Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Kiralık Hasta Yatağı Nasıl Temin Edilir?

Hasta yatağı kiralama son zamanlarda en çok talep edilen hizmetlerin başında gelir. Hasta yataklarının kiralanması için firma ile karşılıklı yapılacak kira sözleşmesi bulunur. Birer aylık dönemler halinde yapılan sözleşmeler, istendiği takdirde uzatılabilir. Hasta yataklarının satın alınması kadar, kiralanması da son derece talep gören hizmetlerdir. Geçici süre yatacak hastalar için kiralık hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir.

Kiralık hasta yataklarında fonksiyonel özellikler, konfor yaratan her türlü unsur bulunur. Satın alınacak hasta yataklarından en ufak bir farkı bulunmayan kiralık hasta yatakları, her bütçeye uygun yataklardır. Hasta yataklarının kaliteli  olması kadar, hastaya uygun tasarımlarda olması da son derece önem taşır. Kurumsal firmalardan yatakların satın alınması ve kiralanması önerilir. Kiralık hasta yataklarının yerinde kurulumu da firmalarca yapılacaktır.

Hasta Yataklarında Kullanışlı Modeller

Hasta yatağı modelleri, motorlu ya da manuel olmak üzere başlıca iki sınıfa ayrılır. Hasta yataklarında otomatik çalışma prensipleri, yatan hastaya büyük kolaylık sunacaktır. El kumandası yardımı ile hasta yatağı farklı açılara getirebilmekte ve bu sayede bazı yaşamsal aktiviteleri yerine getirmektedir. Yeme içme faaliyetlerinde kimseden yardım almadan yatağı değişik açılara getirir.

2 Motorlu Hasta Karyolası

Hasta yataklarında rahat kumanda edilebilme özellikleri yatan hasta için konfor sunan özelliklerin başında gelir. Otomatik hasta yatakları iki, üç ya da dört motorlu olmak üzere farklı sınıflara ayrılır. Asansörlü hasta yatakları da bir başka motorlu yatak kategorilerindendir. Hasta yatağı seçerken elektrik kesintilerinin sık yaşandığı yerlerde pilli kumanda edilen modellerin tercih edilmesi önerilir.

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın modeli ve kullanım rahatlığına göre değişim gösterir. Hasta yataklarında kiralık olan hasta yatakları, satın alınacak yataklara nazaran daha düşük fiyatlıdır. Motorlu çalışan hasta yatakları da manuel çalışan yataklara nazaran daha yüksek ücretlidir. İkinci el hasta yatakları, her bütçeye uygun olan tasarımlardır.

Profesyonel hasta yatağı firmaları yatakların bakım ve temizliğini yaptıktan sonra kiralama hizmetini sunarlar. Bu firmaların yatakları, yeni üretimden çıkmış olan hasta yataklarından farksızdır. Kaliteli ve yeni görünümlü olan hasta yataklarının kiralama hizmeti için kurumsal firmaların tercih edilmesi gerekir.

Havalı Hasta Yataklarının Önemi

Havalı hasta yatakları, yaşlı hastaların rahatlıkla kullanacağı yataklardır. Havalı hasta yataklarında yer alan hava kanalları, yatan hastaya sürekli bir ferahlık sunacaktır. Havalı hasta yataklarının başlıca bilinen iki türü, baklava ve boru tipli hasta yataklarıdır. Bu hasta yataklarının içlerinden geçen hava kanalları, en sıcak zamanlarda bile ferahlık hissi sunacaktır.

Hava akışını sağlayan havalı hasta yataklarının pozisyon verme özelliği de bulunur. Bu sayede havalı hasta yatakları, sürekli yatan yaşlı hastalarda yatak yaralarının açılmasını önleyecektir. Yaşlı hastalarda açılan cilt yaraları uzun süre tedavi gerektiren önemli sağlık sorunlarındandır. Bu nedenle uzun süre yatacak olan yaşlı hastalar için kan akış hızını arttıracak olan havalı yatakların tercih edilmesi önerilir.

Hasta Karyolalarında Şık Tasarımlar

Hasta karyolası alacak olanlar için farklı model ve şık tasarımların bulunduğu firmaların tercih edilmesi önerilir. Hasta karyolalarında şık yatak başları, özgün model içerikleri, hastaya mutluluk verecektir. Hastalık gibi zor bir süreçte onları mutlu edecek olan, kullandığı kişisel eşyalardır. Tüm gününü geçirdiği yataklarda şıklık unsurlarının öne çıkması, hastaya moral sunar.

Hastanın kendi yatağına benzer olan tasarımları tercih etmesi de hasta için huzur verecektir. Huzurlu ve mutlu bir ruh haline sahip olan hastaların bu süreci çok daha kolay ve hızlı atlattıkları da gözlenir. Son zamanlarda hasta karyolalarında birbirinden şık olan desen ve modeller yer alır. Ahşap görünüm sunan hasta karyolaları da sıkça tercih edilen modellerin başında yer alır.

Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta yataklarının uzun süre kullanılması, yatağın kalitesi ile yakından ilgilidir. Dayanıklı malzemeden yapılmış olan hasta yatakları uzun süre bozulmadan kullanım imkanı sunar. Hasta yataklarının hava koşullarından etkilenmeyecek derecede yalıtım malzemeleri ile kaplanması da paslanmaması için önem taşır. Hasta yataklarının her ağırlığa uygun olması gerekir. Obez hastalar için ağırlığa dayanıklı yatakların tercih edilmesi gerekir.

Hasta karyolası

Farklı yaş grupları ve fiziksel özellikler için yatak tasarımları da değişir. Yeni doğan ünitelerinde kullanılan yataklar daha ufak boyutlardadır. Ameliyat sonrası hastalarının belli bir süre hareket edemeyeceği için yaşamsal önem taşıyan serumların yatağa monte edilmiş olması gerekir. Serum askılıkları ile lazımlık aparatlarının yatağa monte edilmiş olmaları son derece önem taşır.

Hasta Yataklarının Rahat Kullanımı

Hasta yataklarının rahat kullanımı, sadece hasta için değil, hastaya bakan için de önemli özelliklerdendir. Hastaya refakat eden bakıcının yatağın yerini değiştirmek için fazla güç kullanmaması, rahatlık sağlayan unsurlardır. Hasta yataklarının tekerleklerinin 360 derece dönmesi, rahat şekilde yatağın hareketini sağlar. Hasta yataklarının yerinde sabit kalması da tekerleklerdeki ABS fren sistemleri sayesinde olur. Bu şekilde hasta yatakları yerinde hiç hareket etmeden sabit kalacaktır.

Hasta yataklarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında gelen de emniyet özellikleridir. Yatan hastanın düşmesini önleyen, yatağın yan tarafındaki koruyucu bariyerlerdir. Bu sayede hasta, güven içerisinde yatacaktır. Kurumsal firmalardan destek alınması önerilir. Bu firmalar hasta yatakları satışında kişiye uygun olan modelleri önerecektir. En ufak bir arızada da yerinde bakım hizmeti sunulur.

  
210 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın