Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde insanlar çeşitli nedenlerle yatalak olabilir. Kazadan sonra birçok kişi felç olabilir veya yatalak da kalabilir. Özellikle felçli hastalar, ayak kırığı problemi olan kişiler, birçok yaşlı kişi belirli bir süre veya kalıcı olarak yatakta kalabilmektedir. Hastane yatağı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri rahatlıktır.

Seçilen yatak hiçbir şekilde hastanın bel ağrısına neden olmamalıdır. Ortopedik yatak ne kadar yumuşak olursa hastanın sırtı ve beli o kadar rahat olur. Hastanın rahat edebilmesi ve rahatlayabilmesi için doğru yatağı seçmek önemlidir. Hastane yatağı satın alırken aynı zamanda teknoloji uzaktan kumandalı hastane yatağı satın almak hasta için daha fazla konfor sağlayacaktır. Kontrollü yatak ile hasta, yanında kimse olmadığında bile yatağın boyutunu kolayca ayarlayabilir.

Hasta Yataklarında Tuvalet İhtiyacı Nasıl Giderilir?

Uzun süre yatalak kalan hastalar da tuvalete gitmekte ve tuvaletten çıkmakta zorlanırlar. Tuvalet ve banyo gerektiren profesyonel bir yatak satın almak, hastanın psikolojisini olumlu yönde etkileyecektir. Hasta kısa süre yatmışsa, kısa süreli ameliyat olmuşsa yatak kiralamak daha uygun olacaktır.

Yatakta yatan hastanın boyu ve kilosu da yatak seçiminde önemli faktörlerdir. Hasta kilolu veya uzun ise özel bir yatak yapılmalıdır. Hasta yatağı satın alırken koruyucu yan parçalar hasta güvenliği açısından oldukça önemli bir unsurdur. Yatak seçimi talepleri profesyonel sağlık kuruluşlarından alınabilir.

Hasta Yatakları Ne İşe Yarıyor?

Ameliyat sonrası durumlarda, ayak bileği yaralanmalarında, kırıklarda ve felçlerde birçok yönden hasta için önemli bir yapıdır. Bir hastane yatağı, insanların rahatsızlıktan sonra kendilerini rahat hissetmeleri için gerekli bir faktördür. Yatak ne kadar rahat olursa, yatak o kadar rahat olur. Yatağın ortopedik yapısı nedeniyle ameliyat sonrası kişiler oldukça rahat bir dinlenme dönemi geçirirler.

Yapısı tekerlekli olarak tasarlanan hastane yatağı, hasta odası değişimlerini de destekliyor. Yatağın yemek masası sayesinde hasta yatarken rahatça yemek yiyebilir. Hastalar yataktayken bel ağrısı ve omurilik ağrısı yaşarlar. Yatağın ortopedik ve pamuklu şilteleri sayesinde ağrınız son bulacaktır.

ayarlanabilir hasta yatakları

Hasta Yataklarında İşlevsel Özellikler

Yatak ayrıca ameliyat sonrası ve yaralanma sonrası dönemde kişilerin banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını da rahatlıkla karşılayabilmektedir. Günümüzde hastane yatağı teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hastalara birçok avantaj sunulmaktadır. Yatak otomatik butonlarla alçaltılıp kaldırılabildiği için kişiler istedikleri yere rahatça oturabilecekler. Premium yatakların alttan ısıtma işlevi vardır.

Soğuk kış aylarında kar yağdığında hastaların yataklarında üşümemesi için yatak ısıtıcıları devreye girer. Aynı şekilde günümüzün özel yatakları da klimalı yataklar sunmaktadır. Yatağın korkuluk yapısına sahip olması hastanın hiçbir koşulda yataktan düşmesini engeller. Günümüz hastane yatakları, elektrikli ve asansörleri, hastalara kaliteli yatak hizmeti vermektedir.

Hasta Yatakları Fiyatları Ne Düzeyde?

Günümüzde hastane yatakları birçok faktöre göre farklılık göstermektedir. Bir yatağın fiyatını etkileyen en önemli faktör yatağın fonksiyonel yapısıdır. İleri teknolojiye sahip kontrollü yataklar daha yüksek fiyatlarla ticaret yapıyor. Asansör ve elektrikli yatak fiyatlarını etkiler. Bazı durumlarda yatak fiyatları SGK tarafından karşılanmaktadır. Ancak SGK'nın yatakları teknolojik olarak yeterince gelişmiş değildir.

Bir hastane yatağında aranacak en önemli özellikler karmaşıklık ve profesyonelliktir. Yatak fiyatları yatak malzemesine göre değişmektedir. Yatak ultra ortopedik konfor ile yapılırsa ekstra pamuklu malzemeye mal olacağı için fiyat daha yüksek olacaktır. Yatak kiralama konusunda ise hastanın durumu kısa süreli ise kişiler kiralamayı tercih etmektedirler.

Hastane yatağı kiralamak daha uygun olacaktır. Hastane yataklarının kiralanması tamamen sizin belirleyeceğiniz tarihlere bağlıdır. Bazı durumlarda, şirketler aylık bir ön ödeme ücreti alırlar. Hastane yatağı kiralamada kiralama fiyatı yatağın teknik kalitesine göre değişmektedir. Hastane yatağı fiyatlarına bakıldığında ise ürünler için belirlenmiş bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Hasta yatağı fiyatları yıldan yıla değişmekte ve hastalara sunulmaktadır.

Hasta Yatakları Modelleri

Sağlık sektörü büyüdükçe hastane yatakları da büyüdü. Günümüzde hastane yatakları denilince birçok model karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli hastane yatakları günümüzde en popüler hastane yataklarından biridir. Asansör yatakları son yıllarda oldukça ilgi görmektedir. Kişiler hastane yatağı alırken modelden çok yatağın işlevine önem verirler.

Ahşap model hasta yatağı da piyasadaki modellerden biridir. Son yıllarda manuel ve otomatik hastane yatakları çok yol kat etti. İstenilen alana bağlı olarak, yataklar birçok yönden farklılık gösterir. Doğum yatakları doğum yapmak üzere olan kişiler için farklı tasarlanmaktadır. Aynı şekilde günümüzde tıp biliminde de bazı hastaların pediatrik yatak modelleri mevcuttur.

Düz yatak, hastane ortamlarında en sık kullanılan modellerden biridir. Konfor ve rahatlık yeterince iyi olsa da, teknolojik olarak çok gelişmiş değil. Rehabilitasyon hastaları için rehabilitasyon yatakları da bulunmaktadır. Öte yandan bazı yatak modellerinin insanlarda belirli hastalıklar üzerinde tedavi edici etkileri bulunmaktadır. Acil yatak, sahada kullanılan tedavi yatağının en gelişmiş modelidir.Hastane yatağı satın alırken yatak seçimi hastanın ihtiyacına göre yapılmalıdır. Hastanın ihtiyaçlarını karşılamayan bir yatak seçimi hastanın fizyolojisine ve psikolojisine etki edecektir.

Hasta Yatakları Nerden Kiralanır yada Satın Alınır?

Firmamız sizlere en kaliteli hasta yatağı kiralama hizmetlerini büyük bir titizlik eşliğinde sunmaktadır. Böylelikle siz değerli hastalarımıza en uygun hizmetleri en kaliteli yollardan sunmuş oluyoruz. Kurulum ve montaj işlemleri tamamen bize aittir. Ücretsiz bir şekilde yataklarınızı evlerinize kurarak sizlere ayrıntılı ve garantili bir hizmet deneyimi sunuyoruz. Firmamız sektörün en aktif pozisyonda çalışan firması konumundadır.

  
231 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın