Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Kaliteli Hasta Yatağı Nasıl Olur?

İnsanlar birçok nedenden dolayı yatalak olabilir. Hastane yatağı rahat, güvenli ve kullanıcının teşhisine uygun olmalıdır. Hastane yatakları genellikle uzaktan kumandayla çalışan bir elektrikli çerçeveye sahiptir. Birçok hastalık için özel yataklar bulunabilir. Yatak seçimi dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Yanlış yatak seçimi hastanın iyileşme durumundan kötüleşen bir duruma geçmesine neden olabilir. Donanıma göre isterseniz yatak satın alabilir, isterseniz de yatak kiralayabilirsiniz.

Hastane Yatağında Kalite Nasıl Belirleniyor?

Hasta yatağı modelleri birçok varyasyona sahiptir. Hasta yatağı fiyatları yatak takımlarına göre değişmektedir. Yataklar her zaman kaliteli ve hastaya uygun olmalıdır. Hastane yatağı alırken kalitesini, özelliklerini ve malzemelerini net bir şekilde anlayabilirsiniz. Her yerde uygun fiyata kaliteli bir sağlam yatak bulunamaz. İyi araştırma, hastanız için doğru yatağı bulmanıza yardımcı olur.

Evde Hastane Yatağı Kullanmak Uygun Mudur?

Hastanın yatağına göre evde ve hastane gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Evde hastane yatağı kullanmanın birçok nedeni vardır. Hasta yataktan kalkamadığı ve yatalak olduğu durumlarda hastane yatağı rahattır. Hastane yatağı çok önemlidir çünkü yatak hastanın çoğu zaman yattığı yerdir.

Yatalak hastaların evde beşiği olmalıdır. Lavabonun yataktaki kaydırıcı tarafından ayarlanması gerekir. Aynı zamanda evde bir hastane yatağının, özellikle de uzaktan kumanda fonksiyonu iyi olan bir yatağın bulunması hemşireler için büyük kolaylık yaratıyor. Beslenme veya pansuman sırasında hastanın yatağı kontrolör tarafından hareket ettirilir ve uygun prosedür uygulanır.

Ayarlı hasta yatakları

Kaliteli Bir Hastane Yatağının Kriterleri Nelerdir?

Hastane yatağı, hastalıkların daha sağlıklı tedavi edilmesine yardımcı olan bir yataktır. Hastane yataklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu yataklar hastalığın tipine göre değişiklik göstermektedir. Hastanıza en uygun hastane yatağı tipini seçmeniz gerekmektedir. Hastaların yaşam fonksiyonlarını daha iyi yerine getirebilmeleri için hastane yatakları son derece önemlidir.

Ayrıca bir ebeveynin veya bakıcının işini inanılmaz derecede kolaylaştırır. Hastane yatakları 2 motorlu yataklı, 3 motorlu yataklı, 4 motorlu yataklı, tuvaletli hastane yataklı, havalı yatak ve tüplü yataklı olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Hastanın hastalığına göre yatak tiplerinden biri tercih edilmelidir.

Hasta Yatağının Hangi Özelliklere İhtiyacı Var?

Hasta yatağı, birçok özelliği bulunan hastalar için en konforlu tedavi için tasarlanmıştır. Normal bir yataktan daha fazla özelliğe sahip olmalıdır. En önemli koşullardan biri de uzun süre yatakta yatacak hastanın rahatlığıdır. Bakıcıların iş yüklerini kolaylaştıran özellikleri de olmalıdır.

Hastane yatakları çok yüksek olmamalıdır. Bakıcılar hastaya rahat bir şekilde yaklaşmalıdır. Hastane yatağı seçerken hastalığın kontrol altında tutulmasına öncelik verilmelidir. Hasta yatağının her iki yanında hastanın düşüp yaralanmaması için çok güçlü koruyucular bulunmalıdır. Koruyucu ile hastalar düşmez, yastık, battaniye gibi eşyalar yere düşmez. Ayarlanabilir yatak özellikleri hastaların ve ebeveynlerin işini kolaylaştıran özelliklerden biridir.
Hasta yatağı kiralama yapmak için Emek Sağlık ile iletişime geçebilirsiniz.

 

  
187 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın