Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yataklarında En Yeni Özellikler Neler?

Gelişen teknoloji ile beraber hasta yataklarında da bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Bu durumda yatalak olan hastalar için onlara üst düzeyde konfor sağlamak amaçlı bazı yeni özellikler kazandırmıştır. Bu özellikler ise;

 • Gelişmiş motorlu ayağı sistemler: Bu sistemler hastaların sağlık durumlarını optimize etmek için konforlu bir yükseklik ayarına sahip.
 • Kontrol panelleri: Yatakların konfor ayarlarını ve ayarlarını kontrol etmek için kullanılan bir kontrol paneli eklenmiştir.
 • Kablosuz bağlantı: Hasta yatakları hareketli cihazlar arasında aracı olmak için kablosuz bağlantıya sahiptir.
 • Yüksek kalite malzemeler: Hasta yatağı için çok yüksek kalite malzemeler kullanılarak tasarlanmıştırlar.
 • Yüksek konfor: Hasta yatakları konforlu dokunuşlar sağlamak için çok yüksek kalite malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır.
 • Hızlı kurulum: Hasta yataklarının kurulum süresi minimum seviyede tutulmuştur.
 • Yüksek hassasiyet: Hasta yatakları hassas kontrol sistemleri ile çalışmaktadır.
 • Teknolojik özellikler: Hasta yatakları çok yüksek teknoloji özellikleri ile donatılmıştır.

Hastalar İçin Tasarlanan Hasta Yatağı Özellikleri Nasıl Olmalı?

Hasta yatağının çok hafif olması gerekiyor, böylece hasta kolayca taşınabilir. Hasta yatağının konforlu olması önemlidir. Yastıklar ve hasta yatağı süngeri rahatlatıcı olmalı ve hastanın ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Hasta yatağına yüksek teknolojili sistemlerin entegre edilmesi önemlidir. Böylece hasta takibi daha kolay ve kontrol edilmesi daha kolay olacaktır. Hasta yatağının temizlenmesi kolay olmalıdır. Böylece hasta yatağının temizliği kolayca sağlanacaktır.

Hasta yatakları

Hasta yatağının rahat ve güvenli bir ortamda kullanılmasını sağlamak için, hasta yatağının güvenlik özellikleri iyi olmalıdır. Hasta yatağının ayarlanabilir özellikleri olmalıdır, böylece hastanın ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Hasta yatağına, hastanın rahatlamasını sağlayan ekstra özelliklerin entegre edilmesi önemlidir.

Hasta Yatağını Kimler Tercih Eder?

En çok, hastaneler, hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, yaşlı bakım hizmetleri ve bireyler tarafından tercih edilen hasta yatakları, özellikle tekerlekli sandalye kullanan ve ciddi destek gerektiren hastalar için tasarlanmıştır. Bu hastalar, çoğunlukla hareket kısıtlılığı olan ve konforlu bir yatak arayan hastalar arasındadır.

Hasta Yataklarında Hastaya Sağlanacak Konfor Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatağı tercih edilirken hastanın konforu göz önüne alınarak bu seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde hasta için özensiz seçilen yataklar kişinin daha kötü bir hal almasına sebep olabilir. Bu konfor özellikleri ise şunlar olmalıdır:

 • Yüksek teknoloji güvenlik özellikleri:

Yataklar, hastaların güvenliğini her zaman ön planda tutmak için yüksek teknoloji güvenlik özellikleri sunmaktadır. Hastaların konumlarını ve pozisyonlarını değiştirmesini kolaylaştıran izleme sistemleri, kullanıcı tarafından kilitlenen çıkış kapıları, sallanma ve kaldırma özellikleri, konforlu kontrol sistemleri gibi özellikler mevcuttur.

 • Yüksek konfor ve destek:

Yataklar, hastalara maksimum konfor sağlamak için son derece hafif ve destekleyici malzemeler kullanılmaktadır. Böylece, hastalar konforlu ve güvenli bir ortamda uyuyabilirler.

 • İleri teknoloji iletişim sistemleri:

Yataklar, hastalar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için gelişmiş teknoloji iletişim sistemleri sunmaktadır. Bu sistemler hastaların hastane personeline ve aralarındaki iletişim kurmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

 • Hasta kayıt ve ölçüm sistemleri:

Yataklar, hastaların sağlık durumlarını takip etmek için hasta kayıt ve ölçüm sistemleri sunmaktadır. Bu sistemler, hastaların kan basıncı, nabız ve nefes alma durumlarını takip etmek için tasarlanmıştır.

 • Otomatik pozisyon ayarlama:

Yataklar, hastaların konumlarını ve pozisyonlarını değiştirmek için otomatik pozisyon ayarlama sistemi sunmaktadır. Bu sistem, hastanın konforlu ve güvenli bir ortamda uyumasını sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Süngeri Nasıl Olmalıdır

Yatalak hasta yatağı süngeri rahatlatıcı, yumuşak ve destekleyici olmalıdır. Süngerin üzeri hafif, nefes alabilir, su geçirmez materyallerden oluşmalıdır. Süngerin kalınlığı, hastanın bedenine uygun olmalıdır. Yatalak hastanın yatağının üzerinde sünger kullanılması, hastanın vücudu üzerindeki baskının minimuma indirilmesini sağlar. Süngerin yatak üzerinde düzgün dağılmış olması, vücudun en uygun pozisyona gelmesini sağlar. Yatalak hastalar için süngerin kalitesi, oluşabilecek ödem veya yaralanmaları önlemek için çok önemlidir.

Hasta Yatağı Modellerinde Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Bir hasta yatağı modeli seçerken, kişinin fiziksel ihtiyaçlarını, konforunu ve güvenliğini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Öncelikle, hastanın ne kadar hareketli olduğuna bakmalısınız; çok hareketli bir hasta için daha sert bir yatak daha iyi olabilir. Ayrıca, hastanın ne kadar ağır olduğuna bakmalısınız; ağır bir hasta için çok yüksek kaliteli bir yatak daha iyidir. Son olarak, hastanın ne kadar rahat edeceğini göz önünde bulundurmalısınız; çok rahat edecek bir hasta için daha yumuşak bir yatak daha iyi olabilir. Hastanın ihtiyaçlarını veya düşüncelerini göz önünde bulundurmak, en uygun yatağı seçtiğinizden emin olmanızı sağlar.

Hasta Yatağı Kimler Kullanır?

Yataklı hasta yatağı özellikle çok hareket edemeyen, yaşlı veya ağır hastalar veya sakatlar için tercih edilmektedir. Ayrıca, eklem ve sırt ağrısı olanlar, kronik hastalıkları olanlar, mide ve bağırsak hastalıkları olanlar, öksürük, nefes darlığı veya astımı olanlar veya daha hafif hastalıkları olanlar da bu tür hasta yataklarını tercih etmektedirler. Yatalak hasta yatağı fiyatları, yatağın türüne ve özelliklerine göre fiyatları değişmektedir.

Hasta Yatağına Ait Ölçü Seçenekleri Nasıl Olmalıdır?

Yatalak hasta yatağı ölçüleri kişinin boyuna ve beden ölçülerine göre değişir. Genel olarak yatağın uzunluğu kişinin boyuna göre yaklaşık 2 metredir ve genişliği ise 1,2 metredir. Yatağın yüksekliği de yatağa girecek olan kişinin beden ölçülerine göre değişir. Genel olarak yüksekliği 20 - 25 santim arasında değişir.

  
152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın