Emek Sağlık Hasta Yatakları
Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı kiralama hizmeti sunmak, müşterilerimizin sağlık ve konforu için bir hizmettir. Özellikle kısa süreli kullanım için satın almak yerine, kiralama seçeneği daha ekonomik bir seçenek olabilir.

Firmamız, müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hasta yatağı kiralama hizmetleri sunmaktadır. Kiralama hizmetlerimizde, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun hasta yataklarını seçiyoruz ve müşterilerimize kiralama süresince tam destek sağlıyoruz.

Kiralamak istediğiniz yatağı seçtikten sonra, ürünün kurulumu, kullanımı ve bakımı konusunda size detaylı bilgi veriyoruz. Kiralama süresi boyunca oluşabilecek herhangi bir sorun için de, profesyonel teknik destek sağlıyoruz.

Müşterilerimizin sağlık ve konforu bizim için önceliklidir. Hasta karyolası kiralama hizmetlerimizle, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı ve ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmayı hedefliyoruz.

Emek Sağlık

Emek Sağlık Hasta Yatakları: Konforlu ve Güvenli Bir İyileşme Süreci

Emek Sağlık tarafından geliştirilen hasta yatağı modelleri, hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlık profesyonellerinin işlerini kolaylaştırmak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Bu yataklar, konfor, güvenlik ve kullanıcı dostu özellikler sunarak hem hastaların hem de sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamayı hedefler.

Yatak yüksekliği, sağlık çalışanlarının hastalarla etkili iletişim kurmalarını ve hastaların kolayca yataktan kalkmalarını sağlayacak şekilde ayarlanabilir. Elektrikli hareket kontrolü sayesinde hasta veya bakıcılar, yatak pozisyonlarını baş ve ayak kısımlarındaki açıları kişisel ihtiyaçlara uygun bir şekilde düzenleyerek kolayca ayarlayabilirler.

Yatakta güvenliği artırmak amacıyla her iki tarafta bulunan korkuluklar, hastaların düşme riskini azaltır ve aynı zamanda ek destek sağlar. Özel yatak yüzeyleri, bası yarası oluşumunu önler ve hastanın daha konforlu ve hijyenik bir iyileşme süreci geçirmesine yardımcı olur.

Döşeme ve temizlik konusunda kolaylık sağlayan özel yatak çarşafları ve koruyucu kaplamalar, hastaların rahat ve hijyenik bir ortamda kalmasını sağlarken, sağlık personelinin de temizlik işlemlerini daha kolay yapmalarına olanak tanır.

Döner ve frenli tekerlekler, yatağın kolayca hareket ettirilmesini sağlarken güvenli bir sabitleme sağlar. Acil durum indirme özelliği, elektrik kesintisi gibi durumlarda hızlı bir şekilde yatak pozisyonunu düzeltmeye yardımcı olur.

İşbirliği Yaptığımız Firmalar

3 Motorlu Yatak
3 motorlu hasta yatağı
Ahşap Hasta Yatağı
Ahşap hasta yatağı
ABC Havalı Yatak
ABC Havalı Yatak
Hasta Yatağı Modelleri ve Çeşitleri

Hasta yatağı alırken belli kriterleri göz önüne almak gerekir. Bunların başında gelen, kişinin fiziksel özellikleri ve geçirilen rahatsızlığa uygun olmasıdır. Hasta yataklarında ortopedik özelliklerin olması da tercih edilme nedenlerinin başında gelir. Hasta yatağı alacak olanlar için kilo ve yaş ta önemli unsurlardır. Yeni doğan ünitelerinde kullanılacak yataklar ile yetişkin yatakları farklı özelliklerde olacaktır. Yaşlılar için seçilecek yataklar ile sürekli yatan felçli hastalar için önerilen yatak özellikleri de farklılıklar içerir. Hasta yatakları temelde iki ana kategoriye ayrılırlar. Bunlar, manuel hasta yatakları ile otomatik hasta yatakları şeklinde. Bu yataklar da kendi aralarında alt kategorilere ayrılırlar. Otomatik hasta yatakları kullanım açısından hastayı yormayan ve rahat kullanılan yataklardır. Hasta yataklarının kişiyi rahat ettirecek özelliklerde olması son derece önem taşır.

Hasta Yataklarında Otomatik Çalışma Prensipleri

Hasta yatağı modelleri arasında son yıllarda en çok tercih edilenler, otomatik çalışan hasta yataklarıdır. Otomatik çalıma prensipleri sayesinde hasta yardım almadan yatağı farklı pozisyonlara getirebilir. Otomatik hasta yatakları iki, üç, dört motorlu olabildiği gibi asansörlü modelleri de mevcuttur. Bu sayede hasta yatağının farklı yerleri el kumandası yardımı ile farklı açılara ayarlanabilir. Yatakların baş, boyun ve ayak kısımlarını kumanda yardımı ile ayarlamak söz konusudur. Hasta yemek yerken, televizyon izlerken yatağı rahatlıkla farklı pozisyonlara ayarlayabilir. Hasta yataklarında elektrikle çalışan bu modeller, ev tipi, hastane ve bakımevlerinde rahatlıkla kullanılan modellerdir. Hastanın yardım almadan tüm işini kendisinin yapması, hastaya kendine güven duygusu verecektir. Huzurlu olan hastaların da hastalık sürecini daha rahat atlattıkları gözlemlenir.

Emek Sağlık Hasta Yatakları

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, farklı kategorilerde yer alır. Hasta yatağının modeline göre de fiyatlar farklılıklar gösterir. Düşük fiyatlı olmasından ötürü hastaların en çok tercih ettikleri son yıllarda kiralık ve ikinci el hasta yataklarıdır. Hasta yataklarının otomatik çalışan modelleri diğer yataklara nazaran daha üst fiyat bandından satışa sunulur. Her türlü teknik özelliği kiralık hasta yataklarında da bulmak söz konusudur. Hastanın kısa süreliğine yatak istirahatine ihtiyaç duyduğu durumlarda önerilen, kiralık hasta yataklarıdır.

Kiralık Hasta Yataklarının Tercih Edilmesi

Kiralık hasta yataklarındaki her model, yeni üretimden çıkan yataklardan farklı değildir. Otomatik hasta yatakları ile havalı hasta yataklarını kiralık kategorisindeki yataklarda da görmek söz konusudur. Hasta yataklarının her bütçeye uygun olması ve model zenginliği için kiralık kategorisindeki yataklar tercih edilir. Kiralık hasta yatakları, kiralama öncesinde detaylı şekilde bakım ve temizliği yapılan yataklardır. Hasta yatağı almadan önce firma incelemesinin yapılması da önerilir. Kurumsal firmalardan yatakların temin edilmesi, kişiye uygun model zenginliğinin olması açısından da önem taşır. Kurumsal firmalar, kiralık hasta yataklarının kiralama öncesinde detaylı şekilde bakım ve temizliğini de yaparlar. Kullanım süresi sonunda bu yatakların demontesi de yine firmalar tarafından yapılır. Bu sayede işi biten hasta yatakları yaşam alanlarında yer işgal etmezler. Kurumsal firmalar yerinde kurulum hizmetini sunan güvenilir işletmelerdir.

Havalı Hasta Yatakları

İleri yaş hastaları için önerilen, havalı hasta yataklarıdır. Havalı hasta yatakları cilt sağlığı için önerilen hasta yataklarıdır. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları en ufak bir tahrişte yara olacak durumdadır. Uzun süre hareketsiz yatan yaşlı hastalarda cilt yaralarının açılması son derece sık karşılaşılan durumlardır. Yaşa bağlı olarak bu yaraların iyileşmesi de zaman alan ve zor bir tedavi süreci gerektiren durumlardır. Hasta yataklarının havalı kategorisinde bulunanları baklava ve boru tipli olmak üzere iki ana sınıfa ayrılırlar. Bu yatakların içlerinden geçen hava kanalları, hastanın sürekli serinlik hissi yaşamasını sağlar. Pozisyon değiştirme özellikleri nedeniyle, hasta yatakları yatak yaralarının açılmasını da önler. Felçli hastalar için de önerilen havalı hasta yataklarıdır. Bu yataklardaki ortopedik özellikler, iskelet ve omurga sağlığı için de önem taşır.

Sağlam Hasta Yatakları

Hasta yataklarında sağlam tasarımların tercih edilmesi önem taşır. Kurumsal firmalar satış ve hasta yatağı kiralama öncesinde kalite kontrol testlerinden geçirirler. Kalite kontrol testlerinden geçen yataklar, daha güvenli tasarımlardır. Hasta yataklarının havanın neminden etkilenmeyen özelliklere sahip olması, paslanmaz yapıda olmaları uzun süre kullanım avantajı sağlar. Hasta yataklarında güvenlik unsurlarının da düşünülmesi gerekir. Yatakların yan koruyucu bantları, yatan hastanın düşmesini engelleyen özelliklerdir. Hasta yataklarında tekerleklerin de otomatik şekilde kilitlenmesi, yatağın bulunduğu yerde sabit şekilde kalmasını sağlar. ABS fren sistemi hasta yataklarının hareketsiz şekilde bulunduğu yerde kalmasını sağlar. Hasta yataklarının bakım ve servis desteği için mutlaka kurumsal işletmelerden yatak temini yapılması gerekir. Bu firmalar kalite ve fiyat standartlarına sahip işletmelerdir.

Hasta Karyolaları

Hasta karyolalarında şık modellerin tercih edilmesi önerilir. Hasta karyolası alırken, özgün modelli tasarımların tercih edilmesi tavsiye edilir. Hasta karyolalarında en şık tasarımlar, yatan hastaya huzur ve mutluluk verecektir. Son yıllarda hastanın kendi yatağına benzer modelleri tercih ettiği görülür. Bunun en önemli sebebi, hastaya huzur ve moral sunmasıdır. Ahşap modeller de sıcak tasarımları ile önerilen karyola tasarımlarıdır. Huzurlu ve mutlu olan hastaların hastalığı daha rahat geçirdikleri gözlemlenmiştir. Ortopedik, fonksiyonel hasta yatakları kadar, şık hasta karyolası tasarımlarının da tercih edilmesi tavsiye edilir. Rahat hareket edebilen yatak tekerlekleri, refakatçi için kolay kullanım sunan modellerdir.

  
609 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın