Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hastane Yatağını Kimler Kullanır?

Hastane konforunda evinde tedavi olmak isteyen herkes hastane yatağı kiralayabilir veya satın alabilir. Bazı hastalar için hastanede yatış kısa sürer, diğerleri için süreç uzun ve zor olabilir. Bu gibi durumlarda hasta yatağı kiralama modelleri ileri teknolojiye göre tasarlanarak hastanın rahat hareket etmesine ve yatmamasına olanak sağlar. Hastane yatağı denilince ilk akla bakıma muhtaç yaşlılar gelse de genç yaşta genetik rahatsızlıkları veya felç geçirenleri düşünmeden hastane yatağı almalısınız. Artık tüm hastalıklar için özel olarak tasarlanmış yataklar, hasta ailesine rahatlık sağlıyor.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastayı yatakta rahat ettiren en önemli kriter ölçüdür. Özellikle uzun boylu ve kilolu hastalarda yüksek yataklar tercih edilmelidir. Korkuluklu şişme hasta yatakları da tavsiye edilir ve hasta konforunu sağlamak için tırabzan gibi ekipmanlar daha sonra sağlanır. Sürekli kullanım için gerekli hale gelen havalı hasta yatağı modelleri sağlıklı malzemelerden yapılmalıdır. Aksi takdirde geleneksel yataklar enfeksiyona yatkın hastalarda ciddi sorunlara neden olabilir. Hastanın temel ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan manuel veya otomatik modeller düşünülmeli ve karar verilmelidir. Kısıtlı bir bütçeyle hasta bakımını üstlenen biri için hastane yatağı kiralamak daha hesaplı bir çözüm olarak görülebilir.

En Sık Kullanılan Hastane Yatakları Nelerdir?

Hastane yataklarında en çok kullanılan modeller;

  • Kumandalı yataklar: Bu yataklar hasta yatağını hareket ettirmeyi kolaylaştırır. Bunun için özel tahrik sistemleri var.
  • Felçli Hasta Yatakları: Bu yataklar felçli hastaların daha rahat olabileceği düşüncesiyle tasarlanmıştır. Bu hastalar hareket edemezler. Bu duruma göre yatak onlara rahatlık sunar.
  • Hasta Yatağı: Bazı hastalar, özellikle yataktan kaldırmayı ve hareket ettirmeyi zor bulabilir. Fazla kilolu bir hastadan numune alınabilir. Bu hastalar hareketliliklerinden dolayı banyo yapmakta zorlanırlar. Bu gibi durumlarda hasta yıkama yatakları faydalıdır.

Evde Hasta Yatağı Modeli

Evde hasta Yatağı, uzun süreli yatak başı bakım isteyenler için elektrikli ve kumandalı modellere sahiptir. Portatif model olarak hasta rahatlıkla hareket edebilir. Hastane atmosferinden kaçmak isteyenler ve evde çok yer kaplamak isteyenler için ideal olan hastane yatağı modeli, normal bir baza görünümüne indirilebilir. Bu sayede hasta ev ortamında kendini daha iyi ve motive hisseder.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Uzmanlar, hareket kısıtlılığı olan hastalar için havalı hasta yatağı modellerini önermektedir. Anatomik yapı düşünülerek tasarlanan bu modeller, uzun süre yatmak kan dolaşımını yorduğu için gerekli rahatlığı sunar. Buharlı hasta yataklarının kendi yapılarına göre birçok modeli bulunmaktadır. Tüp havalı yatak modelleri elektrik kullanımının yanı sıra 150 kg'a kadar olan hastaların rahatça uyuyabileceği modellerden biridir. Vücuda temas eden noktalara baskı uygulayarak yara izinin oluşmasını engeller.

  
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın