Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Evde Nerede Kullanılmalı?

Sağlık sorunların arttığı bu dönemde covid-19 bulaşıcı hastalık dahilinde daha farklı varyantları ortaya çıkmıştır. Bu hastalığın dışında  daha ağır hastalıklarda artmıştır. Hasta sayılarının artmasıyla hastanelerde de yığılmalar oldu. En çok kaza sonrası uzun süreli yatması veya yatağa  bağlı hastaların olmasıyla hasta yatakları yeterli gelmedi. Çok uzun süreli yatışlarda çoğu hastalar hastanede değil, evlerinde yatarak tedavi görmek isterler. Bazı hastalar hastanede değil, evlerine hasta yatağı alarak evinin bir odasında yatıp tedavisini sürdürür. Evde bakım isteyen hastalar öncelikle kullanabileceği uygun bir hasta yatağı almalıdır. Bu hasta yataklarını almak için medikalden veya bu yatakları saran firmalardan temin edebilirsiniz. Her hasta için farklı modellerde hasta yatakları bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Nedir Nerelerde Kullanılır?

Sağlıkta yapılan yenilikler sayesinde hastanelerde ve sağlık kurumlarında hastalar için daha rahat ve modern yenilikler sağlanmıştır. Hastaların kullandıkları bu hasta yatağı, bir hastalık nedeniyle yatmak zorunda olan kişiler için üretilen birçok özelliğe sahip yataklara denir. Bu yataklar hastaların tedavi suresi boyunca daha rahat hareket etmesine ve konforu düşünülerek imal edilmektedir. Hasta yatakları sayesinde hasta refakatçıları ve hemşireler hastalara  daha rahat bakmaktadırlar. Hasta yatakları  hastanelerde kullanıldığı gibi huzurevlerinde bakım evlerinde ve normal evlerde de rahatça kullanılabilmektedir. Hastanelerde kullanılan hasta yatakların evinizde de çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hasta Yatağı

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hastanelerde kullanılan hasta yatakları bazı hastaların durumlarına göre bu yataklardan tedarik ederler. Hastanın rahat etmesi ve uygun olanı  almalıdır. Bu yatakların özellikleri; yatakların çalışma fonksiyonlarına  göre iki üç veya dört motorlu yataklar vardır ve bunların her birinin farklı özellikleri mevcuttur.  Bazı yataklarda baş ve ayak kısmı indirilip kaldırılabilmektedir.  Bu  özelliklerine olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Yatakların kendi opsiyonları dışında ekstra olarak eklenen özellikleri mevcuttur örneğin serum gibi ihtiyaçları için özel aparatlar ve bölümler yer almaktadır. Bunların dışında  hasta yataklarında daha birçok önemli özellikler bulunmaktadır. Hasta yatağı tek tip değildir.  Farklı sağlık sorunu yaşayanlar için farklı özelliklerde    geliştirilen hasta yatak modelleri  mevcuttur. Firmamız olarak her modelleri mevcuttur.

Hasta Yatağında Modern Yenilikler

Günümüzde sağlık imkânları geçmişe göre daha gelişmiş  ve her imkânların yenilendiği bir dönemdir. Hastanelerin mimari yapımlarının modern olması hastalara göre farklı kolaylıklar sağlamıştır. En önemlisi hastanelerin büyük olması ile hasta yataklarıda gereken mevcudun üstündedir. Özellikle ayrı polikliniklere ayrılması ile hastaların odaları da ayrılmıştır. Hastanın sağlık sorununda öncelikle tahlil ve radyoloji sonucuna göre teşhis konur ve müdahale edilir. Ameliyatlarda yeni çıkan  kaliteli ve hijyenik  olan ameliyat araç takımları kullanılmaktadır.

Evde Hasta Yatağı Gerektiren Durumlar

Bazı hastaların durumuna göre evlerde hastanelerde bulunan yatakların gerektiği durumlar vardır. Sonuçta sağlıklı bireyler evlerinde kullanılmak üzere hasta yataklarını temin etmemektedir. Genellikle bakıma ihtiyacı olan, sağlık ve bakım gereksinimi olan kişiler bu yatakları temin etmektedir. Bu yatakları temin etmek için  hasta olunması gerekmiyor. İsteyen herkes bu yataklardan evlerine rahatlıkla alabilirler. Hastanın hareketsiz olmasından dolayı, kullanımı özellikle rahat olan bir yataktır. Evde, hastanede kullanılan yataklar genelde hastalıklar için kullanılmaktadır. Sağlığını kaybetmiş kişiler için iyi bir uyku ve rahat kabiliyetini artırması için  son derece önemlidir. Hasta yatakları  tüm bunları hastaya daha fazlasıyla sunmaktadır. Bu sebeple hasta yatakların daha fazla üretiminin yapılması hastane ve hastalar için gereklidir.

Evde Hasta Yatağı Kullanımı

Hasta yatakları günümüzde hastanelerde kullanıldığı kadar evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Evlerde hastası olanlar, rahat bir konfor sağlamak için bu yataklardan temin ederler. Yatalak hastalar, yaşlı hastalar geçici bir süre yatmak zorunda kalan hastaların tedavi süresince rahat etmelidir. Bakıcının da iyi hizmet verebilmesi için evlerde hasta yatağı kullanımı yaygınlaşmıştır. Hasta yataklarının ortopedik olması rahat hareket etmesi bazı modellerinin tuvaletli olması sürekli yatan hastalar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca bu hastalıkların temizliği ve bakımı çok kolaydır. Tamamen hastanın sağlık durumuna göre seçim yapılan hasta yatağı kiralama işini yapmaktayız. Firmamız hastanın kendini her yerde rahat ve konforlu hissetmesi için hasta yataklarının uygun fiyatlarda kiralanmasını sagar.

Hasta Yatağı Evde Nerede Kullanılır? 

Hastanelerde uzun sureli yatan kişiler genelde bir süre sonra evinde yatmak isterler. Evinde yatan hastalara da sağlık kontrollerini yapmak için sağlık personeli gelir. Bu hastalar öncelikle eve gelmeden önce mutlak hastaya uygun bir hasta yatağı alınmalıdır.  Veya kiralayabilirler. Yalnız uzun sureli bakim olacaksa yatağı almaları daha uygundur.  Hasta eğer yatalaksa daha fonksiyonlu olan tuvaletli  hasta yatağı modelini almalıdır.

Hastanın yatağı evde rutubet olmamasına dikkat edilmeli ve güneş alan geniş bir odaya yapılmalıdır. Hasta eğer yatalak değilse evde tuvalete yakın olan bir odaya yatağı hazırlanmalıdır. Evde bakım olduğundan hastanın yattığı oda mutlak arada havalandırılmalıdır. Hastaya bakan kişinin hijyen kuralına uymalıdır. 

Hasta Yatağı Modeli ve Fiyatları

Hasta yatağı modelleri, üretim niteliklerine göre farklı fiyatlarda sunulmaktadır. Yalnız genel olarak fiyatlarımız insanımızın ihtiyacına göre belirlenmektedir. Özellikle evlerde sürekli bakım gerektiren kişiler için, 3-4 fonksiyonlu yatak kullanmaları uygundur. Hasta yatağı fiyatları hastaların kullanımına göre ve modeline göre değişmektedir. Firmamız olarak evde bakım için sizlere uygun fiyatta istediğiniz yatakları temin ederiz.
  
286 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın