Emek Sağlık Hasta Yatakları
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hastane Tipi Hasta Yataklarında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Hasta yatağı devamlı olarak yatakta kalması gereken yatağa bağımlı hastaların konforunu artırma amacıyla kullanılan yataklara denmektedir. Diğer yataklara oranla hem hastanın konforu ve hareketi kolay hem de hastaya refakat edenlerin işi daha kolay hale gelir. Doğru bir yatağı seçtiğinizde hastanızın yaşam alanı olan yatağını çok daha rahat ve sağlıklı bir konuma getirmiş olursunuz.

Hastanıza seçim yaparken en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan ilki hastanızın durumudur. Bunu göz önünde bulundurduğunuz zaman yatak seçimi ve kullanımı çok daha fonksiyonel hale gelecek ve hasta konforu artırılmış olacaktır. Hastane tipi yataklar artık evlerde de kullanılarak hastaların her daim kendilerini daha iyi hissetmeleri sağlanmaktadır.

Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

Hastane tipi hasta yatakları doğuştan ya da sonradan farklı nedenlerden dolayı yatağa bağımlı hale gelmiş hastaların konforunu artırmak için ve bakımını daha kolay hale getirmek için tasarlanmış yataklar olduğu için hastane, bakımevleri ve evlerde kullanılıyor. Bu yüzden hastaların durumuna ve hastalığının derecesine göre yatak seçiminin yapılması son derece önem arz ediyor.

Hasta yatağı modelleri öncelikle hastanın hastalık derecesine göre belirlenmektedir. Hastalığın hafif veya ağır seyretmesine bağlı olarak yatak seçimi yapılırsa hastanın bakımı biraz daha pratik hale gelir ve anti bakteriyel yataklarla hasta daha rahat etmiş olur.  1 motorlu hasta yatağı daha çok çocuk hastalarıntedavi sürecinde kullanılan bir yatak türüdür.

Bunların dışında 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu otomatik, yarı otomatik ve manuel hasta yatakları olmak üzere türleri bulunur. Hasta yatakları kimi hastalar tarafından geçici olarak kullanılsa da kimileri çok uzun süre kullanmak durumunda kalabiliyor. Uzun süreli yatağa bağımlı hastalar için özel lazımlık bölümü bulunan yataklar veya havalı yataklar kullanılması da önerilen yatak türlerindendir.

Hastane Tipi Hasta Yatağı Fiyatları

Birçok farklı etkene bağlı olarak değişen hasta yatağı fiyatları bütçeye ve hastanızın durumuna göre satın alarak ya da kiralama yapılarak daha ekonomik hale getirilebilir. Hastanın uzun süreli mi yoksa belli bir süre mi hasta yatağında kalması gerekecek bunun kararını verdikten sonra bir yatak seçimi yapmalısınız.

Hasta yatağı kiralamak çoğunlukla satın almaktan daha uyguna gelebilir. Fakat hasta yatağa bağımlı ise ve uzun süre hasta yatağını kullanması gerekirse o durumda satın almak daha avantajlı olacaktır. Hasta yatağının fiyatını belirleyen bir diğer unsur ise yatağın motor sayısı, otomatik veya manuel olması da fiyatlara etki eden faktörler arasındadır. Genellikle 2 motorlu hasta yatakları daha ekonomik ve işlevsel olduğu için en sık tercih edilenlerdendir.

Hastane Yatakları

Hasta Yataklarının Yararları

Hasta yatağıyatağa bağımlı hastaların zor olan bakımını biraz daha kolay hale getiren ve hastaların konforunu artıran yatak türüdür. Bu yüzden, her geçen gün hastalık türüne göre yeni yatak modelleri geliştiriliyor. Bu sayede hastanın biraz daha kendini iyi hissetmesi sağlanıyor. Birçok yatağa bağımlı hasta, yatak yaralarından hasta yatağı sayesinde kurtuluyor ve havalı yatak modelleri ile terleme, yara, bere oluşumları azalıyor.

Sürekli yatan hastaların kas ve kemik ağrıları arttığı için hasta yatağında yatan hastalarda bu ağrılarda azalma görülür. Kas ve eklem ağrıları azalan hastaların bakımı kolaylaşır ve yaşam kalitesi de artmış olur. Konforu artırılmış bir hasta daha mutlu hissedecek ve bakımını üstlenen kişilere de bu olumlu olarak yansıyacaktır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağına bağımlı hastaların birçoğuyatağı belli bir süre kullanmak durumunda kalabilirler. Bu durumda, hasta yakınları hasta yatağını satın almak yerine kiralamayı tercih edebiliyor. Hastanın zorlu süreci daha konforlu ve rahat atlatabilmesi için güvenli ve sağlığını daha iyi yönde etkileyecek yataklar kiralanıyor. Bu konuda birçok firma hasta yatağı kiralama hizmeti vererek hasta ve yakınlarına destek oluyor.

Firma hasta gereksinimlerini göz önünde bulundurarak hasta yatağı türü ve hangi modelin daha iyi geleceği ile ilgili bir rapor çıkarır. Hasta yakınlarının tercihine göre ve bu rapor ışığında hasta yatağı seçimi yapılır. Hasta yatağı modelleri ile ilgili bilgiler verildikten sonra kiralama işlemi gerçekleştirilir.

Hasta Yatağı Kiralamada Dikkat Edilecekler

Hasta yakınları, hasta yatağı kiralamasın yaparken yatağın hijyenikve temiz olması konusunda dikkatli olmalıdır. Yatağı kullanacak hastanın yaşı, vücut ağırlığı gibikriterleri göz önünde bulundurarak yatakları kiralamak gerekir.

Hasta yatağı fiyatları konusunda bütçenin dikkate alınması ve eğer hastanın kullanacağı süre belli ise kiralama ile ilgili bilgi alınmalıdır. Buna göre satın almalı ya da kiralamalıdır. Hasta yatağı kılıf ve kumaşlarının anti bakteriyel ve sağlıklı ürünlerden yapılmış olması da önemlidir. Ülkemizin şartlarını göz önünde bulundurursak yatak kiralama ve satın alma biraz maliyetli olabiliyor. Bu açıdan, kaliteli ama ekonomik bir yatak bulmakiçin iyi bir araştırma yapılmalıdır.

Kısacası, hastanın yatağında rahat etmesibiraz da yatağın kalitesi ile doğru orantılıdır. Hasta yatakları normal yataklardan çok farklıdır. Ayarlanabilir olması en büyük farkıdır. Yüksekliği de hastanın durumuna ve ihtiyacına göre ayarlanabilir. Yani, tamamıyla yatağa bağımlı hastaların durumuna bakılarak tasarlanan hasta yataklarının birçok avantajı bulunur. Bu açıdan, en iyi hasta yatağı modelleri incelenmeli ve en doğru seçimi yapmalıdır.
  
283 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın