Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Edinmek İsteyen Kişiler Neler Yapmalı?

Yakın zamanda hasta yatağı almanız gerekiyorsa tıbbi malzemeler satan firmalardan temin etmeniz mümkündür. Fakat kısa süreli kullanımlar için bütçenizi zorlamak istemiyorsanız kiralama imkânınız olduğunu bilerek hareket edin. Hasta yataklarını günlük, haftalık ve aylık olacak şekilde kiralayabiliyorsunuz. Kiralama hizmeti her türlü hasta yatağı çeşidi için uygulanabilir. Sadece ellerini ve parmaklarını hareket ettirebilen hastalar, elektrikli hasta yatakları sayesinde gerekli ayarlamaları ihtiyaçlarına göre yapabilir. Kişi hasta yatağında tedavi görmezse her türlü ihtiyacı için başkasının yardımına ihtiyaç duyar. Hastanın psikolojik durumu da göz önünde bulundurulursa hasta yatağı satın almak ya da kiralamak daha uygun olur.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatalaksa iyileşme durumu olduğunu biliyor olmalısınız. Böyle durumlarda hasta yatağının satın alınması şarttır. Eğer iyileşme durumu varsa geçici bir süreliğine hasta yatağı kiralama modellerinden kiralayabilirsiniz. Hastalığı iyileşecek kişiler yatak için fazla para ödemek yerine lazım olduğu süre boyunca kiralama hizmetinden yararlanır. Kiraladığınız zaman satın aldığınızdan daha az para ödersiniz.Kiralama hizmeti alacağınız zaman hastanın iyileşme süresini göz önünde bulundurmalısınız. Genelde tahmin üzerine kiralama süresi belirlenir. Tahmininizden daha uzun sürerse hasta yatağı kiralama firmasıyla görüşerek süreyi uzatabilirsiniz. Kiralama süresi bittikten sonra hasta yatağını firmaya teslim etmeniz gerekiyor. Hasta yatağının özelliklerine göre istenen fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Hasta Yatakları Nereden Satın Alınabilir?

Araştırma yaptığınız zaman hasta yatağı satan çok sayıda firma bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Fakat her firmanın kaliteli ürün sattığı söylenemez. Hastaya ve bakıcıya kolaylık sağlanması amacıyla teknolojik gelişmelerden faydalanılan ürünlere öncelik tanımanızda fayda var. Son teknoloji sistemi kullanılarak üretilen hasta yataklarında verimlilik üst düzeyde olur.Hasta yatağı satın almadan önce garanti süresine, kurulumuna ve diğer detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Kaliteli ve son teknolojiye sahip hasta yatakları uzun ömürlü kullanım imkânı sunar.

Dayanıklı, uzun ömürlü ve hastanın tedavisine uygun hasta yatağı arıyorsanız kaliteli ürünler satan firmaları tercih etmeniz gerekiyor. Hastaların bakım esnasında konforlu düşünmesi göz önünde bulundurularak yatak seçimi yapılmalıdır. Ayrıca hasta yatağı fiyatları değişiklik taşır.

Hasta Yatakları Çeşitlerine Göre Değişir

Normal koşullarda hasta yatakları her hastanın ihtiyaçları düşünülerek üretilir. Hastalık diğerlere oranla daha ağırsa bu durumda fonksiyonu fazla olan hasta yatakları tercih edilmelidir. Özellikle yatalak hastalar için hasta yatağı seçiminde titiz davranılması gerekiyor. Hem hasta hem de bakıcının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yatak seçimi yapılmalıdır.Hasta karyolalarına genelde yoğun bakımlarda rastlanır. Fakat artık ev tipi hasta yatağı bulmak zor değildir. Hasta, hastanedeki ilaç kokusundan psikolojik anlamda etkilenirse buna çözüm olarak ev tedavisi düşünülebilir. Durum böyle olunca hastanın konforu ve sağlığı düşünülerek üretilen yataklar tercih edildiğinde tedavi süreci daha kolay geçer. Hasta yatakları sayesinde bakıcının ve hemşirenin hastaya müdahale etmesi kolaylaşır.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta yataklarının tekerlekli olması sayesinde taşıma esnasında zorluk yaşanmaz. Bunun yanı sıra hastanın düşmemesi için yatağın yan taraflarında korumalar bulunur. Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere ikiye ayrılır. Havalı hasta yatakları motorlu modeller arasında yer alıyor. Hastaların bakım esnasındaki konforu düşünüldüğü için motorun sesi duyulmaz.Hastanın vücudunda yara oluştuysa kişinin ağırlığına göre basınç ayarı yapılabiliyor. Basınç ayarlandığında hastanın vücudundaki yaralar tedavi edilir. Yatağın basıncı hastanın kilosuna bağlı olarak ayarlanır. Hasta yatağı, kişiler için en az yeme içme ihtiyacı kadar büyük önem taşır. Eğer hastalık ağırsa veya kişi yaşlıysa, lazımlıklı yataklardan kullanabilirsiniz.

Hasta Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Son dönemlerde hasta yatağı kullanımı giderek yaygın bir hâl almaya başlamıştır. Faydaları göz önünde bulundurulduğu zaman kullanımının bu kadar yaygın olması şaşırılacak bir durum değildir. Hasta yataklarının fazla tercih edilmesinin sebebi sağladığı fayda ve rahatlıktır. Detaylı araştırma yaparak hasta yatağının sağladığı faydalar hakkında gereken bilgileri edinebilirsiniz.Hasta yatağı sayesinde yaşam kalitesi artar. Hasta ihtiyaçlarını zorlanmadan yerine getirebilir. Bunun yanı sıra bakıcı ve hasta yakınları tedavi sürecinde fazla yorulmamış olur. Kişisel bakımı hasta yatakları sayesinde çok daha kolay bir şekilde yerine getirilebiliyor. Hastanın hareket etmesi mümkün değilse tuvalet ihtiyacı, pozisyon değişimi ve yüksekliğinin ayarlanması yatak sayesinde kolaylaşır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahsedilen avantajlar bütün hasta yatakları için geçerli değildir. Hastanın avantajlar ve konfordan yararlanması için kaliteli hasta yatağı alınmalıdır. Hasta yatağındaki en önemli faktör anlaşma yapılan firmadır. Firma kaliteye önem veriyorsa size tavsiye edeceği ürün hastayı rahat ettirecek kalitede olacaktır. Bu sebeple ürün alırken mutlaka kaliteye önem vermelisiniz. Kimileri kiralayacağı için kaliteye fazla önem vermez. Fakat iyileşme sürecinin uzamaması ve süreç boyunca hastanın yaşam kalitesinin düşmemesi için kiralasanız bile hasta yatağının kalitesine önem vermelisiniz. Önem taşıyan bir başka unsur ise hasta yatağının özelliklerinin kişinin hastalığına uygun olmasıdır. Eğer yatak, hastanın ihtiyaçlarına cevap veremiyorsa kullanışlı ürün almamış olursunuz.

Hasta Yatağı Firması

Sektörde hasta yatağı kiralama, satın alma ve üretme hizmeti sunan çok sayıda firma vardır. İyi bir hizmet almak istiyorsanız hasta yatakları firması seçiminde titiz davranmalısınız. Firmanın kurumsal, ekibin profesyonel olması bu açıdan büyük önem taşır. Detaylı araştırma yaparak firma seçerseniz aldığınız yatak dayanıklı ve kaliteli olur.

  
33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın