Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Manuel Hastane Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Manuel hasta yatağı modelleri, adından da anlaşılacağı gibi elektriksiz olup eller ile adım adım hareket ettirilebilir yataklardandır. Yatalak hasta ihtiyaçlarını karşılayan manuel hasta yatağı modelleri tercih edilebilmektedir. Manuel hastane yatağı modellerinde hastane yatağının hareketliliğini sağlamak için basit mekanizmalar ile çalıştırılır. Hareketliliğin temeli olan rulmanlar, elle döndürülerek kullanılır. Ekonomik açıdan bakıldığında manuel yatak fiyatı ile motorlu yatak fiyatı arasında pek fark yoktur. Bu bağlamda paradan tasarruf etmek için bu manuel sistem hasta yatağı almak yerine elektrikli ve yüksek konforlu ürünler daha çok işinize tercih edilebilmektedir.

Manuel hasta yataklarının dezavantajından bahsetmek gerekirse, onları yalnızca bakıcıların kullanabilmesidir. Tüm bu faktörler bir arada ele alındığında manuel yatak yerine motorlu hasta yatağı almanın daha karlı bir alışveriş olabilmektedir. Hasta yatağı seçenekleri arasında en çok tercih edilen elektrikli yani motorlu yataklar motor sayısına göre ve ek özelliklere ayrılabilmektedir. Manuel hasta yatağı kiralama hizmetleri de verilmektedir.

2 Motorlu Hastane Yatağı

Hasta yataklarında bulunan iki motorlu hasta yatakları bulunmaktadır. Çift motorlu hasta yatağının ana özelliği, baş ve bacakları kaldırma ve indirme yeteneğidir. Oturan hastayı konumlandırma, mobil hasta yatağı modelleri ile konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Hasta oturur pozisyona getirilerek yemek yeme, kitap okuma, dinlenme, televizyon izleme gibi sosyal aktiviteler rahatça gerçekleştirilebilir. Yatağın başı yükseltilip alçaltılarak zaman zaman fizik tedavi de uygulanabilir. Aynı şekilde ayak kısmını yükseltip alçaltarak da ayak dinlendirme ve diz hareketsizliğine çözüm olabilmektedir.

Emek hasta yatağı modelleri

Bu bağlamda hastanın konforu ve yatağın fiziki desteği hasta için önemlidir. Genel olarak hastane yatakları baş ve bacakları hareket ettirebilecek mekanizma ile tasarlanmaktadır. Motorlu hastane yataklarının bir diğer önemli özelliği de motorlu hastane yataklarının hareket ettirilebilmesidir. Elektrikli uzaktan kumandanın en büyük avantajı hem hasta bakıcının hem de hastanın hasta yatağını kullanmasına izin vermesidir.

Felçli Hastalar İçin Hasta Yatakları Nasıl Tercih Edilmelidir?

Bakıma ihtiyacı olan hastalarda sıklıkla hasta yatakları tercih edilmektedir. Eğimli olabilen yatak modelleri, bakıma ihtiyacı olan ve hareket kabiliyeti çok az veya hiç olmayan hastalarda hareket sorunu olacağından tavsiye edilir. Hasta karyolalarının modelleri 3 motora sahip olabilmektedir. Felçli hastalar alçaltılıp yükseltilebilen yatak modelleri kullanmalıdır. Hareket kabiliyeti kısıtlı olan bu hastalar, bakıcıların yardımıyla hareket kazandırılmaya çalışılır. Bu durumda hasta yatağının en önemli özelliği; yukarı ve aşağı hareketi sağlayabilmesidir.

Kusurlu ürün satın almamak için hastalarınızın ihtiyaç duyduğu üründe aradığınız özelliklerin birçoğunu yazın ve bulduğunuz tüm firmalara, çevrenizdeki ve internetteki tüm firmalara sorun. Şirketler hasta yatağı üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmış olmalıdır. Bu sebepten ötürü ürünü alacağınız firmanın uzun süreli hastanede yatan hastalarda ne gibi rahatsızlıklar oluşabileceğini bilmeniz gerekir. Hastanızın ihtiyaçları ile doğru orantılı olabilecek ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız. Zira alış sebebi yataklar hastaların rahatını sağlamaktır.

  
83 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın