Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hastanın Yatağı Nasıl Seçilir?

Öncelikle hasta yatağı doğru seçiminin hastanın hareket kısıtlılığına göre yapılması gerektiğini bilmek önemlidir. Çünkü bu yataklar hastanın hareketleri dikkate alınarak kategorilere ayrılmaktadır. Hastanın ne kadar hareket edebildiği bilinmeli ve buna göre yatak seçilmelidir. Bu yataklar hastanın vücut sağlığına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bel, ayaklar ve baş en önemli bölgelerdir. Bu sebeple yatak tipini doğru bir şekilde yönlendirmek için hastanın hareket kabiliyetine uygun yatak tipini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu sayede yatak, hastanın elde edemediği hareketliliği hastaya kazandıracak ve bir bütün oluşacaktır.
Hasta yatakları

Hastane yataklarını aralarında sınıflandırmak gerekirse mobil ve manuel olarak sınıflandırabiliriz. Tıp alanında lider bir firma olarak müşterilerimize kullanım kolaylığı açısındançeşitli modeller önermekteyiz. Manuel yataklar insanlar tarafından yönlendirildiğinden, hastanın yerini tespit etmek için her zaman birisinin başında olması gerekir. Mobil modellerde hasta tek başınayken bile istediği ayarı yapabilmektedir. Mobil hastane yatağı modelleri de özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Her motorun bir görevi vardır. Motorlu oluşunun 8 önemli kolaylığı vardır. Bu maddelerden bahsedecek olursak;

  • Mobil oluşu
  • Ayağın bir kısmının hareketliliği
  • Asansör parçalarının hareketliliği
  • Trendelenburg parçalarının hareketliliği
  • Sağ eğimi hareket ettirme yeteneği
  • Sol eğimi hareket ettirme yeteneği
  • Dikey parçaların hareketliliği
  • Parçaların ters Trendelenburg’da taşınabilirliği

Portatif yatak almadan önce mutlaka hastanızın veya doktorunuzun hangi özelliğe sahip hasta yatağı alacağınız hakkında bilgi almalısınız. Bu tip yatağın her zaman avantajları olmakla birlikte, hastanın kullanmadığı özel bir hasta yatağı satın alırsanız hem ekstra para kaybedersiniz hem de kullanılmayan pozisyonu kullanarak hastaya zarar verebilirsiniz.

Hasta Yatakları Hakkında Öneriler

Sağlık ürünleri olarak hastalarımıza değer veriyor ve yaptığımız çalışmalarla hasta bakıcılarına da kolaylık sağlıyoruz. Çünkü bu tür sorunlar çoğu insanın başına gelmez ve çok fazla bilgiye sahip değildirler. Hastanız eve gönderilmeden önce mutlaka doktorunuzla ne yapmanız gerektiği konusunda görüşmelisiniz.

Evde Hastane Yatakları Kullanmak

Evde kullanacağınız hasta yatakları sizin için çok faydalı olacaktır. Hasta yatağını taşıma koğuşta hastanın en çok kullanacağı, hatta yatacağı yatak rahat olmalıdır. Sağlıklı insanlar yatacakları yatağa büyük önem verirler. Bunun nedeni bel ve boyunda sertlik gibi şikâyetlerdir. Bu aynı zamanda uzun süre yatakta kalacak kişilerde de olur. Bir yatak pedi seçerken çok dikkatli olun. Bu yataklar son derece sağlıklı ve gereklidir. Hasta yatağı fiyatları son derece de avantajlıdır.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Süngeri

Hasta yatağı süngeri, hasta konforu ve rahatlığı için tasarlanmış bir yatak süngeridir. Başka bir deyişle, bunlar hastanın doğrudan temas halinde olduğu yatağın parçasıdır. Yatalak hastalar için özel olarak tasarlanan bu yataklar, hastaların yatalak olduklarında bile konforu yaşamalarına olanak tanır. Hastanın rahat bir dinlenme dönemi geçirmesi için havalı yatak seçimi son derece önemlidir.

Hasta Yatağı Süngeri Detayları

Tıp alanında oldukça gelişmiş olan ülkemiz, yataklar için olan süngeri bizim gibi kaliteli firmalar tarafından çok iyi geliştirilmektedir. Elektrikle çalışan hastane yataklarının kullanımı büyük ölçüde artmıştır. Ayrıca hasta konforunun da çok önemli olduğu günümüz dünyasında hastane yataklarına olan talep de artmıştır. Konfor, kullanım kolaylığı ile hastanın ihtiyacına göre yapılır ve kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Hastane yatağının kullanım kolaylığının yanı sıra süngerler hasta konforu için itina ve özenle yapılmıştır. Genel olarak 4 parça olarak üretilmekte ve her yatağa uygun olarak sunulmaktadır.

Hasta Yatak Süngeri Ne İçin Kullanılır?

Öncelikle tedavi sırasında rahat, konforlu bir hasta yatağında kalınması çok önemlidir. Tabii sünger seçimi de çok önemli. Çünkü hasta karyolasında kullanılacak olan yatağı ve hasta çarşafının cinsine göre tercih yapılması gerekir. Bazı hasta yatak pedleri manuel hastane yatakları ile uyumlu iken, bazı hasta yatak pedleri motorlu hasta yatakları ile uyumludur. Birçok yataklar her iki yatak tipine de uyumlu olarak üretilmektedir. Anti alerjik ve antibakteriyel kumaşı sayesinde hasta süngerinin çıkarılıp takılabilmesi, hasta hijyeninde büyük rol oynar.

Hastane Yatağı Hastaya Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Hasta yatakları ve hasta yatağı pedleri, hasta morali için harika bir motive edicidir. Sağladığı rahatlığım yanında elbette birçok özelliği var. Hastanın düşmesini önlemek için özel imal edilmiş hareketli korkuluklar da bulunmaktadır. Uzun süre hastanede yatan hastalarda istemsiz olarak yaralar ve ağrılar oluşur ve bu tamamen normaldir. Bu süngerler hareketli oldukları için arka planı bloke ederler ve oldukça iyi bir fiziksel yer değiştirme sağlarlar. Genel olarak, hastane yatağı ve hasta yatağı pedi, hastanın hem fiziksel rahatlığında hem de psikolojik motivasyonunda önemli bir rol oynamaktadır.

Hasta Yatağı Sünger Çeşitleri Nelerdir?

Hasta süngeri seçilirken hasta konforu göz önünde bulundurulmalıdır. Aslında her yatak ve bireysel hasta için özel olarak farklı tipte hasta yatağı pedleri yapılır. Her zaman hastanın tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Ortopedik süngerler baş ve bacakların rahat hareket edebileceği şekilde yapılmıştır. 4 parçadan oluşan ortopedik sünger yatak uygun bir seçim olacaktır. Yatak visco süngerimiz de hareketi kolaylaştırır ve kişinin rahatlamasını da kolaylaştırır. Ayrıca yataktan çıkamayan hastalar için özel olarak lazımlık veya sünger yatak üretilmiştir. Görünüm olarak diğer süngerlere benzer ve tuvaletli hasta yatağı olarak da bilinir. Ayrıca hasta yatağı kiralama modelleri arasında ortopedik hastane yatağı gerekebilmektedir. Yatak ve örtüler su geçirmez olması sebebi ile önemli kolaylıklar sağlar. Diğer tüm yataklar ve detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın