Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti İstanbul

Hasta yataklarının satın alınması kadar, kiralanması da tercih edilen unsurların başında gelir. Yatakların kiralanma öncesinde temizlenmesi ve bakımlarının yapılması güvenli şekilde kullanımı için son derece önem taşır. Hasta yatağı alırken, kişiye uygun olan kaliteli ve ortopedik modellerin seçilmesi önerilir. Yatalak hastalar, ameliyat sonrası hastalar ile çocuk ve bebekler için seçilecek hasta yatakları farklı özelliklerde olmak zorundadır. Hasta yataklarının kullanışlı olması da bir diğer dikkat edilecek hususların başında gelir. Hasta yatağı alacak olanların bu konuda deneyimli ve profesyonel firmalardan destek alması önem taşır. Bu firmalar, kişiye özel hasta yatakları için en doğru modeli önerirler. Hastalığın rahat şekilde atlatılması için seçilecek hasta yataklarının önemi son derece fazladır.

Hasta Yataklarında Kullanışlı Modeller

Hasta yatağı alırken, hastalık sürecinin en kolay şekilde atlatılacağı yataklar tercih edilmelidir. Hasta yataklarında motorlu tasarımlar, en kolay kullanılan yataklardır. Manuel hasta yatakları elektrik kesintilerinin sıklıkla yaşandığı yerlerde tercih edilir. Motorlu hasta yatakları ise kumanda yardımı ile çalışan yataklardır. Bu sayede yatağın farklı bölümlerini rahatlıkla hareket ettirme imkânı bulunur. Hasta yataklarının baş, ayak ve sırt bölümleri kumanda ile hareket edecektir. Hastaya konfor sunan yatak tasarımları olması ile tercih edilir. Yatan hasta bu sayede hiç kimseden yardım almadan yatağı farklı açılara getirebilir. Yemek yerken, televizyon izleyip, kitap okurken de yatağın pozisyonu hastanın rahat edeceği şekle getirilir. Bu sayede hasta kendi işini hiçbir şekilde yardım almadan rahatlıkla yapar.

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta yataklarının yeni üretimden çıkmış olan sıfır yataklardan en ufak bir farkının bulunmadığı yataklar, kiralık yataklardır. Hasta yatağı kiralama öncesinde bakımlarının yapılmış olması ve detaylı şekilde temizlenmesi, hastanın güvenle kullanımı için son derece önem taşır. Kiralık hasta yatakları bu sebeple, son yıllarda en çok tercih edilen yatak modelleridir. Hasta yatağı alacak olanlar için her bütçeye uygunluğu ile de kiralama seçenekleri tercih edilir.

 Kiralık hasta yatakları, kullanım süresi sonunda yine kurulumunu yapan firma tarafından iade alınır. Bu sayede yatakların ev gibi yaşam alanlarında yer işgalinin de önüne geçilir. Hasta yatağının kurumsal firmalardan temin edilmesi de önerilir. Bu firmalar, hasta yataklarının hijyenik usullerle temizliğini sağlar. Hasta yataklarının hem kiralama öncesi hem de kiralama sonrasında bakımları yapılır.

Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta yatağı alırken dayanıklı modellerin tercih edilmesi uzun süre bozulmadan kullanım için önem taşır. Hasta yataklarında paslanmaya karşı korozyon kaplamalarının olması, dayanıklı malzemelerden yapılmış olması önerilir.  Bu konuda kurumsal firmalar, kalite kontrol aşamalarından geçirilmiş olan hasta yataklarının satış ve kiralama hizmetini sunarlar. Hasta yataklarının obez hastalara yönelik olanları, ağırlığa dayanıklı olan yataklardır. Çocuklar için tercih edilecek hasta yataklarında yan koruma bariyerleri bulunur. Hasta yataklarının kalitesinin yanı sıra şık modellere de sahip olması yatan hastalar için ayrı bir moral kaynağı olur. Hasta yataklarının fonksiyonel olması da önem taşır. Ameliyat sonrası hastalar için serum aparatlarının takılı olduğu karyolalar son derece rahatlık sunacaktır. Hasta yataklarında yatalak hastalar için de lazımlıkların takılabileceği modeller son derece önem taşır.

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Hasta Yatakları

Yaşlı olup, uzun süre yatmak zorunda kalan felçli hastalar için önerilen, havalı hasta yataklarıdır. Havalı hasta yatakları, içlerinden geçen hava kanalları ile yatan hastaya serinlik ve ferahlık hissi sunarlar. Sürekli pozisyon verme özellikleri ile yatan hastada yatak yaralarının açılması önlenir. İleri yaştaki hastalarda açılan yatak yaraları, ciddi sağlık sorunlarının başında gelir. Bu yatak yaraları, yaşlı hastalarda iyileşme süresi uzun olan yaralardır. Zor bir tedavi süreci gerektiren yaraların hiç oluşmaması için havalı yatakların kullanımı önerilir. Havalı hasta yatakları başlıca ikiye ayrılır. Bunlar, baklava ve boru tipli olmak üzere. Otomatik çalışma prensiplerine bu yataklarda da rastlanır.

Ortopedik Hasta Yatakları

Hasta yataklarının ortopedik olması, iskelet sağlığı için son derece önem taşır. Uzun süre yatan hastalarda bel ve sırt ağrılarına yol açmayacak olan yatakların tercih edilmesi önerilir. Sünger sertliğinin uygun ölçülerde olması, yatak satışı yapan firmanın bu konuda detaylı şekilde bilgilendirme yapması önerilir. Hasta yataklarının rahat şekilde kullanımı hasta ile ona bakan refakatçi için de önem taşır. Refakatçinin hasta yatağını bir yerden başka bir yere rahatlıkla götürebilmesi, yatakların tekerlekleri ile ilgilidir. Hasta yataklarının tekerleklerinin üç yüz altmış derece dönmesi, yatakların rahat hareket ettirilebilmesini sağlar.

Güvenilir Hasta Yatakları

Hasta yataklarının güvenli olmaları için yataklarda yan koruma demirlerinin olması önemlidir. Bu sayede hastanın düşmesi önlenmiş olur. Hasta yataklarının ayaklarında bulunan otomatik fren sistemi de direkt kitlenmesini sağlar. Bu sayede hasta yatakları konulduğu yerde sabit şekilde duracaktır.

Şık Hasta Karyolaları

Hastaya moral sunan unsurlardan bir diğeri de tasarım güzelliği olan yataklardır. Hastanın kendi yatağına benzer modelleri tercih etmesi, yatan kişiye huzur sunacaktır. Huzurlu ve mutlu olan hastalar da hastalık sürecini son derece rahat şekilde atlatır. Son zamanlarda ahşap görünümlü olan hasta yatakları da tercih edilen modellerdir. Ahşabın sunduğu sıcak hava, yatan hastaların ruh sağlığı için de önem taşır. Hasta yataklarının yerinde kurulum ve bakım hizmeti için kurumsal firmalar tercih edilmelidir.

  
41 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın