Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatakları Model Ve Tasarımları

Hasta Yatakları Model Ve Tasarımları

Hasta yatakları genellikle model ve tasarım açısından konforlu ve pratik profesyonel kullanılan ve hastalara hizmet sağlayan medikal ürünlerdir. Hastaların hastalığı başta olmak üzere son yıllarda çok gelişmiş ve çok donanımlı hasta yatakları üretilmiştir. Hastaların konforu ve güvenliği açısından oldukça önemli bir yere sahip olması gereken modeller tercih edilerek kullanılması uygun olur. Son teknolojiye sahip hasta yatakları tercih edildiği takdirde hasta konforu ve bakımı çok daha pratik olarak kullanılacaktır. Hasta yatağı alımı sonrası verilen teknik destek ve bakımlarda hasta yatağının seçilmesi konusunda büyük önem taşıyor.

Hasta Yatakları Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatakları genellikle model ve tasarım bakımından birçok özellik taşıyor. Öncelikle hastanın hastalığı ve yatış süreci boyunca ağrılarını ve tüm ihtiyaçlarını olumlu yönde etkileyen medikal ürünler olarak görebilirsiniz. Uzun süre yatan hastaların özellikle şikâyet ettiği boyun bel ve birçok ağrıları yok denecek şekilde tasarlanmış modelleriyle hastalara hizmet vermekte. Hasta yatakları birçok çeşit olarak farklı özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin bazıları şu şekildedir; Hasta yatakları 2 motorlu modeli, 3 motorlu modeli ve 4 motorlu modeli olmak üzerek 3 ana kategoriye ayrılmakta. Hasta yatakları ayrıca manuel, son sistem teknoloji kumandalı olarakta çeşitleri bulunuyor. Hasta yatakları özellikleri genellikle model ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişebilmektedir. Genel özellikleri sıralamak gerekirse yükseklik ayarı başlıca hasta yatağı özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Belden aşağısı şekilde ve karyolanın eğimi gibi özellikleri kapsamaktadır.

Hasta İçin Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Her hastanın hastalığı ve yatış süreci farklıdır. Bu bakımdan hafta yatağı seçerken özellikle hastanın hayatının kolaylıkla sağlayarak hayata devam edebileceği modeller seçilmesine özen gösterilmelidir. Öncelikle uzman kişilerden bu konuda destek alınmalı ve profesyonel bir çözüm bulunmalıdır. Bakımı kolay modeller haftanın iyileşmesine yardımcı olur. Hastaya bakan kişinin zorlanmadan bakımını kolaylıkla yapabilmesini sağlıyor. Hastanız zaten psikolojik olarak kendini iyi hissetmediği bir dönemden geçerken motive edecek kendisini daha iyi hissettiren yataklar olması gerekiyor. Hastaların durumuna göre tercih edilmesi gereken hasta yatakları öncelikle hastanın iyileşme sürecini kolaylıkla sağlaması yönünde olmalı. Örneğin; tedavisi belden yukarı olan bir hastanın çok donanımlı ve fonksiyonel özellikleri bulunan bir hafta yatağı seçilmesi gerekir.

Bunun gibi birçok faktör modeli özelliği bakımından oldukça önemlidir. Tedaviye yön veren ve iyileştirme adımları atan unutmayın hasta yatakları bu adımda çok önemli bir tercih olacaktır. Yanlış seçimle hastanızın daha geç iyileşmesine olanak sağlar. Bu yüzden araştırma yaparken hastamızın tüm ihtiyaçlarını olumlu yönde etkileyen ve karşılayan hafta yatakları seçilmesi uygundur.

Hasta Yatağında Bulunan Korkulukların Faydaları

Hasta yataklarının hemen hemen her modelinde karşılaştığımız bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Hastalar geceleri dönebilir, uyku halinde düşebilir veya dönerken refleksle hızlı dönme sonucu düşme yaşanabilir. Tüm bu olumsuz durumların hızlı şekilde önüne geçen güvenlik bariyeri diye adlandırdıkları hasta korkulukları büyük önem taşımaktadır. Hastalar düşme sonucu birçok kötü durumlarla karşılaşmamak zorunda kalabilirler. Öncelikle hastalığın daha çok ilerlemesi veya iyileşmek üzereyken tamamen kötü yönde ilerleme ve daha birçok kırılma, çatlama gibi durumlar vücutta önemli hasarlara yol açılabilir. Bu durumların yaşanmaması için hasta yataklarında bulunan korkuluklar çok önemli faydalar sağlıyor. Bu faydaların en önemli olanı hastanın hayatını kurtaran niteliktedir. Profesyonel bir korkuluk düzenekleri hastalara sağlayan hasta yatakları fiyatları bakımından model ve özellik olarak değişmektedir. Hasta yatakları korkulukları gün içerisinde hasta olan kişinin kolay hareket edebilmesi bakımından ve tedavi süresi boyunca katlanabilir gibi birçok şekilde kullanılabilir. Ayrıca hasta yataklarında bulunan korkuluklar hastanın kolayca yemek yemesi, güvenliği açısından ve kolayca inip yürüyüş yapabilmesi açısından oldukça faydaları bulunuyor.

Neden Hasta Yatağı Tercih Etmeliyim?

Hasta yatakları hastanın hayatını önemli etkide iyileşmesini sağlamak amacıyla üretilmiş medikal ürünlerdir. Evde hastanın koltukta veya yatakta yatması ve bu süreçte hasta yatakları kullanılmaması hastaya büyük zarar verir. Hastanın iyileşmek yerine daha kötü olması ve hastanın ihtiyaçlarına cevap vermeyecek şekilde olan evdeki ürünler birçok ağrı ile baş etmenizi gerektirir. Böylece hasta psikolojik olarak kendini iyi hissetmez ve daha kötü olur. Böyle durumların yaşanması için hasta yataklarımızın tercih edilmesi doğru olacaktır. Firmamıza dilediğiniz şekilde başvurarak hasta yataklarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hasta Yatakları


Yorumlar - Yorum Yaz