Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yatağına Sonradan Özellik Ekletmek Mümkün Mü?

Yeni teknoloji sistemleri hasta yatağı modellerine daha fazla işlevsellik katar. Güvenlik, herhangi bir hastane ortamında çok önemli bir rol oynar. Sağlık uygulamalarının yanı sıra hastaların ve bakıcıların güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

Yatak altı aydınlatma geceleri hastalara yardımcı olur. Hastayı gece yataktan kalkarken yönlendirmek için yatak altı aydınlatma özelliği etkinleştirilebilir. Bu özellik düşmeleri önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda bakıcıların yataktan kalkmasını sağlar. Işığın tam olarak ne zaman ve ne kadar süreyle açık kalacağına siz karar verirsiniz. Yatak indirildiğinde veya hasta yataktan kalktığında özelleştirilebilir ve etkinleştirilebilir.

Hasta Yatağında Tuş Takımları

Hemşirelik Tuş Takımları (ACK) ile hastaya daha yakın olun. CO41 kutuları ile donatılmış sistemlerde klavye hemşirelik komutlarını (ACK) kullanmak mümkündür. Bu sezgisel klavye kontrolleri genellikle hastanın vücuduna yakın yatağın yan panellerine monte edilir. ACK'ye erişim her iki taraftan da mümkün olacaktır. Dışa dönük olmak, hastane yatağını ayarlarken hemşirelerin hastaya yakın durmasını kolaylaştırır. Hasta ayrıca yataktaki yatak düzenini her zaman koruyacaktır. ACK'nin (Uzaktan Hemşirelik Tuş Takımı) yan panele monte edilmesi ve kabloların yatağın içine gizlenmesi de temizliği büyük ölçüde kolaylaştırır.

Emek hastane yatakları

Fren uyarısı ile hem hastaları hem de yatakları koruyun. Bir hastane yatağının tekerleklerini kilitlemek çok basit ama çok önemli bir güvenlik özelliğidir. Yatağınızda bir fren sistemi yoksa hemen Fren Uyarısı ekleyebilirsiniz. Bu özellik, hastane personelini yatağın prize takılı olduğu ve yatak frenlerinin devrede olmadığı konusunda uyarır. Bu sayede hastalar yataktan kalkıp düşmeye çalışırken yatak hareket etmeyecek ve kazaların önüne geçilmiş olacaktır. Bu özellik ayrıca elektriğe bağlıyken yatak frenleri açıldığında hemşireyi bilgilendirecektir. Bu, yatağın hareket ettirilmesi yatak prizine bağlı kabloyu çekebileceğinden, yatağın ve/veya prizin zarar görmesini önleyecektir.

Genel olarak, yataklarda analogdan dijitale geçiş, size çeşitli katma değerli özelliklere erişim sağlayacaktır. Örneğin CO41, LA40, ACK ve ACOM'dan oluşan temel bir sistemle başlarsanız, hastane yatağınız çok fazla yatırım yapmadan performansı artıracaktır.

Bariatrik hasta yatağı modelleri: Daha ağır hastaları desteklemek için yapılmış elektrikli yataklardır, bu nedenle ağırlık kapasiteleri diğer hastane yataklarından önemli ölçüde daha yüksek olmalıdır. Bu tasarım göz önüne alındığında, yatağın alanı çok daha büyüktür ve oldukça dayanıklı olmaları gerekir, bu da onları daha pahalı seçeneklerden biri haline getirir.

Ortopedik Yatağın Faydaları Nelerdir?

Sevdiğiniz kişi bir hastalıktan, yaralanmadan iyileşiyor ya da uzun süreli kronik bir durumla yaşıyor olsun, yatakta çok daha fazla zaman geçireceği gerçeğini gözden kaçırmamalıyız. Bu durumlarda hem temel ihtiyaçlarını karşılamak hem de yaşam kalitelerini yükseltmek için en uygun seçenek tıbbi bir yatağa sahip olmaktır. Hasta yatağı fiyatları için kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

Geleneksel bir yatağın aksine, bir hastane yatağında bulunan konfigürasyon, çeşitli fiziksel koşullara ve günün farklı zamanlarına uyarlanabilir. Örneğin gün içinde kişinin rahat oturabilmesi için baş kaldırılabilirken, bacak bölgesi terapötik hedefleri desteklemek için yükseltilebilir. Bu pozisyon yatmadan önce değişecektir. Hemen hemen tüm ürünlerde olduğu gibi, fiyatlar esas olarak nevresim takımının markasına, tipine ve aksesuarlarına bağlıdır. Hastane yatağı nereden alabilirim? Örneğin, büyük bir şehirdeyseniz bir hastane yatağı satıcısı bulmak kolay olabilir. Google haritalarda basit bir arama size en yakın yerel sağlayıcıları gösterebilir.

Acil bir durumunuz varsa ve hemen bir yatağa ihtiyacınız varsa, yerel bayiniz en iyi seçenektir. Ancak, acil bir durumunuz yoksa daha geniş bir ürün yelpazesini daha düşük fiyatlarla bulabileceğiniz için çevrimiçi sipariş vermek en iyi seçenektir. Koleksiyon hastane yataklarında bulunan ürünleri listesini ziyaret edebilir ve inceleyebilirsiniz. Mağazaları ziyaret edebilir, ürün koleksiyonlarına göz atabilir ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz, yardıma ihtiyacınız olursa uzmanlar sadece bir tık uzağınızdadır. Elektrik motorlu modern hasta yatağı kiralama fiyatları ve ülkenin her köşesine teslimat süreleri hakkında sizi bilgilendireceklerdir.

Hasta yataklarında yastık: Vücudun doğal hizasına uyum sağlar, konfor için eğrilik sağlar ve hatta yaralanmayı önlemek veya ağırlaştırmak için omurga desteği de sağlar. Yatalak insanlar için idealdir. Ayrıca içeriğindeki Viskoelastik Köpük sayesinde sıcaklık değişimlerini kontrol etmeye yardımcı olur ve dinlendirici bir uyku sunar. Uyku apnesi veya (horlama) için idealdir ve boynun doğal şekline uyum sağlayarak hava yolunun açık kalmasına yardımcı olur. Plastik ve geçirgen emici malzeme ile yapılmıştır. İnkontinansı olan hastalar için idealdir ve kişi ile yatağı örten çarşaf arasına yerleştirilir. Şilte ve seçilen yatak takımının temizlenmesi ve onarımının kolay olması ve gerektiğinde aksesuarların eklenip çıkarılabilmesi önemlidir.

Hastane Yatağı Çeşitleri

Hastalar veya aile üyeleri için uygun bir hastane yatağı sağlamak en önemli faktördür. Bu, hastalara mükemmel bir bakım sağlamak için gereklidir. Hastaların iyileşme sürecinde dinlenmek için kullandıkları yer olduğu düşünülürse hasta yataklarının önemi anlaşılabilir. Hastalara en iyi konforu sağlamak için ideal yatağı düşünmek de önemlidir. Bu yatağın fonksiyonel özelliği hastalar için en konforlu ortamı sağlamak için de gereklidir. Ancak evdeki ortak yatakla karşılaştırıldığında hastane yatağı oldukça farklıdır. Birçok ek özelliğe sahip çeşitli tipte hastane yatakları vardır.

Ayrıca, farklı tipteki hastane yataklarının benzersiz özellikleri, hastaların yatağın konumunu kolayca yönetmesine olanak tanır. Bu, ihtiyaçlarınız için en iyi pozisyonu elde etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, farklı tipteki hastane yatakları, hastaların doğru pozisyonu benimsemelerine yardımcı olmak için esnek ve sağlam özellikler sunar.

  
220 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın