklar ise donanımlı olmasından dolayı pahalı oluyor. Bu yüzden kişiler kendi maddi durumlarına uygun olana göre karar vermektedirler. Hasta yatakları hastaların yaşam kalitesini de artırmaktadır. Çünkü hayatı onlara daha katlanır hale getirmektedir. Birazda olsa günlük hayatın seyrine hastaları da katmaktadır. Hasta yatağının performansının yüksek olması hastanın iyileşme sürecinde de oldukça etkilidir. Hasta yatağı hastanın moralini yüksek tutar ve vücutta yara oluşumunu engeller. Böylelikle tedavi süresi daha da kısalmaktadır.
Hasta Yatakları


Yorumlar - Yorum Yaz