Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatakları Ortopedik Midir?

Ortopedik yatak, vücudu sağlıklı ve düzgün bir şekilde destekleyerek rahatlık ve uyku sağlayan bir yataktır. Ortopedik yatak denilince insanın aklına ilk olarak sert yatak gelir ancak vücut için rahatlık yaratan bir yatak seçimi oldukça önemlidir. Özellikle aynı veya benzer pozisyonlarda yatarak vakit geçiren hastalarda bu seçim daha da önem kazanmaktadır. Ortopedik yatak, hastalığı ne olursa olsun sadece yatarken ortaya çıkan olumsuz durumların önüne geçilmesine yardımcı olduğu için hastanede yatan hastaların tedavisinde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir.

Neden Ortopedik Hastane Yatağı Tercih Edilmelidir?

Hastanede yatan hastanın sürekli temas halinde olduğu yataklardaki hasta yatakları, kalitesi ve hastaya uygunluğu değerlendirilerek seçilmelidir. Farklı malzemelerden yapılmış birçok hastane yatağı bulunmaktadır. Yataklar, yatağın hareketli kısımlarını barındırmak için iki veya daha fazla parçadan oluşur. Hasta yatakları tek parçadan ve hareketli kısımlara uyacak şekilde lazer kesimden yataklar hastanın vücuduna duyarlı ve özellikleri onun bir parçasıdır. Hasta yataklarda tamamen ortopedik olmasının yanı sıra yay sistemi bulunmamaktadır. Hasta yatarken vücut şekline uyum sağlayabilen bu yaylı yataklar sayesinde hasta daha rahat bir tedavi yaşar.

Vücut Yapısına Uyumlu Yataklar

Ortopedik yatakların havası kolay inmez ve hasta ayağa kalktığında yatak eski haline döner. Deforme olmuş yatak, yatan hastanın vücut yapısını da etkileyerek ağrıya neden olur. Hastanın vücuduna göre şekillendirilebilen rahat bir yatak seçimi, yatarken ağrının önüne geçecektir. Yatarken vücut yapısını bozmayan, vücuttaki basıncı azaltan, kan dolaşımı sayesinde vücudu rahatlatan bir hastane yatağı tedavi sırasında hastaya destek olacaktır. Baş ve boynun çıktığı bölgenin rahat olması hasta konforu açısından önemlidir.

Ortopedik şilteler kolay sönmez ve hasta ayağa kalkınca yatak eski haline döner. Deforme olmuş yatak, yatan hastanın vücut yapısını da etkileyerek ağrıya neden olur. Hastanın vücuduna göre şekillendirilebilen rahat bir yatak seçimi, yatarken ağrının önüne geçecektir. Yatarken vücut yapısını bozmayan, vücuttaki basıncı azaltan, kan dolaşımı sayesinde vücudu rahatlatan bir hastane yatağı tedavi sırasında hastaya destek olacaktır. Baş ve boynun çıktığı bölgenin rahat olması hasta konforu açısından önemlidir.

Ortopedik hasta yatakları anti bakteriyel yapıya sahiptir. Hasta tamamen enfeksiyondan arındırılır ve tamamen steril bir şekilde istirahat edilir. Bu yatakların montajı çok kolaydır. Tamamen hastanın yapısına göre şekillendirilir. Bu sayede hastanın vücudu desteklenir, hasta ağrı veya hassasiyet hissetmez.

Motorlu hasta yatakları

Ortopedik Hastane Yatağı Nasıl Seçilir?

Hastane yatakları ve yatak modelleri çoktur. Ancak herkese uygun yatak modellerinden biri de ortopedik hasta yatağıdır. Ortopedik hastane yatağı satın alırken mutlaka lisanslı ve güvenilir bir firmadan yardım almalısınız. Bu yatak modelleri hastanın omurilik yapısı ile uyumlu olmalıdır. Hastanın sıklıkla yatakta olduğu zamanlarda sırtını desteklemek son derece önemlidir. Sırt rahat değilse kişiler bel, sırt veya fıtık gibi rahatsızlıklar yaşayabilir.

Bu durumda iyileşmeyi veya dinlenmeyi daha riskli hale getirebilir. Ortopedik hasta yatağının dokusuna ve sertliğine dikkat edin. Orta sertlikte bir yatak genellikle idealdir. Ancak hastanızın alışık olduğu bir sünger yapısı seçebilirsiniz. Hastalar ortopedik yataklarda daha rahattır. Günümüzün en popüler hastane yatağı modellerinden biri de motorlu yatak modelidir. Hastane yatakları manuel veya elektrikle üretilmektedir.

Hareket sistemi olan bir yatak, bir ila dört farklı hareket mekanizmasına sahiptir. Motor sistemi insanın sırtını, başını ve bacaklarını destekler. Bu yataklar insan vücut yapısına göre şekillenir. Bu yatak modelleri sayesinde kişiler dinlenme döneminde kendilerini rahat hissederler. Maksimum hasta konforu sağlar. Ortopedik hastane yatakları satın alırken borulu hasta yatakları arasından seçim yapabilirsiniz. Lazer kesimli veya motorlu yatak modellerine de sahip olabilirsiniz. Motorlu hastane yatağı modeli kontrol sistemi ile çalışmaktadır. Herkes yatağını ayrı ayrı veya bir refakatçi kontrolünde ayarlayabilir. Motorlu hasta yatağı kiralama hizmetlerimiz de mevcuttur.

Ortopedik Hastane Yatakları Neden Kullanılır, Önemi Nedir?

İnsanların çeşitli nedenlerle uyuması gerekebilir. Bu ameliyat, sakatlık, felç veya geçici bir hastalık olabilir. Ancak bu işlemler hasta için tamamen zordur. Ortopedik hastane yatakları mükemmel hasta konforu sunar. Herkesin hayatını kolaylaştırabilir. Hastanızın rahatını ve daha kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamak için hastane yatağını tercih edebilirsiniz. Hastane yatakları sadece yatalak hastalar için değildir.

Obezite nedeniyle bile kişilerin yatak kullanması gerekebilir. Hastane yatakları birçok farklı hastalık için kullanılabilir. Ortopedik yatak ile hastalarınıza en iyi tedaviyi verebilirsiniz. Lokomotor sisteme bağlı ortopedik hasta yatağı elektrikle çalışır. Ortopedik hastane yatakları modelleri insan vücudunun yapısını destekler.

Hastanın Rahat Etmesini Sağlayan Yataklar

Yatağın konumunun değiştirilmesi zeminin çatlamasını önleyecektir. Hastane yatağı fiyatları hastane yatağının özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Hastalarınızın bu süreci rahat geçirmelerini istiyorsanız bizden yardım alabilirsiniz. Ortopedik hastane yatağı satın almadan önce güvenilir bir firmadan hastanızın durumunu öğrenmelisiniz. Ancak doktor tavsiyesi ile bu yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Hastane yataklarının birçok modeli bulunmaktadır. Ancak hastanın durumuna göre yatağı seçmelisiniz.

Ortopedik hastane yatakları hastaların bu süreci en rahat şekilde geçirmelerine yardımcı olur. Bu sayede hasta süreci minimum rahatsızlıkla atlatır. Hastanın psikolojik ve fiziksel yapısına destek olan bu yataklar tamamen tıbbi amaçlı imal edilmektedir. Yaysız hasta yatakları en popüler olanlar arasındadır. Yatak, sırtı desteklemek için visko veya lateksten yapılmıştır. Bu sayede hasta kabul sürecini daha rahat atlatır. Bu ürünler hastanın sırt yapısını destekler ve oluşabilecek rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

  
217 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın