Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatakları yatalak hastalar için çok önemlidir. Hem hasta hem de hasta yakınlarına büyük rahatlık sunan hasta yatağı model, kalite ve üretim malzemelerine göre fiyatlara ayrılmaktadır. Motorlu hastane yatakları motorlu yataklardan daha ucuzdur. Çünkü motorlu hasta yatakları hastaya ve sevdiklerine daha fazla konfor sunar. Ayrıca, ne kadar çok motor varsa, fiyat o kadar yüksek olur. Her bütçeye uygun fiyata hasta yatağı bulmak mümkündür. Ancak hasta yatağının özellikleri arttığı için fiyatın arttığını unutmayınız.

Hasta yatakları belirli faktörlere göre tiplere ayrılmaktadır. Hasta yatağı modelleri ağırlıklı olarak motorlu olup olmamasına göre sınıflandırılmaktadır. Motorlu hasta yataklarına manuel hasta yatakları denir. Motorlu hasta yatakları ise motor sayısına göre bir motorlu hasta yatağı, iki motorlu hasta yatağı, üç motorlu hasta yatağı ve dört motorlu hasta yatağı olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlara ek olarak, hasta yataklarına daha fazla seçenek eklenerek yeni çeşitler elde edilmiştir. Bu ek özelliklere göre hasta yatakları, kepçeli ve havalı yatak olarak çeşitlendirilmektedir. Her türlü rahatsızlığa uygun çeşitli hasta yatakları bulmak mümkündür.

Çift Motorlu (İki Hareketli) Hastane Yatağı Nedir?

Çift motorlu hastane yatağının bir diğer adı da iki hareketli hasta yatağıdır. Adından da anlaşılacağı gibi iki motorlu hasta yatakları iki motordan oluşur ve hastanın baş ve bacaklarının kaldırılıp indirilmesini sağlar. Bu hareketler bir el kumandası ile yapılır. 150 kg ağırlığındaki hastalar için çift motorlu hasta yatakları yapılmaktadır. Çift motorlu hasta karyolaları da başlık ve korkuluk malzemesine göre tiplere ayrılmaktadır. Ahşap, plastik, demir veya alüminyumdan yapılmış ikiz motorlu hastane yatakları bulunmaktadır. Çift motorlu hastane yataklarının kullanımı özellikle evlerde oldukça yaygındır.

3 Motorlu (Üç Hareketli) Hastane Yatağı Nedir?

Üç motorlu hastane yatağı, iki motorlu hasta yataklarının tüm özelliklerine sahiptir. Ancak 3 motorlu hasta yataklarında, 2 motorlu hasta yataklarında olmayan bir kaldırma işlevi vardır. Hasta yakını hastaya daha kolay müdahale eder. Hasta aşırı rahatlık alır. Ayrıca üç motorlu hasta yatakları sayesinde hastayı sedye, tekerlekli sandalye veya herhangi bir yere yerleştirmek daha kolaydır. Üç motorlu hasta yatağı 200-300 kg ağırlığındaki bir hastayı ağırlayabilir. Bu hastane yatakları iki motorlu hastane yatağından daha pahalıdır.

4 Motorlu (Dört Hareketli) Hasta Yatağı Nedir?

Dört motorlu hasta yatakları, iki ve üç motorlu hasta yataklarının tüm özelliklerine sahiptir. Bu hasta yataklarını diğer motorlu hasta yataklarından ayıran temel özellik "Trendelenburg" fonksiyonudur. Yoğun bakımda en yaygın kullanım dört motorlu hasta yatağıdır. Bu tip hasta yatağı, hastanın başka bir platforma taşınmasında büyük kolaylık sağlar.

Hava Hastane Yatağı Nedir?

Uzun ya da kısa süre fark etmeksizin hasta yatakları hastaları terletiyor. Ayrıca hastada ülser gelişebilir. Bu gibi durumlarda hem bu tür sorunları hem de hastanın hastalığını tedavi etmek çok zordur. Bu hasta problemlerini çözmek için havalı hasta yatakları üretilmiştir. Bu hastanın terlemesini önler ve ülserleri en aza indirir. Amaca yönelik havalı hasta yatakları hem manuel hem de motorlu operasyon için tasarlanabilir. Havalı hastane yataklarının hastanın iyileşmesine olumlu etkisi vardır.

Hasta yatağı hakkında bilinmesi gereken çok önemli detaylar var. Her şeyden önce, doğru yatağı seçmek çok önemlidir. Burada hasta yataklarının çeşitlerini ve özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Yatak tipi seçeneği İhtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak birçok temel model var. En önemli şey doğru çeşidi seçmektir. Ancak bu şekilde hasta yüksek verim elde edebilir. Öncelikle kullanan kişinin sağlık sorunları göz önünde bulundurulur. Sağlık sorununa bağlı olarak farklı tipte hastane yatakları vardır. Hasta yatağı kiralama hizmetleri de firmamızdan talep edilebilmektedir.

Havalı hasta yatağı çeşitleri

  
81 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın