Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Hasta yatağı, uzun süreli bakıma ihtiyacı olan veya yatalak olan hastalar için son derece önemli bir ihtiyaçtır. Bu yataklar normal yataklar gibi değildir ve temizlenmeden kullanılamaz. Hasta yatakları hastaya uygun olmalı ve dikkatli kullanılmalıdır. Bu kadar hassas yapılmış olmalarına rağmen bu yataklar gerçekten temizlenmeden kullanılmamalıdır. Sonuç olarak hastalar için hijyen çok önemli olmasına rağmen hasta yataklarının temiz ve hijyenik tutulması gerekmektedir.

Hasta Yataklarının Temizliği

Hasta yataklarının belirli şartları vardır. Bu koşullar genellikle çevreye bağlıdır. Hastanın yerleştirildiği ortam kolay bulaşıcı ve hijyenden uzak olmamalıdır. Ayrıca vücut hastanın yatağına değdiği için pamuklu ürünleri tercih etmek çok daha uygundur. Böylece vücut ihtiyacı olan havayı alır. Temizlenmesi gereken diğer şeyler çarşaf ve çarşaflardır. Ayrıca steril olarak temizlenmelidirler. Aynı şekilde çarşaflarda da pamuklu ürünleri tercih etmek iyi olur.

Hasta Yatağının Tedavi Sürecindeki Önemi

Hasta yatağında fark edilen ilk şey, yatağın doğru kullanımının tedavinin kendisi değil, hasta üzerindeki olumlu etkisidir. Hastanın yatağının pozitif olması için hasta odasının havalandırılması gerekir. Oda havalandırması, ortamı olumsuz etkileyebilecek bakteri, kötü koku gibi yabancı maddelerden temizler. Hasta odalarında duvar rengi de önemli bir etkiye sahiptir.

Nefes alan ve kimyasal olarak zararsız duvar boyaları öneriyoruz. Ayrıca hastanın psikolojisine ve motivasyonuna göre odanın aydınlatılması önemlidir. Bu şekilde hasta kendini iyi ve rahat hisseder. Hastanın yattığı ortamın nem ve sıcaklığı da dengelenmelidir.

Havalı Hasta Yatağı

Hastanın sağlığı açısından yatakta şilte ile yastık arasında muşamba kullanılması uygun görülmektedir. Çünkü hastanın kişisel temizliğine bağlı olarak oluşabilecek mikrobiyal durumları engeller. Havalı yatak kullanımı sürekli yatakta olan hastalar için çok daha uygundur. Havalı yatak kullanmak temizlik kolaylığı ve sağlık açısından faydalıdır.

Havalı yatağı kullandığınızda hasta yatağı normal yataklara göre çok daha kolay temizlenebilir. Sonuç olarak, hasta, yaşlı veya küçük çocukların yatakta bakım sürecinin çok daha rahat olacağı umulmaktadır. Bu nedenle, kendileri için en uygun olan ürünü kullanmalıdırlar.

Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajları

Hasta yatağı almak isteyenler için mantıklı bir seçenektir. Bu yatağın temini son derece önemli olduğu için insanlar bu alandaki imkânları da takdir etmektedirler. Kiralama da birçok yönden mantıklı ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Özellikle fiyatı yüksekse insanlar bu yatakları çok daha ucuza kiralayabilirler. Hasta yatağı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için kişilerin öncelikle firmalarla iletişime geçmeleri ve konu hakkında daha detaylı bilgi almaları gerekmektedir.

Kişilerin ihtiyaçlarına göre ürün ve fiyat değişmektedir. Hasta yataklarının kiralanması, kısa süreli bakım alan hastalar için oldukça uygundur. Hasta yatağı kiralamak için hastanın kısa süreli bakım alması gerekir. Bu süre 4 veya 5 aydır. Hasta yakınları bu süre içinde aylık kira ödüyor. Bu, hastanın mal varlığının maddi olarak boşa gitmemesini sağlamanın en ideal yoludur. Hasta uzun süreli tedavi görüyorsa veya tedavi süreci uzuyorsa hasta yatağı satın alınması önerilir.

Hasta yatakları

Bazı şirketler insanları kandırabilir ve onlara ihtiyaç duymadıkları ürünleri satabilir. Bu konuda dikkatli olunmalı ve yatağın alındığı veya kiralandığı firma iyi araştırılmalıdır. Hasta için yatak kiralarken hastanın yaşına, vücut ölçütlerine ve kilosuna uygun bir yatak seçilmesi önemlidir. Ayrıca hasta yatakları da üretim ile aynı kalitede dizayn edilmelidir. Yataklar su geçirmez olmalı, kokuları ve kiri emmeli ve temizlenmesi kolay olmalıdır. Bütün bunlar hem hasta hem de bakıcı için önemlidir. 

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri amaca göre farklı yapılmaktadır. Bu yatakların çömlek hasta karyolaları, havalı hasta karyolaları, motorlu hasta karyolaları gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Lazımlık hasta yatakları sayesinde hastanın yataktan kalkmadan tuvalete gitmesi amaçlanır. Sürekli bebek bezi takmak yerine lazımlık hasta ve bakıcısı için oldukça faydalıdır.  Bu şekilde hasta psikolojik olarak daha rahat hisseder ve sağlığı riske girmez. Pot hasta karyolaları çok dayanıklıdır ve ağırlık problemi yoktur. Havalı yataklar ise sürekli yatalak olan hastalarda cilt problemlerini ve vücut yaralanmalarını önler.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları yatağın kalitesine ve modernliğine göre değişmektedir. Motorlu, motorsuz, hasta yatağı çeşitleri bulunmaktadır. Motorlu hasta yatağı fiyatları sabit hasta yatağı fiyatlarına göre biraz daha yüksektir.

Hasta Yatağı Modellerinin Kalitesi

Hasta yatağı modelleri söz konusu olduğunda hastaların konforunu sağlayan işlevsellik açısından kaliteli bir seçim yapmak önemlidir. Rahatsızlığı olan kişiler, normal yatakta kesinlikle ağrı veya sızı yaşayabilirler. Ancak kaliteli ve ihtiyaca yönelik bir hastane yatağı ile hastalar daha hızlı iyileşir. Ünlü eczanelerden veya yatak fabrikalarından satın alınan hasta yatağı modelleri ile hastalar bir süre dinlenebilmektedir. Bu bakımdan ev ya da hastane ortamı için kaliteli bir hasta yatağı seçmek gerekir. Lazımlıklı hasta yatağı modelleri ile ağır hasta hastalar bu ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirler. Ancak tuvaletin sterilitesinin vurgulanması hastanın sağlığı açısından olumludur. Bu konuda tuvaletli hasta yatakları tavsiye edilirken hijyenin sağlanması gerekmektedir.

Tuvaletli Hasta Yatakları Temizliği

Hastaların hayatı kaçınılmaz hale gelebilir. Ancak hasta yatağının hastanın moralini ve motivasyonunu etkileyecek şekilde seçilmesi çok önemlidir. Tuvalet modeli hasta yataklarının gelişmiş seçenekleri ile hasta konforu artırılabilir. Tuvaleti de olan hasta yatağı modelleri ile hayatı kolaylaştırmak her zaman mümkün. Hasta yatağı seçerken tuvaletin temizliği de tuvalet detayları ile birlikte düşünülmelidir. Tuvalet detaylı hasta yatağı modellerinin temizliği oldukça pratiktir. Tuvaletli hasta yatağı kiralama hizmetleri de Emek Sağlık firması tarafından sağlanmaktadır.

  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın