Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatakları İle Sağlıklı Yaşam

Hasta Yatakları İle Sağlıklı Yaşam

Hasta yatağı başımıza bir hastalık ya da bir engel gelmediği sürece hakkında bilgi sahibi olmadığımız özelliklere sahiptir. Hasta yatağının ihtiyaç duyulduğu dönemlerde yatağın özellikleri kullanım kolaylıkları açısından çok önemlidir. Hasta yatakları hakkında bilmediğiniz ve merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulacaksınız. Hasta yatakları denince ilk akla gelen yatağın hastaya güven vermesi ve rahat ettirmesidir. Sağlığı elinden gitmiş ve yatarak yaşamını sürdürmesi gereken kimselerin bu süreci en rahat şekilde geçirmesini sağlar.

Profesyonel Hasta Yatakları

Birçok özelliği bir arada bulunduran profesyonel hasta yatakları, başucu, ayakucu yükseklik ayarı ile trendelenburg ve anti-trendelenburg kumanda kontrolünü yapar. Fonksiyonel birçok özelliğe sahip olan yataklar, ergonomik yapısı ile hastanın güvenliğini ön planda tutar. Hasta yatakları, hareket edebilmesi sayesinde hasta bakıcıları için büyük kolaylıklar sağlar. Hastanın kol, bacak ve başının sarkmaması için tam boy korkuluklar monte edilmiştir. Başlık ve korkuluk arasında en fazla 6 cm. mesafe bulunmalıdır. Bir düşme olması durumunda yatağın 35 cm’e kadar alçalarak hastaya ve hasta bakıcıya yardım edici özelliği vardır. Hastanın yataktan kalkmasına da kolaylık sağlar.

RBS İle Sıkışmayı Önler

RBS sistemi ise hastanın sıkışmasına yönelik önlem almak amacı ile tasarlanmıştır. Kalkma esnasında baş tarafı ile ayak tarafının arasını 13 cm kadar açarak hastanın sıkışmasını önler. Bel kısmındaki baskıyı azaltarak hastanın aşağı doğru kaymasını önler. Yatak altında bulunan led ışığı karanlıkta kalma gibi durumlarda, hastanın yatıp kalkmasında görebilmesini sağlar.

Tekerlekler Sabitlenebilir Özelliktedir

Merkezi fren sistemi ile tekerlekte kilit özelliği ve yön kilit sistemi vardır ve daha sağlam durmasını sağlar. Çarpmayı önler ve köşe tamponlar olası darbeler karşısında hastayı koruma altına alır. Yatak platformu yanında 4 parçadan oluşan bir de hava kanalları bulunur. Bu özellik yatağın nefes almasını sağlamaktadır ve kolay bir şekilde yıkanabilir. Yatakta özel kanallı 22 densite şiltesi bulunması sebebi ile yatakta şilte bulunmaz. Hasta yataklarının pvc içermeyen sıvama poliüretan malzemeden üretilmiş olup, mantar ve bakterilere karşı korumaktadır. Ayrıca yanmaz, sıvı geçirmez ve hava alır özelliktedir. Yan korkuluklar kendiliğinden alçalabilme özelliğine sahiptir. Hastalara ve hasta bakıcılara kolayca kullanım sağlar. Korkuluklar ve başlık pürüzsüz, antibakteriyel malzemeden üretilmiştir.

Yataklarda Şok Özelliği Bulunuyor

Şok sistem özelliği, ani gelişen dolaşım bozuklukları ile tansiyon düşmesi gibi durumlarda kullanılır. Korkuluklarla bir bütün olan 4 kontrol paneli vardır. Hasta bakıcının dış panelden itibaren hepsini bir hareketle kontrol ederek hastayı rahatlattığı bir özelliktir. Hasta da iç panelden beri bu fonksiyonları kullanabilir. Hemşire paneli ise 3 metreye kadar uzayan kablosu ile hasta bakıcıya uzaktan yardım kolaylığı sağlayarak uzaktan kumanda edilebilme özelliği taşır. İstenen bütün özellikler birbirinden ayrı olarak kilitlenebilmektedir. Bir tuşla hastanın muayene ve alt bakım pozisyonu alması için hazırlanır.

CPR Özelliği

Bu sitem, CPR sistemi olarak yatağa bağlı hastanın acilen kalp masajına ihtiyacı olduğu durumlarda, uygun pozisyona çevrilmesini sağlar.

Sırt açı göstergesi ile yatan hastanın doktor tarafından nasıl yatması isteniyorsa yatak o açıda ayarlanır. Bunun yanı sıra 6 kademeli diz açısı ayarı bulunmaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Havalı hasta yatağı yatarak yalayan tüm hastaların sorunları ile mücadele eden tarzda bir sistemdir. Yüksek teknoloji ile üretilen güçlü hava kanalları sayesinde yatak yarası oluşmaz. Masaj şiddet ayarı manüel ayarlanabilir. Yatmanın akciğerlere zarar vermesini de önler.

Hasta yataklarının farklı farklı özelliklerde olması hastanın hastalık çeşidine göre değişkenlik gösterir. Hasta yatak seçimi de hastanın tedavi sürecine, hareket engel durumuna ve buna bağlı bir çok özelline göre yapılmalıdır.

Kısa süreli tedavi sırasında hasta yatağına ihtiyaç duyan hasta yakınları ise yarağı sarın almak yerine kiralama şansına da sahiptir.

Hasta yatağı satın alması geren kişilerin bütçesini zorladığını düşünmesi durumunda ürünler firmamız tarafından kiralanabilir.

Hasta Karyolaları

Hasta karyolası manüel olarak ayarlanabilir ve ayakucu ile baş yüksekliği ayarını kolaylıkla yapmayı sağlar. ABS başlıklar ise sökülebilme özelliğine sahiptir. Amortisör destekli kilitlenebilen korkuluklarda yatak altında gizlenmiştir. Hasta yatağı fiyatları her bütçeye uyması bakımından çeşitlilik gösterir. Satın alınamadığı durumlarda kiralama şansına da sahipsiniz. Hasta yatağı kiralama ve satış hizmetleri için firmalarımızı ziyaret ederek hasta ile hasta yakınları için her türlü hizmeti alabilirsiniz. Sitelerimizi ziyaret ederek firmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Hasta yatağı


Yorumlar - Yorum Yaz