Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hastanın uyku düzeninin bozulmaması için insanlar terlemeyi önleyen hasta yatağı kullanmayı tercih ediyor. Durumu ağır olan ve yerinden kalkamayan hastalar için tuvalet özelliği bulunan hasta yatakları mevcuttur. Bu yatak sayesinde hasta başkasına ihtiyaç duymadan tuvalet ihtiyacını giderebiliyor. Hastalığın iyileşme imkanı varsa sürecin hızlanmasına da yardımcı olur. Hasta yataklarının antibakteriyel olmasına özen göstermelisiniz. Antibakteriyel hasta karyolaları hem kolay temizlenir hem de hijyenik olduğu için hastanın mikrop kapmasını önler. Bütçeniz uyuyorsa hasta yataklarına ek özellik eklettirme imkânınız vardır. Hasta yataklarının özelliklerini detaylı bir şekilde bilemeli ve hastaya uygun olanını seçmelisiniz. Hasta yataklarının temelde dört parçası vardır.

Hasta Yatağı Nedir, Evde Hasta Yatağı Kullanılır Mı?

Hasta karyolası, hastaların hastanede ve evde kullanabileceği medikal bir üründür. Özelliklerinden dolayı normal yataklardan ayrıldığı için hasta yatağı olarak adlandırılır. Yatakların hastaya özel başlığı, korkulukları ve tekerlekleri vardır. Korkulukların amacı hastanın yataktan düşme tehlikesini azaltmaktır. Tekerlekler ise hasta yatakları için hastanın başka yere taşınmasını sağlamak açısından önemlidir. Hareketli ve ortopedik olması açısından hastanın konforunu sağlayan bir yatak olduğunu bilmelisiniz. Hasta karyolasının gövde kısmının sağlam bir malzemeden yapılması gerekiyor. Başlıkları ise hastanın fizyolojik yönden rahat hissetmesini sağlar. İşlevsel yönden doktorların da önerdiği yatak modelleri motorlu hasta yataklarıdır. Bu yataklar elektrikle çalışır ve hastanın pozisyonunu insan gücü kullanmadan değiştirebilir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağında aramanız gereken temel özellikler hijyen, konfor ve sağlam malzemelerden üretilmesidir. Yatakların yüksekliği ayarlanabilir cinsten olursa hastanın yataktan inip çıkması mümkün hâle gelir. Bahsedilen özellikler çoğunlukla elektrikli hasta yatak modellerinde görülüyor. Manuel bazı yataklarda da kranklar sayesinde yatağın yüksekliğini ayarlama ihtimaliniz vardır. Elektronik yatakları diğer yataklardan ayıran en önemli faktör alarm sisteminin olmasıdır. Alarm sistemi sayesinde baskı pedi üzerindeki ağırlık azalır ve tamamen kalktığında alarm devreye girer. Hastanın yataktan düşmesi ya da izinsiz bir şekilde kalkması durumunda bakıcı alarm sayesinde durumu fark eder. Bahsedilen elektronik yataklar uzaktan kumandayla kontrol edilme özelliğine sahiptir.

Felçli Hasta Yatağı

Bilindiği üzere felçli hastaların hareket etme durumu oldukça kısıtlıdır. Bu hastalara özel karyola alınması gerektiği zaman felçli hasta yatağı kiralama fiyatları üzerine araştırma yapmanız işinize yarayacaktır. Felçli hastalara özel üretilen yatakta tuvalet bulunur. Bunun yanı sıra oynar başlık da parçaları arasında yer alıyor. Bu yatakların uzaktan kumandayla ya da manuel olarak ayarlanabilen modelleri vardır. Hasta yataklarında bulunan tutma yerlerinin çıkarılabilir özellikte olması gerekiyor. Eğer hastanın yataktan çıkması gerektiği durumlar olursa zorluk yaşanmamalıdır. Baş desteği yataklarda olmazsa olmaz parçalar arasındadır.

Yatakta hastayı yıkamak için medikal ürün kullanırsanız kirli suyu boşaltmak için mekanizmaya sahip olmanız gerekiyor. Bu tarz detaylara dikkat edilirse hastanın fiziksel ve psikolojik yönden zorlanması engellenmiş olur.

  
56 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın