Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Kalitesi Ve Dayanıklılığı

Hasta yatağı; hasta olan bireylerin daha konforlu zaman geçirmeleri için kullanılan yatak türüdür. Hasta yatakları, evlerde veya hastanelerde kullanım için uygundur. Kişinin uzun süre yatması gereken durumlarda kullanılan bir mobilya türüdür. Hasta yatakları genellikle hareket edebilecek bir pozisyona sahiptir. Bu nedenle de pozisyon aralıkları değiştirip istenilen yüksekliğe getirilebilir. Hasta yataklarında bu özelliklerin var olmasının amacı hastanın tamamı ile rahatını sağlamaktır. Yatakların, hastaların iyiliği için tasarlanır ve bu nedenle de kalitelidir. Dayanıklı olan yapısı sayesinde uzun yıllar zarar görmeden kullanılabilir. Hasta yatağının kalitesi çeşitli faktörler bazında değişebilir. Hasta yatağının malzemesi, fonksiyonel özellikleri, tasarım şekli kalitesi hakkında bilgi veriyor. 

Hasta Yatağında Bulunması Gereken Özellikler 

Hasta yatakları, mutlaka hastanın hastalık sürecinde destekleyici olmalıdır. Evlerde ve hastanelerde kullanılan hasta yataklarının özellikleri birbirlerinden farklıdır.  Hasta yatağı tercihinde bulunurken hastanın hekiminden bilgi almak faydalıdır. Çünkü bazı hastalar kas problemi yaşadıkları için uzun süre yatakta vakit geçirmeleri iyi olmayacaktır. Fakat yatak hareket eden bir yapıya sahip olduğu için, vücut içerisinde düzenli olarak kanın dolaşımına yardımcı olur. Beden üzerinde morarma, kanlanma ve kas erimesi gibi basi yaralarının oluşmasını engeller. Yatak fonksiyonel havalandırma kapasitesine sahiptir. Fonksiyonel havalandırma ile birlikte kişi kendisini daha rahat hisseder. Ayağa kalkar ve bedeninde ağrı hissetmeden yürüyebilir.
Hasta yatağı

Hasta Yatağı ve Hareket Eden Yapısı 

Hastane ortamında tedavi gören bir hastaya, hemşirenin serum takması veya iğne yapması gerekebilir. Buna bağlı olarak hastanın sedyeye geçmesi gerekebilir. Hareketli hasta yatağı sayesinde yükseklik ve eğim ayarlanır. Daha sonrasında ise hasta yatak üzerinden hiç yorulmadan sedyenin üzerine geçmiş olur. Bu durum hem hasta açısından hem de hasta yakınları açısından kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Hastalar bu yöntem sayesinde daha hızlı bir şekilde iyileşirler. Vücut dinlenir ve organlar işlevlerini daha rahat bir düzende yerine getirirler. Bazı hastalıkların tedavisinde veya cerrahi operasyon sonrasında kullanım için uygundur. Örneğin kalp krizi geçirmiş olan bir hasta kalp atımının belirli bir düzene ulaşması için bir süre havalı yatak üzerinde dinlenmek durumunda kalabilir.

Hasta Yatağının İşlevsel Olan Parçaları Nelerdir?

Hasta yatakları, işlevsel olan ve hayatı daha pratik bir hale getiren parçalara sahiptir. Mevcut parçalar sayesinde hasta hayatı daha kaliteli bir düzende yaşar. Yatağın her iki tarafında hastanın düşmesini engellemek amacı ile korkuluklar bulunuyor. Hasta korkuluklardan tutunarak rahatça ayağa kalkabilir. Ayrıca gece uyurken sağa ve sola dönme esnasında yere düşmesine engel olunur. Hasta yatakları işlevsel olduğu için çok amaçlıdır ve uzun süre kullanım için de uygundur. Yatak45,60 ve 90 derece gibi açı performanslarına sahiptir. Örneğin 45 derece açı sayesinde hasta, yatağında oturabilir, yemeğini yiyebilir veya televizyon izleyebilir.

Hasta Yatağının Yükseklik Açıları ve Kolaylığı 

Hasta yatağı  belirli açılara sahip olması hem kilolu hem zayıf olan bir hasta için kullanışlıdır. Obezite hastası olan bir insanın hareket edebilme kapasitesi, zayıf olan bir insana oranla oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle hasta yatağı üstün taşıma kapasitesi sayesinde obezite olan bir insanı kaldırabilir. Yatağın 4 adet tekerleği vardır ve istenildiği zaman 360 derece her yöne dönebilir. Hasta yatağının taşıma kapasitesi oldukça yüksektir. İçeriğinde çabuk zarar görmemesi adına dayanıklı olan malzemeler kullanılmaktır. Kaliteli hasta yatağı çabuk zarar görmez. Hastanın beden kitle endeksi ile uyum içindedir. 1.90 boy oranına kadar uzanma aralığı vardır. Ensel ve boysal anlamda uyumludur ve kullanışlıdır.

Kaliteli Hasta Yatağının Konforu 

Kaliteli olan bir hasta yatağı öncelik ile ergonomik tasarımlara sahip olmalıdır. Yatak, hastanın vücut şeklini ve pozisyonunu desteklenmelidir. Bu durum hastanın rahat edebilmesine destek sağlar ve hastanın ağrıları her geçen gün azalır. İkinci özellik ise, sağlanması gereken yüksek konfor özellikleridir. Yatakta uzun süre yatan hasta bedensel olarak ağrı hissetmemelidir. Özellikle kaslarda güçlülük olmalı ve hasta yürürken bunun rahatlığını fark edebilmelidir. Üçüncü özellik güvenliğin sağlanmasıdır. Hasta yatakta vakit geçirirken yatağın bütün güvenlik önlemlerini sağlamış olması gerekiyor. Çünkü hasta bu şekilde iyileşebilir. Diğer türlü iyileşmek konusunda zorlanabilir. Kaliteli ve dayanıklı olan hasta yatakları her daim hayat kurtarıcıdır. 

Kaliteli Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

Kaliteli hasta yatakları almak için iyi bir araştırma yapılabilir. Her hastanın, hastalık prognozu birbirlerinden çok farklıdır. Bu nedenle hastalığın seyrine en uygun olan hasta yatakları tercih edilebilir. Dayanıklı hasta yatağının ağırlık taşıma kapasitesi yüksektir. İçeriğinde kullanılan malzemeler tamamen ortopedik özelliklere sahiptir. Ortopedik olduğu için, vücut kendisini dinç hisseder. Hastanın bedeni rahat olduğu için vücutta aktif olarak serotonin yani mutluluk hormonu salgılanır.  Hasta yatakları hafiftir ve kolayca taşınabilir. Bu durumda yatak, evde dahi kullanabilecek pozisyona getirilebilir.  Yatak her daim çeşitli pozisyonlara girebilmelidir.  Yatağın mikrop üretmemesi için mutlaka sıhhî özelliği de gerekiyor. Hastanın sağlığını korumak için gerekli kriterler arasındadır. Hasta Yatağı Fiyatları farklılık gösterebilir.

Hasta Yatağı Kiralama

Bazen dayanıklı olan hasta yatakları satın alınırken bazen de Kiralama seçeneklerinden yararlanabilir. Örneğin bacağı kırılan bir insan kısa süreli hasta yatağında konforlu bir tedavi görmek isteyebilir. Buna bağlı olarak hasta yatağı kiralama seçeneklerinden yararlanabilir. Hasta yatağının kiralanması ekonomik açıdan kişiye destek sağlayabilir.

  
176 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın