Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağının Parasını Devlet Öder Mi?

Ülkemizde verilen sağlık hizmetlerinin birçok ülkenin ilgisini çektiği söylenebilir. İstikrarlı bir şekilde büyümeye başlayan ve daha modern hizmet değişiklikleri yapmaya başlayan SGK ile birçok hastanın yatak ihtiyacının kısmen veya tamamen karşılandığını söylenebilir.

Hasta Yatakları Örtülü mü?

Evde yatalak bir kişiye bakmak zorunda olan veya yatalak bir kişinin bakımından sorumlu olan kişilere birçok yönden destek verilmesi beklenir. Bakıcılara ödeme yapmak da dahil olmak üzere çeşitli önlemlerde; Yatalak olan veya kısmi hareket nedeniyle uzun süre yatakta kalan hastaların yatak masraflarını doğrudan SGK karşılamaktadır. Bu nedenle, hastane yatak standartlarını karşılayan bir yatağı olmadığı için yatalak bir kişinin ülserden mustarip olması kabul edilemez. 

Hasta yakınlarından hastane kurulu tarafından istenen rapor ve reçete SGK ilçe müdürlüğüne götürülerek doğrudan yatak ihtiyacı karşılanır. Burada belirtmek gerekir ki, devlet hastanesinden rapor ve reçete ile hasta yatakları servislerden alınmamaktadır. Bu durumda SGK yatak bedelini ödemez. Rapor ve reçete ile SGK'ya gidilmesi önemlidir. SGK bizzat yatağı adrese gönderir.

Havalı Hasta Yatağı Talebi

Hastanın normal boyuttaki yatak nedeniyle vücudunda yaralanma olmaması gerekir. Bir kişi yatalaksa veya uzun süre bakıma ihtiyacı varsa, kısmen hareketli olsa bile bildirim yapılabilir ve yatak desteği kullanılabilir. SGK tarafından sağlanan yatakların hasta yatağı standartlarını karşılaması, yataklara ek olarak hemşire için daha pratik bakımın olduğu anlamına gelmektedir.

Hasta yatağının hava standartlarına sahip olması, havanın yatak içinde ve yüzeyinde serbestçe hareket edebilmesi, yaralanma, koku ve sağlıksız madde gibi durumları ortadan kaldırması anlamına gelmektedir. Nihayet; Yine SGK yatağı almak için devlet hastanelerinden yatarak tedavi raporu ve hastanın yatak ihtiyacını gösteren bir reçetenin yeterli olduğu belirtildi.

Havalı yatak modelleri

Rahatlık Getiren Hasta Yatağı

 Hasta yatağının en önemli özelliklerinden biri de konfor ile öne çıkan bir yatağa sahip olmasıdır. Geliştirilmiş hasta yatakları sayesinde hem hastanın hem de hemşirenin konforlu ortamını en üst düzeye çıkarmak mümkündür. Son yıllarda yapılan birçok düzenleme, yatakların konfor açısından üst düzeyde olmasını sağlamıştır.

Düzenli kullanım ile hasta yataklarında hasar, deformasyon gibi sorunlar olmaz. Sürekli yatağa giden kişilerde farklı ülser türleri gelişir. Hasta yatakları sayesinde bu ülserlerden kurtulmak da mümkündür. Hasta yatakları sırt ağrısı gibi sorunları da çözer. Hasta yatakları pek çok işlevi kuvvet kullanmadan gerçekleştirebilmek için çok önemli bir avantaj sunar.

Hasta Karyola Modelleri

Hasta karyolasının birçok farklı modeli bulunmaktadır. Motorlu hasta karyolaları ve motorsuz hasta karyolaları bulunmaktadır. Hasta yatağı modelleri arasında en çok motorlu hasta karyolaları tercih edilmektedir.  Motor sayısı arttıkça hastanın hareketliliği de artar. Motorlu hasta yatakları, hastaların otururken ve ayakta dururken serbestçe hareket etmelerini sağlar. Ancak uzaktan kumandalı modelleri de mevcuttur. Hasta hemşiresinin işini kolaylaştırmak için kontrollü yapıya sahip hasta yataklarına öncelik verilmektedir.

Hasta Yatağı Fiyatları Nedir? Neye Göre Belirlenir?

Hasta yatağı satın alan veya kiralayanlar arasında en çok merak edilen konulardan biri de hasta yatağı kira bedelidir. Hasta yatağı modelinin değişmesiyle birlikte fiyatlar da değişmektedir. Kaliteli modellerin tercih edilmesi hasta yatağı fiyatları arttırmaktadır. Ancak özelliklerin artması fiyat artışına neden olabilir.

Özellikle son yıllarda yapılan düzenlemelerle hasta yatağı bedelinin bir kısmını devletin ödediği ortaya çıkmıştır. Hastane yatağı kiralarken fonksiyonların artması fiyat probleminde de artışa neden olmaktadır. En ideal hasta yatakları hastalığa uygun ucuz hastane yataklarıdır. Bu yatakları seçerken uzman görüşleri almak çok önemlidir. Bu yataklar sayesinde hastayı en rahat şekilde kullanmayı öğrenmek mümkündür.

SGK Hasta Yatağını Veriyor Mu 

Günümüzde birçok hastanede kullanılan yatak ürünlerine ev kullanımı için de ihtiyaç duyulmaktadır. Hastalar için gerekli ve faydalı ürünler listesinde özel yataklar yer almakla birlikte bu yatakların kullanımları ikiye ayrılmaktadır. Manuel ve elektrik motorlu olarak sınıflandırılır. Devlet, evde tedavi gören hastaların ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyor. Ülkemiz sağlık alanında mükemmel hizmetler sunmaktadır. Devletimiz teknolojinin gelişmesiyle birlikte Türkiye'nin tüm bölgelerinde donanımlı hastaneler ve aile sağlığı merkezleri ile gelişmiş hizmetler sunmaktadır. Ancak devletimizin sosyal sigortasının, hastaların evde kullandığı bir hastane yatağı ürününü kapsamadığı bildirildi. Hastalar için çocuk bezi, oksijen makinesi, sensör ve şişme yatak gibi sağlık malzemeleri sağlar.

Zor Zamanlarda Rahatlık

Hastalıklar insanları belirli bir süre veya süresiz olarak uyutabilir. Mümkün olan en basit hasta bakımını en iyi şekilde sağlamak için hastane yatakları ile evde hastane konforunu yaratmak mümkündür. Hastane yataklarının kullanımı, hastanın mümkün olan en iyi tedaviyi alması ve yatakta keyifli vakit geçirmesi için vazgeçilmez bir araçtır. Hastanede rahatlık için yatakların yerleştirilmesi ve hastaların bakımı, hasta yakınları için en etkili bakımdır.

Kısa ve Uzun Süreli Kullanım İçin Hasta Yatakları

Bazen küçük bir kazadan sonra bir alan kırılabilir veya değişebilir. Bu gibi durumlarda, kısa bir konaklama gereklidir. Bu durumda hastane yatağı satın almak yerine kiralamak da mümkündür. Kiralık hasta yatağı kullanım sonrası teslim edilir ve sadece kullanım süresi kadar ücretlendirilir. Bu uygulama, evlerde ihtiyaç kalmadığında gereksiz alan kullanımını engeller. Aynı zamanda bu kısa süre içerisinde hastanın en iyi şekilde tedavi edilmesini sağlar. Öte yandan kurulumdan sonra uzun süreli kullanım gerektiren yatakların uygun ve serin yerlerde kullanılması hasta bakımını teşvik eder.

  
72 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın