Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Motorlu

Hasta yatağının motorlu olması demek yukarı ve aşağı ve yan yana hareket edebileceği anlamına gelir. Bu önemlidir çünkü hemşirelerin hastayı yataktan tekerlekli sandalyeye ve tekrar geri taşımasına yardımcı olur. Ayrıca hemşirelerin hastayı yataktan banyoya ve tekrar geri taşımasına yardımcı olur. Bir motor ile yatırılabilen hasta yatağı olarak tanımlanan motorlu hasta yatağı, hastanın yürüyebilmesi veya bağımsız hareket edebilmesi amacıyla kullanılır. İhtiyaç duyan hastaların kendi başlarına hareket etmesine imkân tanıyan motorlu hasta yatağı, hastane veya evde kullanılabilir.

Hasta yatağı motorlu, hasta yatış pozisyonunu korumak, hastayı daha rahat bir şekilde yatırmak ve hastanın bakımını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır. Motorlu hasta yatağı ile hasta, esnek ve rahat bir şekilde yatış pozisyonuna geçirilebilmektedir. Ayrıca, hasta yatağında bulunan motor sayesinde, hastayı her istediği yöne hareket ettirebilmek mümkün olmaktadır. Motorlu hasta yatağı, hasta yatış pozisyonunu korumak, hastayı daha rahat bir şekilde yatırmak ve hastanın bakımını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Hasta Yatağı Motorlu Nedir?

Hasta yatağı motorlu, hastaya güvenli ve rahat bir yatak ortamı sağlar. Motorlu hasta yatağı, hastanın yatağa uzanmasını, kalkmasını, oturmasını, yatırılmasını ve ayakta durmasını kolaylaştıran bir cihazdır. Motorlu hasta yatağı, hastanın her türlü hareketini kolaylaştırarak, hastanın yatış ve hareketlerinden kaynaklanan ağrılarını azaltır.

Hasta yatağı motorlu, hasta ve hasta yakınları tarafından kullanılan, rahatlıkla taşınabilen ve kolay temizlenebilen bir cihazdır. Motorlu hasta yatağı, hastanın hasta yatağına uzandığında, oturduğunda, yattığında ve ayakta durduğunda hareketli bir yatağa dönüştürülür. Motorlu hasta yatağı, hasta tarafından kullanıldığında, hasta yakınları tarafından rahatça kullanılabilir.

Hasta Yatağı Motorlu Ne İşe Yarar?

Hasta yatağı motorlu, hastanın bağımsız hareket etmesini sağlayarak hastaların hastaneye ilk başvurdukları andan itibaren tedaviye alınmasını kolaylaştırıyor. Hastanelerde sürekli olarak kullanılan motorlu hasta yatağı, hasta ve hasta yakınları tarafından son derece memnuniyetle kullanılıyor.

Hasta yatağı motorlu geleneksel yataklara göre bir takım avantajları vardır. Mükemmel pozisyona ayarlanabildikleri için hasta için daha rahattırlar. Bu, kan dolaşımını iyileştirmeye ve bası yarası gelişme riskini azaltmaya yardımcı olur. Motorlu yatakların kullanımı da daha kolaydır, çünkü hasta yatağı istenen konuma ayarlamak için bir düğmeye basabilir. Bu özellikle kendini hareket ettiremeyen yatalak hastalar için faydalıdır. Motorlu yataklar da düşmeleri önlemeye yardımcı olabileceğinden daha güvenlidir.

Motorlu hasta yatakları

Hasta Yatağı Motorlu Özellikleri Nelerdir?

Her şeyden önce, hasta için çok daha rahat bir deneyim sağlarlar. Hasta yatağı motorlu herhangi bir açıya ayarlanabilir, bu da onları çok çeşitli hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel kılar. Ek olarak, kullanımı inanılmaz derecede kolaydır, bu da hemşirelerin ve diğer hastane personelinin gerekli ayarlamaları hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceği anlamına gelir. Son olarak, motorlu yataklar geleneksel hastane yataklarından çok daha güvenlidir. Genellikle ciddi yaralanmalara yol açabilecek hasta düşme riskini azaltmaya yardımcı olurlar.

Hasta yatağı motorlu kullanmanın birçok faydaları vardır. Yatağı motorize ederek bakıcı hastayı daha kolay bir şekilde yan yana veya yukarı ve aşağı hareket ettirebilir. Bu, kendi başlarına hareket etmekte zorluk çeken hastalar için yardımcı olabilir.

Ek olarak, motorlu hasta yatakları genellikle ayarlanabilir, bu da hastanın pozisyonunun kendi özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirilebileceği anlamına gelir. Bu, rahatlıklarını iyileştirmeye ve ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabileceğinden, kronik ağrısı olan hastalar için yardımcı olabilir. Son olarak, motorlu hasta yatakları hastanın güvenliğini artırmaya yardımcı olabilir. Bunun nedeni, hastanın yatağında sıkışıp kalmasını veya yanlışlıkla yataktan düşmesini önlemeye yardımcı olabilmeleridir.

Hasta Yatağı Motorlu Avantajları Nelerdir?

Hasta yatağı motorlu, geleneksel manuel yataklara göre birçok avantaj sunar. Örneğin, farklı yükseklikteki hastaları barındırmak için motorlu yataklar kaldırılabilir ve alçaltılabilir, bu da yatak yarası gelişme riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Hastaların daha rahat konumlandırılmasına yardımcı olmak ve basınç ülserlerinden kurtulmak için motorlu yataklar da eğilebilir. Ek olarak, birçok motorlu yatak, döndürülmelerine izin veren, solunum sorunu olan veya sık sık döndürülmesi gereken hastalar için yardımcı olabilecek özellikler içerir.

Motorlu yükseklik ayarı, yatağın hastanın boyuna göre özelleştirilmesini sağlar. Motorlu sırtlık ayarı hastaya rahat destek sağlar, yan raylar hastaya emniyet ve güvenlik sağlar, yatak platformunun temizlenmesi kolaydır ve antimikrobiyal korumaya sahiptir.Motorlu hasta yatağı, farklı vücut yüksekliklerine uyum sağlamak için yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Motorlu hasta yatağı, hasta konforuna yardımcı olmak ve yatak yaralarının önlenmesine yardımcı olmak için eğilebilir.

Motorlu Hasta Yatağı Fonksiyonları

Yatakta ayrıca yatağın başını ve ayağını kaldıran ve indiren bir uzaktan kumanda vardır. Yatak, Trendelenburg ve Ters Trendelenburg dahil olmak üzere çeşitli farklı pozisyonlara ayarlanabilir. Yatakta ayrıca hastaları tartmak için yerleşik bir ölçek bulunur. Yatakta ayrıca yatağın başını ve ayağını kaldıran ve indiren bir uzaktan kumanda sistemine sahiptir.

Hastalar için daha güvenli, daha rahat ve daha iyi bir ortam sağlarlar. Geleneksel hastane yatağı, birkaç kişi tarafından itilmesi gereken büyük, ağır bir ekipman parçasıdır. Taşınması zordur ve hem hastalar hem de personel için tehlikeli olabilir. Hasta yatağı motorlu sistemlerinin taşınması çok daha kolaydır ve hastalar için çok daha yumuşak bir kullanma sağlar. Firmamızda motorlu hasta yatağı kiralama hizmetleri de verilmektedir.

  
37 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın