Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağının Tedaviye Pozitif Etkisi Var Mı?

Hasta yatağı alırken, yatan hastaya uygun özellikler taşımasına dikkat etmek gerekir. Hastalığın kısa sürede ve rahat şekilde geçmesi için seçilecek yatakların da uygun özelliklerde olması gerekir. Hasta yatağı modelleri otomatik çalışma prensiplerine sahip olduğu gibi manuel de çalışabilir. Otomatik hasta yatakları, kumanda ile hareket eden yataklardır.

Yatakların bazı bölümleri, el kumandası ile farklı açılara ayarlanabilir. Sırt, baş ve ayak kısımları kumanda ile rahatlıkla ayarlanabilir. Bu sayede hasta rahat edeceği pozisyonu kolaylıkla elde edebilir. Bu durum hastanın yardımsız şekilde yemek yeme, kitap okuma ve televizyon izleme gibi unsurları yapabilmesini sağlar. Kendi ihtiyaçlarını görebilen hastalar, öz güvenli ve mutlu olacaktır. Bu durum, hastanın daha kolay iyileşmesine vesile olacaktır.

Cilt Sağlığı İçin Önerilen Yataklar

Yaşlı hastaların incelmiş olan cilt yapıları en ufak bir tahrişte ciddi cilt yaralarına sebep olur. Açılan bu yaraların kolay şekilde iyileşmeyeceği, yaşa bağlı olarak ta tedavi süresinin uzayacağı bilinir. Havalı hasta yatakları yaşlı hastalar ile uzun süre yatak istirahati verilen felçli hastalar için önerilen yataklardır. Baklava ve boru tipli olanları en bilinen türleridir.

Sürekli hava akışı olan bu yataklar, yatan hastanın cildi için olumlu tesirleri olan yataklardır. Hasta yataklarında ortopedik özellikler olması da önem taşıyan hususların başında gelir. Ortopedik hasta yataklarında hastanın iskelet sağlığına uygun özellikler yer alır. Havalı hasta yataklarında pozisyon verme özellikleri de sürekli yatan hastalar için son derece önem taşır. Bu sayede, hastada yatak yaralarının oluşması söz konusu olmaz.

Hasta Yatağı

Kiralık Hasta Yataklarının Tercihi

Hasta yatağı kiralama, pek çok sebepten tercih edilir. Bu sebeplerin başında gelen, yatakların yeni üretimden çıkmış olan modellerden hiçbir farkının bulunmamasıdır. Uygun fiyatlı olması, yatakların kullanım sonunda firma tarafından iade alınması da söz konusudur. Kiralık hasta yataklarının işi bittikten sonra yaşam alanlarında yer darlığına sebep olmaması da önem taşır. Kiralık hasta yataklarında motorlu çalışma özellikleri de bulunur. Kurumsal firmalar, hasta yataklarının kurulum ve tamir hizmetini de sunarlar.

Ekonomik Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın teknik özellikleri, güvenlik unsurları ve otomatik çalışma prensiplerine göre değişir. Kiralık ve ikinci el hasta yatakları, satın alınacak olan yataklara nazaran daha uygun fiyatlıdır. Hasta yataklarında yan koruyucu bariyerler de yatan hastanın emniyeti için önem taşır. Tekerleklerin tam tur dönebilmesi, yatakların rahat hareket etmesi içindir.
  
232 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın