Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağı Ne İle Çalışır?

Uzun süredir tedavi gören hastalar hastane dışında tedavi olmak isteyebilirler. Bu durumda kişiye ve hastalığına uygun bir hasta yatağı düşünülmeli ve kullanılmalıdır. Hasta yatağı genellikle hasta yatakları olarak bilinir, ancak satın alınabilir veya kiralanabilir. Birçok çeşidi olan hastaların yatakları özellikleri incelenerek alınmalıdır. Sağlanan hasta yatağını kullanmanın birkaç yolu vardır. Verilen hasta yatakları standart yatak ise kullanımı çok kolaydır ancak bu hasta yatakları ergonomik değildir. En çok tercih edilen hasta yatağı şişme yataktır. Her tip hasta için uygundur ancak terlemeyi önlemek ve yatağa bağlı bası yarası oluşumunu engellemek gibi birçok özelliği vardır. Ayrıca, çalıştırma mekanizması elektriklidir, bu nedenle çok rahat ve kullanışlıdır.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hastalık nedeniyle uzun süre yatakta kalmak zorunda kalan hastalar için gerçek bir yatak ve mükemmel özelliklere sahip bir hasta yatağı öncelikli olmalıdır. Bunun nedeni, kişilerin uzun uyku sürelerine bağlı olarak çeşitli sorunlar yaşayabilmeleridir. İyi bir hastane yatağının kendine has özellikleri vardır. Başucu, istendiği zaman çıkarılıp takılabilen bir tırabzan gerektirir. Seçilen hasta masasının yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Çünkü tedavi edilen hasta ayaktaysa ayağa kalkması gerekebilir. Hasta masasının bir diğer özelliği de bacakları ve başı hareket ettirebilme özelliğidir. Uzun süreli yatışlarda baş ve boyun kasları zarar görürse kas gruplarını destekleyecek bir yatak önerilir. Hasta yatakları söz konusu olduğunda ister uzun süreli ister kısa süreli olsun, insan vücudunu destekleyen ve şekillendiren bir yatak seçmelisiniz.

Hasta Yatakları Avantajları Nelerdir?

Hastane yatakları, uzun süre yatakta kalması gerekenler, bedensel engelliler ve hasta bakımı ihtiyacını önemseyenler için oldukça kullanışlıdır. Rahat ve son teknoloji ürünü bir yatak seçmek hem hastalar hem de bakıcılar için büyük fayda sağlar. Hasta yatağı yemek yemek, banyo yapmak ve uyumak için çok rahattır. Ayrıca hareket bozukluğu olan hastalarda hareket kısıtlamalarını ortadan kaldırır. Uzun süre yatmaktan kaynaklanan yaraları önler ve olası ağrıları giderir. Özellikle hastane hava yatağı modeli kan dolaşımını destekler, kan dolaşımını sağlar, insan vücudunun bütünlüğünü ve sağlığını korur. Özellikle fizyoterapi hareketini destekleyen hasta yataklarının bu faydalarından yararlanmak için kaliteli hasta yatakları tercih edilmelidir.

Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Bazı hastalar çok uzun süre yatalak kalabilir, ancak bazı hastalar için tedavi kısa ömürlü olabilir. Bu aşamada hasta yatağı kiralama uzun sürmeyen hastalar için daha ekonomik ve avantajlıdır. Çünkü hasta yatakları çok geniş ve ağırdır. Depolama ve taşıma çok zor bir iştir. Bu nedenle kiralamak hasta yatağı almaktan daha ucuz ve kolaydır. Seçilen hasta yatağı kiralama işlemi sonucunda yatak firma tarafından evinize götürülerek kurulumu yapılır. İşlem tamamlandığında yatak da şirket tarafından devralınacaktır.

Kiralık Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Sıhhi alandaki yataklardan biri olan hastane yatağı ergonomik olmalıdır. Kısacası hastanın sağlığı ve güvenliği sağlanmalı ve cerrahi personel sorunsuz çalışabilmelidir. Ancak ideal bir hasta yatağı nasıl olmalıdır, fonksiyonel prensipleri nelerdir gibi soruları yanıtlamadan önce, hastane bölümünde az ya da çok karmaşık olan birçok yatak çeşidi olduğunu bilmek gerekir. Hasta karyolası standart olarak ayarlanabilir, yüksekliği en az 150 mm, temizlik ve dezenfeksiyon işlemine hazır olmalıdır.

Hasta Yatakları Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Standart hastane yatağı modeli açıkçası en basitidir. Metalden yapılmıştır ve bir pedal tahtası ve başlığı vardır. Bu yatak tipi ergonomik değildir ve nadiren kullanılır. Mekanik olarak mafsallı olabilir, tekerleklidir ve hastanelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Taşıyıcı düzlem, her biri bir krank tarafından sürülen ve birbirinden bağımsız hareket eden birkaç bölüme ayrılmıştır. Hastanın kendini yatakta rahat hissetmesi için iki veya üç adet elektrikli hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Hidrolik mafsallar, önceki yaygın benzer modellerden farklı davranır. Ancak kesit hareketi hidrolik krikolar kullanılarak yapılır. Bu, çalışan sosyal hizmet uzmanlarını basitleştirir.

Elektrik eklemleri olan hastalar için yatak ise önceki iki tipe benzer. Elle kaldırma ve yönlendirme kuvvetleri riskini tamamen ortadan kaldıran elektrikli ekipmanla çalışır. Özel bölümlerde özel yataklar kullanılmaktadır. Çıkarılabilir kafaları ve pedalları ve sert bir yatak yüzeyi ile genellikle dardırlar. Çok yüksek basınçlara dayanabilen hastane yatakları da vardır. Hasta yatakları için standart bir ölçü yoktur. Boyutları modern yataklar tipik olarak 200- 220 cm uzunluğunda ve 90- 110 cm genişliğindedir. Ultra modern olanın üst kısmı açılır. Ayrıca, yemek yerken yemek tepsisini yerleştirmeniz için yatak yüksekliği otomatik olarak ayarlanır.

Hasta Yatağı Fiyatları Nelerdir?

Yatan hastalar için özel olarak tasarlanmış yataklar, uzun dinlenme süreleri boyunca hastaların sağlık ve konforunu iyileştirmeye yardımcı olur. Kızarıklık, terleme, uyuşukluk, sırt ağrısı ve omuz tutulması gibi yan etkileri en aza indiren hastane yatakları insan vücudunu şekillendirir. Hasta yatağı fiyatları bu etkenlere ve hasta yatağı modeline göre değişir. Ayrıca bu yatağı satın aldığınızda bu yatağın evinize uyum sağlaması önemlidir. Klasik hasta yataklarından daha pahalı, masajlı, uzaktan kumandalı, anatomi ve ek destek aksesuarlarına sahip yeni nesil yatak modeli.

Hasta yatağı modelleri

Koruyucu tabakaları çıkarılabilir veya değiştirilebilir ürünler ve sıvı geçirmeyen kumaşlara sahip modeller daha hijyenik ve pratik yatak bakımı sağlar. Yatağın anatomik olarak desteklenmesi, antibakteriyel bir yapıya sahip olması, çeşitli destek seçenekleri sunması, yatağın dış kısmındaki kumaşın vücut şekline uyum sağlaması ve hastaya büyük rahatlık sağlaması da oldukça önemlidir. Bir yatak seçerken, özel durumunuza, hasta beklenti ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli kullanmak mantıklıdır.

  
240 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın