Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatakları Tedaviye Ne Kadar Yardımcı Olur?

Hastane yatakları hastalığın tedavisini destekler. Hasta bir kişinin ayağa kalkıp hareket etmesi çok zordur. Özellikle bakıcılar, aşırı kilolu bir kişiyi sürekli olarak kaldırmayı zor bulabilir. Hastanın yatağı, hastanın zaman geçirdiği bir konfor alanıdır. Hasta bir kişinin vücut koordinasyonunu kontrol edebilmesi alışılmadık bir durum değildir. Yapmaya çalıştığı her hareket vücuduna ağır bir yük bırakır. Hasta yatakları bu aşamada destek sağlar. Kendinden tahrikli işlevi sayesinde yıllarca kullanılabilir. Hasta yatağı almak isteyenler kiralayabilir veya satın alabilirler. Hastanın yatağını kullanma sürecine göre arzular değişebilir. İnsan için hem pratik hem de ekonomik özelliklere sahiptir.

Hasta Yatağının Özellikleri

Yatağının kendine ait uzaktan kumandası vardır. Uzaktan kumandanın üç klavyesi vardır. A tuşu yatağı kaldırır. B tuşu inişe yardımcı olur. C tuşu sola ve sağa döner. Hasta yatağı modelleri hasta konforu için önemlidir. Hasta yakınları yatakları hastanın rahatını düşünerek satın almalıdır. Çünkü yatak, hastalık sırasında neredeyse bir kişinin refakatçisi gibi davranır. İyi bir uyku, hastalığın kısa sürede iyileşmesi için önemlidir. Düzenli uyku kalitesi stres hormonlarının miktarını azaltır. Stresli bir hasta daha da sinirlenir. Hasta yakınları da durumdan endişeli. Sorun, rahat bir hasta yatağı satın alınarak çözülür.

Yüksek Kaliteli Hasta Yatağı

Hasta yatağı dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. İçeriği tamamen ortopediktir. Sürekli yatakta vakit geçiren bir kişi ülser, morluk, kaşıntı gibi reaksiyonlar yaşayabilir. Normal yataklı hastane yatakları hastanın vücuduna zarar vermez. Yatağın hareketli yapısı sayesinde hastanın dolaşımı düzenli olur. Hava kanalları ile hasta ter tutmaz. Bu, teri şilte içine çekmeden hava kanalları aracılığıyla terin hava ile karışmasını sağlar. Bu nedenle ortamın sık sık havalandırılması gerekir. Hasta yatağı fiyatları modele göre değişiklik göstermektedir. Çünkü şilteler ne kadar çok işleve sahipse, fiyatı da o kadar yüksek olur. Yatak kalitelidir ve yıpranmadan kullanılabilir.

Hasta Yatağının Hareketlilik Kapasitesi

Motorlu yatak elektrikle çalışır. Elektriğin gücü, uzaktan kumandayı kullanarak yatağın hareketini destekler. Uzaktan kumanda kızılötesi ışınlar sayesinde çalışır. Yatağa verilen bir komutla saniyeler içinde pozisyon değişir. Yatak motoru sessiz çalışır. Çok fazla gürültü olmaması oda sakinlerine rahatlık getirir. Ayrıca motorun kolayca aşırı ısınmaması için geleneksel bir soğutma mekanizmasına sahiptir. Motor bütün gün soğuk kalır. Yatak 180 derece döndürülebilir. Hastaya dönüş esnasında rahatsızlık vermez. Örneğin, bir hasta bir sedyeden diğerine geçmek istiyor. Bunun için sedye hastanın yatağına yaklaştırılmalıdır. Yatak, başka bir yatağa kolay geçiş sağlar.

Hasta Yatağının Güvenliği

Yatağın iki yanında koruyucular vardır. Çitlerde, çitlerin soğumasını önleyen silikon süngerler bulunmaktadır. Sünger sayesinde hasta yatağı kolayca tutabilir. Gece uyurken sağa ve sola dönüşlerde düşmek mümkün değildir. Çünkü tırabzan döner dönmez hastayı korur. Hasta bir kişi gün boyunca yorgun hissedebilir. Hareketi tek başına yürütmek zordur. Yatak hareket eder ve hastayı istenilen pozisyon alanına taşır. Hasta bağımsız hareket etmekte güçlük çeker ve yere düşer. Ancak hastane yatağında bile bu aşamada güvenlik önlemleri uygulanır.

Hasta Yatağı Hijyeni

Hasta yataklarında kir kalmaz. Şilte dezenfektanlarla temizlenir temizlenmez, şilte üzerindeki tüm kirler temizlenir. Su geçirmez özelliği sayesinde silinmesi kolaydır. Hastanın hastalık sürecinin artmaması için düzenli temizlik önemlidir. Birçok dezenfektan karıştırılabilir ve silinebilir. Yatağın kendine ait birkaç çarşafı vardır. Nevresimler her gün değiştirilebilir. İlacın düzenli olarak izlenmesi ve hastanın temizlenmesi iyileşmeyi hızlandıracaktır.

Hasta düzenli aralıklarla yataktan kaldırılmalıdır. Ardından yastıklar, çarşaflar ve battaniyeler iyice havalandırılır. Temiz olduğundan emin olduğunuzda çarşafları yatağın üzerine koyabilirsiniz. Özellikle yaralanmaları önlemek için havalı yatak kullanmak da önemlidir. Terletmez ve temizdir. Bu sayede hasta yatakları daha hijyenik kalır ve hastalar hijyenik yataklarında daha sessiz ve temiz bir şekilde rahat etmeye devam edebilirler.

Yatalak Hastalar İçin Hastane Yatağının Önemi

 Hastaların konforlu bir şekilde tedavi edilebilmesi için hastane yatağı çok önemlidir. Tedavide önemli olan sadece hastanın tedavi edildiği ortam değildir. Ayrıca, gerekli mal ve koşulların güvence altına alınması gerekir. Böylece hem hasta hem de yakınları süreç boyunca kendilerini rahat hissederler. Uygun tedavi için hastayı hastane ortamında tedavi etmek daha uygundur. Hastane tedavisi her zaman mümkün değildir. Bazı hastalar için evde bakım, süreç için daha uygun görülmektedir. Bu durumda, hastanın yatağına en çok ihtiyaç duyulur. Bu yataklar, hasta konforu düşünülerek özel olarak yapılmıştır. Hastane yatağı gibi medikal ürünleri seçerken dikkatli olmalısınız.

Hasta Karyolası Neden Önemlidir?   

Hasta yatağının birden fazla modeli bulunmaktadır. Hastane yatağı fiyatları konusunda araştırma yaptıysanız, değişkenlik gösterdiğini mutlaka görmüşsünüzdür. Bunun nedeni hasta yatağı modellerinin kendine has özellikleri olmasıdır. Ürünler hakkında detaylı araştırma yapmanız doğru tercih yapma şansınızı artıracaktır. Hastanede yatan hastalar özel bakım gerektirdiğinden yatak seçiminde dikkatli olunmalıdır. Özel bakıma muhtaç kişiler, örneğin yaşlılar, hareket bozukluğu olan kişiler ve ağır ameliyat geçirmiş kişiler getirilebilir.

Hasta karyolası

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?      

Günümüzde birçok firma hasta yatağı modelleri üretmektedir. Eğer öyleyse, her durum için doğru yatak modelini bulabilirsiniz. Motorlu yatak tercih ediyorsanız bu modellerin iki, üç ve dört motorlu tiplere ayrıldığını bilmelisiniz. Hastanın ihtiyacına göre yastık, saksı ve yatak seçimi sorun olmaz. Uzaktan kumandalı modeller teknolojinin ilerlemesi ile hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Evde konforlu tedavinin mümkün olabilmesi için hastaya psikolojik destek yeni nesil hasta yataklarının satın alınmasıdır. Satın alma gücü olmayanlar için firmamız hasta yatağı kiralama hizmetlerini de vermektedir.

  
91 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın