Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı hem hastanelerde hem de evde kullanılabilen yataklardır. Bu yataklar hastaların rahat tedavi görmesi amacı ile tasarlanmış bir karyola türüdür. Hastaların tedavi süreçlerinde kullanılan bu yataklar aynı zamanda yatağa bağımlı yaşamak zorunda kalan hastalar için de öncelikle tercih edilir. Bu yatakları incelediğimizde birçok farklı seçenekli hasta yatakları karşımıza çıkar. Burada hastanın tercihlerine göre ve hastalığın durumuna göre hasta yatağı tercihi yapılabilir.

Hasta Yatağı Nedir?

Günümüzde çoğunlukla hastanelerde karşımıza çıkan hasta yatakları doktorların muayene sırasında kullandıkları ya da hastanede tedavi sürecinde olan hastaların tedavi boyunca kullandıkları bir yataktır. Bu yataklar genellikle sağlık kuruluşlarında kullanıldığı gibi evlerde de gerekli durumlarda kullanılabilir. Hasta yatağı hastaların rahat etmesi açısından bazı özellikleri dikkate alınarak hastalar tarafından tercih edilmelidir. Hasta yatağının yapıldığı malzeme kaliteli olmalı ve hastanın rahat hareket etmesi açısından da kullanışlı olmalıdır.

Genellikle yatağa bağımlı olan hastaların evde kullandığı hasta yatakları daha dikkatli biçimde seçilmelidir. Yatağa bağımlı hastalar zamanlarının büyük bir kısmını yatakta geçirir. O yüzden yatak seçimi çok önemlidir. Hareketli olan hasta yatakları hastaları hareket ettirmek için oldukça kullanışlıdır. Hem hastaya hem de hasta bakıcısına büyük kolaylık sağlar. Ayrıca hava alan özelliğe sahip olan bir hasta yatağı yatağa bağımlı hastaların sürekli yerinden kaldırılmasını gerektirmez. Buda hastanın her zaman temiz bir yatakta yatmasına imkân sunar. Hasta yatağının kaliteli olması da hastanın rahatlığı için önemlidir.

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Hastaların ihtiyacı olan hasta yatakları birçok konuda kolaylık sağlar. Hastaların tedavi sürecinde kullanılan hasta yatakları tedavinin daha kolay yürütülmesini sağlar. Ayrıca hastalığın iyileşmesi yönünde de yardımcı olabilir. Yatağa bağımlı olan hastaların en önemli ihtiyaçları bir hasta yatağıdır. Çünkü bu hastalar zamanlarının çoğunu yatakta geçirmek zorundadır. Bu yüzden kaliteli bir hasta yatağı bu tür hastalar için oldukça önemlidir. Genellikle sağlık kuruluşlarında kullanılan hasta yatakları aynı zamanda evde ya da güzellik merkezlerinde de kullanılabilir.

Hasta Yatağı

Hasta Yataklarını Kimler Tercih Eder?

İnsanlar hasta yataklarını hastanelerde görmeye alışıktır. Çünkü hasta yatakları genelde hastanelerde doktor muayenesi sırasında ya da hastanede tedavi edilmesi gereken bir hastalığın tedavi sürecinde hastaların kullandığı bir yataktır. Hastaların ihtiyacı olan bu hasta yatakları rahat ve kullanışlı olmalıdır ki hastaların iyileşme sürecine de katkıda bulunsun. Bu sebeple hasta yatağını ilk tercih edenler tedavi sürecindeki hastalardır. Hasta yataklarını kullanan diğer bir kesim ise yatağa bağımlı olan hastalardır. Bu hastalar zamanlarının çoğunu yatakta geçirdikleri için hasta yatağı seçiminde daha dikkatli olmalılar. Yatağın kaliteli malzemeden yapılması, rahat olması ve hareketli olması yatağa bağımlı hastalar için bir avantajdır. Bu yataklar sağlık ocaklarında da kullanıldığı gibi güzellik merkezlerinde de yapılacak bazı uygulamalarda kişilere çok fayda sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Sağlık sorunlarından dolayı tedavi gören hastalara hastanede ya da evde hastaya yardımcı olan hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Bu yatakların bazı özellikleri vardır. Bunların başında hareketli başlık kısımları, ayak kısımları, korkuluk, tekerlekler, serum askısı gelmektedir. Hasta yatakları aparatlara ya da hareket durumlarına göre sınıflandırılmaktadır. Hasta yatakları aparatlarına göre hastane tipi ve ahşap görünümlü olarak ayrılır. Bir de hareket kabiliyetine göre manuel ve motorlu yataklar olarak kategorilere ayrılır. Motorlu hasta yatakları da motor sayısına göre kendi içinde sınıflandırılır. Hasta yatağı çeşitleri hastaya ve hasta bakıcısına büyük kolaylıklar sağlar. Yatakta bulunan aparatlar oluşabilecek kazaları önlemek için kullanılır.

Ayrıca felçli olan hastalar için hareketli yataklar tercih edilebilir. Çünkü hareketli yataklar herhangi bir güç gerektirmeden hastanın baş kısmını ya da ayak kısmını kaldırmasını yardımcı olur. Bazı yataklarda bulunan lazımlık kısmı da felçli hastalar için kullanılabilir. Çünkü felçli hastalar hareket kabiliyetlerinin çoğunu yitirmiş olduklarından tuvalet ihtiyaçlarını da yattıkları yerden karşılamaktadır. Yatakta bulunan bu bölüm hastaların bu ihtiyaçlarını karşılanmasını sağlar.

Hasta Yatağı Bakımı Ve Temizliği

Hasta yatakları hastalar için çok önemli bir kullanım alanıdır. Çünkü hastalar günlerinin çoğunu bu yataklarda geçirir. Bu yüzden bu yatakların temizliği büyük önem taşımaktadır. Her gün havalandırılması gereken bu yataklar ayrıca kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Çünkü malzemenin kaliteli olmaması birçok soruna sebep olur. Yatak temizliğine ve kalitesine dikkat edilmediğinde sürekli yatan hastalarda yatak yaraları meydana gelebilir. Ayrıca hasta yataklarının hareketli olması hastaların rahatlıkla hareket ettirilmesine yardımcı olur. Buda hasta bakıcılarına yatak temizliği sırasında yardımcı olur.

Hasta Yatağında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yataklarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hastanın durumuna uygun bir yatak seçmektir. Hastanın rahat etmesi iyileşmeyi sağlayan bir durum olduğu için yatağın rahatlığı çok önemlidir. Hasta yatağı seçilirken yatağın üretildiği malzemenin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü özellikle sürekli yatan hastaların hasta yatağını sürekli havalandırma şansı olmayabilir. Yatağın hava geçirir özellikte olması kendi kendine hava almasını sağlar. Buda hasta bakıcısına büyük kolaylık sağlar. Sürekli yatan hastalarda oluşabilecek olan yatak yaralarını kaliteli malzemeden üretilen bir hasta yatağı engeller.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Hasta yataklarını incelediğimizde karşımıza birçok özelliği çıkar. Hareket etmesini sağlayan aparatların olması, hava alan bir yatağın olması, kaliteli malzemeden üretilmesi, motor sayısı gibi özelliklerin seçilmesine göre değişik fiyatlar belirlenebilir.

  
142 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın