Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hastaya Sağlanan Her Konfor İmzamızdır

Bir insan yaşamı boyunca çeşitli nedenlerle sağlık sorunları yaşayabilir. Bunların içinde kırıklar, ameliyatlar, hastalıklar sebebi ile cerrahi müdahaleler olabilmektedir. Ayrıca yaş itibari ile de yürünemeyecek duruma gelme halinde yaşlılık ve yatalaklık hayatın içinde olabilecek durumlardır. Sağlık sorunları söz konusu olduğunda normal tedavi süresi dışında evde tedavi kısmı da vardır ki, işte bu noktada hasta yatağı kullanımı devreye girer. Hastanede iken bu donanım dört dörtlük yaşanırken eve gelindiğinde bu konforun sağlanamaması hasta için hem bedensel hem de ruhsal sıkıntı yaratacaktır. Bu tür hastalarda hareket potansiyeli düşük ya da sıfır olduğundan bakıma muhtaçlık vardır. Özel tasarım sınıfında olan bu yataklar kullanılması zorunlu bir hal gerektirmektedir.

Hasta Yatağı Kullanımı Neden Önemlidir?

Hasta yatağı hastanelerde vb. sağlık kuruluşlarında ve ev ortamı içerisinde hastanın ve hasta bakıcının işini kolaylaştırmak adına motor ya da motorlar sayesinde hareket kabiliyeti sağlayan medikal bir araçtır. Bu medikal araç fonksiyonlarına göre çeşitlere ayrılır.

Hasta yatakları kullanımı elle ya da kumanda iledir. Modellerine göre de değişiklik gösterirler. Yatak seçimi yapılırken bakıma ihtiyacı olan hastanın rahatlığı ön planda tutulmalıdır. Zira her ürün her hastaya uygun değildir. Hareket kabiliyetine göre hasta yatağı seçimi yapılmak zorundadır. Bu zorunluluğa hem hasta hem de hasta bakan açısından uyulmalıdır. Genelde en sık tercih edilen hasta yatakları 2 motorlu olanlarıdır. Bunlar ayak ve baş kısımları kumanda ile hareket potansiyeli olanlarıdır. Eğer hastanın daha ileri seviyede yardıma ihtiyacı varsa 3 motorlu ya da 4 motorlu tercihlere doğru gidilir.

Havalı Yatak Modellerinde Yeni Tasarımlar

Yatağa bağlı hasta için vücudunda yara oluşumunu engellemek zorunluluğu vardır. Devamlı yatan hastada bu sıkıntılar sıkça görülür ve ızdırap verici bir durumdur. Bu noktada vücutta yara oluşumunu engelleyici temas noktalarının hava alması için üretilmiş olan havalı hasta yatağı modelleri sık tercih edilenler arasındadır. Pozisyon veren havalı yatak sayesinde kan dolaşımı da rahatlamış olur. Aynı zamanda bu tür yataklar vücudun hareketliliğini sağlar.

Hasta yatakları hastanın tedavi durumuna göre kiralama ya da satın alma seçenekleri ile sunulur. Biz kısa dönem yatacak hastalarımızı için hasta yatağı kiralama seçeneğini uygun görüyoruz. Böylelikle hem ekonomik açıdan yıpranma yaşanmıyor hem de ihtiyacın giderilmiş olduğunu düşünüyoruz. Bir hastanın ne kadar yatacağı belli değil ise kiralama tavsiye edilen sistemdir. Eğer uzun süreli bir durum söz konusu ise satın alınmasında fayda vardır. Hasta yatağı kiralama fiyatları aylık olarak fiyatlandırılır. Ancak dilediğiniz ürün günlük, haftalık, aylık olarak da temin edilebilir. Fiyatlardaki değişkenlik yatağın tamamen fonksiyonları ile ilişkilidir.

Hasta Yatakları Kullanım Alanları 

Hasta yatakları evde rahat bir iyileşme süreci için gerekli olan medikal araçlardır. Aynı zamanda hastanın iyileşme sürecinde olumlu katkıları vardır. Özellikle bacak, sırt ve boyun bölgeleri hareketsiz bir dönem yaşadıklarından sürekli ağrı hissedilen yerlerdir. Hasta yatakları sayesinde fonksiyonların kullanımı ile birlikte tedavi süreci de huzurlu geçer. Çeşitleri olarak fazla olduğundan uygun olan seçenek üzerinden gidilmesi her zaman için en doğru karardır. Böylelikle hastalık süreci de çok daha kolay geçecektir. Sonuç olarak hasta yatakları mutlaka ve mutlaka hastanın durumuna göre uygun olmalıdır.

Hasta yataklarında çeşitli özellikler vardır. Bu özellikler her hastaya göre değişken ihtiyaç noktasıdır. Bu nedenle satın alınmadan ya da kiralanmadan önce hasta için işlevi en gerekli olanı tercih edilmelidir. Hasta yatakları modelleri açısından motorlu ve manüel olarak ikiye ayrılır. Genelde hasta yataklarında tekerlek aparatı vardır ve bu hareket etme özelliği demektir. Kenarlarında korkuluklar vardır bu da hastanın düşmesini engelleyici bir özelliktir. Yataklar havalı yataklardır. Böylelikle hastanın vücudunda yaralar çıkması engellenir. Bunun dışında aparat olarak serum asma ya da lazımlık gibi seçenekler de uygulanabilir.

Hasta Yatakları Ekonomik Midir?

Hasta yatakları geçici ya da ömürlük olarak kullanımına bağlı olarak satın alma ya da kiralama seçenekleri ile sunulur. Kalitesine bağlı olarak sağlamlığı ve uzun ömürlülüğü yatak fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. Yatakların fonksiyonlarına dair özellikler açısından fiyat değişiklikleri söz konusudur.

Çok fonksiyonlu yataklarda kiralama fiyatları da farklılık gösterir. Konforu, pratikliği gibi özellikler açısından hasta yatağı fiyat donanım açısından değişir. Özellikle motor özellikleri açısından bu durum çok daha geniş bir çerçeveye dayanır. Çeşitli özellikte görevler demek hastanın hareket etme özelliğinin artması demektir. Hastalarımız için daimi konfor sağlamak bizlerin yegane görevidir.

Hasta Yatakları

Önerilen Linkler:


Yorumlar - Yorum Yaz