Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hasta Yataklarında Karyola Nedir? Neden Önemlidir?

Son dönemde hastalıkların artmasıyla insan hayatınıda etkiledi. Eğitimde, çalışan sektörde her tür hastalıkların öne çıktığı dönemde hastaların çoğalmasıyla sorunlarda beraberinde geldi. Sağlık çalışanların yetişememesi ve özellikle hasta yataklarında da sıkıntılar olmuştu. En çok ağır hastaların ve kaza sonucu durumu kötü olan hastalar için farklı hasta yatakları kullanılmaktadır.

Hastaların rahat edebilmesi, tedavisinin temiz ve hijyen bir ortamda sağlanması önemli bir etkendir. Hastaların rahat yatabilmeleri için teknolojinin imkânıyla farklı modellerde yataklar üretilmiştir. Bazı hasta yataklarında karyola, bazı hastalar için en rahat yatak modelidir. Hastanede hastanın ameliyatından sonra kullanılabilir durumuna göre hasta yatağı verilir.

Hasta Karyolası Nedir? Özellikleri nelerdir?

Hastanelerde bazı hastalar için konforlu olarak üretilmiş eşyadır. Genelde her hastanelerde kullanılmaktadır. Hasta yatağı, hastalar için özel olarak üretilen ve genel olarak hastane tarzı olan yerlerde kullanılan yataklara denir. Hastaların, hastalığından dolayı sürekli yatmasından, özellikleri iyi olan yataklar kullanılmalıdır.

Hasta yatağının özellikleri olarak; hasta yatağında korkuluklar olmalı  bunlar istenildiği zaman çıkarılıp takılabilmektedir. Ayrıca hasta yatağında yükseklik ayarlanabilir olmalıdır. Hasta yatağında diğer bir özellik ayak ve başucunun hareket edebilir olmasıdır. Uzun süre yatan hastalarda baş ve boyun kısmında bulunan kaslarını rahatlatan destekleyici yataklar vardır. Hasta yataklarında uzun veya kısa sürede fark etmeden kişinin vücut yapısını destekleyicisi ve şeklini alan yataklar seçilmelidir.

Hasta Karyolası Neden Önemlidir?

Bu günümüzde insanların sürekli sağlık sorunlarından dolayı rahat olması açısından farklı şekilde karyolalar üretilmektedir. Normal yataklarla  karşılaştırıldığı zaman hasta yatakları terleme yapmaz. Hasta da yatak yaraları oluşturmaz. Hasta yatakları, hasta normal yatağında yapamadığı hareketlerini yaparak, diğer yataklara göre önemini arttırır. Hareket edemeyen bir hastanın, hareket ettirme özelliği olan hasta yatağında hareketlerini daha rahat yapabilir. Örneğin temin etmiş olduğunuz hasta yatağı hastanın odasına kurulup, hasta yatırılır. Rahat ve istediği şekilde hareket edebilir.

Hasta Karyolaları

Son teknolojik ürünler arasında dönen yataklarda kullanışlılığında önem taşımaktadır. Bu özelliğiyle hasta ve hasta bakıcı otomatik olarak zamanı ayarlar. Ayarlanan zamanda sağa sola döndüğünden hasta ve hasta bakıcıda rahatlar. Hasta yatak modellerinde havali yastık, ortopedik ve katlanılır modelleriyle hastalara oldukça kolaylık sağlamıştır. Her yönüyle düşünülerek yapılan hasta yatakları sağlıkçılar ve hastalar için oldukça önemli bir ihtiyaçtır.

Hasta Yataklarında Karyola Çeşitleri

Hastanelerde kullanılan karyola çeşitlerinde hastaların hastalık derecesine göre farklı hasta karyolasına yatırılır. Hastalar tedavi sürecini yatakta geçirmek zorunda olduğundan yatalak durumundaki hastalar için hasta karyolası büyük önem taşımaktadır. Özellikle hareketli Karyola özelliği olan modeller daha  tercih edilendir.

Hasta karyolası, hastalara ve bakımını üstlenenlere büyük kolaylık sağlayan özel olarak üretilen yataklardır. Hastalığın türüne, tedavi şekline ve kullanım amacına göre Karyola çeşitleri vardır. Hareketli Karyola, manuel hasta karyola, otomatik hasta karyola, hareketli hasta karyola, sabit hasta yatağı, lazımlık hasta karyolası gibi modelleridir. Bu tip hasta karyolası çeşitleri hastaya konfor sağlarken tedavisinin de rahat  şekilde yapılmasına da imkân veriyor.

Hasta Yatakların Farklı Avantajları

Günümüzde hasta yatakları türlerinde birbirinden değişik özelliklere sahip olan hasta yatağı modelleri vardır. Bu çeşitlerden ilk başta hiç şüphesiz motorlu sistemlerden yatak çeşitleri; Bir, iki, üç ve 4 motor sistemi altında üretimleri gerçekleştirilmiş olan yatak çeşitleridir. Bu seçenekler hasta kişinin probleminin ne kadar şiddetli olup olmadığına bağlı olarak tercih edilebilmektedir.

Bunlar içerisinde genel kapsamında Baş bölgesiyle ayak kısmındaki motor sistemlerin çok fazla kullanılmaktadır. Hasta yatağı çeşitleri arasında tekerlekli olan kullanılmaktadır. Çünkü serum askısı ve yemek masasıyla birlikte her yöne hareket ederek yatağın taşınmasına imkân verebilir. Yaşlı ve felçli hastalar ise lazımlıklı karyolalarda yatırılır. Lazımlığı olduğundan ihtiyacını rahat giderir. Bu yataklar sayesinde hastaların tedavileri kısa sürede çözülür. 

Hasta Karyolası Alırken Neye Dikkat Edilir?

Hasta yatağı  genelde bakıma ihtiyaç duyulan hastaların konforunu sağladığı gibi hasta ile ilgilenecek kişilere de kolaylık sağlar hasta bakımında kullanılabilir en gerekli ürünlerden biridir. farklı özelliklere sahip çeşitleri mevcuttur. Bu özellikleriyle öncelikli olarak hastanın ihtiyaçları düşünülerek model tercihi yapılmalıdır. Doğru ürün tercih edilirse hasta bakımı daha kolaylaşır ve hastanın konforu artar.

Bu durum tedavi etkinliğinin artmasını ve hastanın psikolojik durumunun daha iyileşmesini sağlar. Hasta karyolaları diğer hasta bakım ürünleriyle  karşılaştırıldığında  pahalıdır. Yanlış  model seçimi  hastanın fiziksel olarak rahatsızlığına sebebiyet verebilir. Hasta yaşamının tamamında, bir kısmında bu tip ürünleri kullanmak zorun da olabilir. Bu nedenle hastanın ihtiyaç duyduğunda bütçesininde yeterli olması önemlidir.

Hasta Yatağı Modelleri ve Fiyatları

Hasta yatağı modelleri, devlet ve özel hastanelerde kullanıldığı gibi huzurevlerinde ve bakım evlerinde de kullanılır. Hasta karyolaları, hastaneler ve evlerde rahatlık ve konfor sağlamak için yapılmış hasta yatak türleridir. Hastalık durumuna göre farklı modelleri vardır. Hasta yatak modellerinde birincisi yatak modelleri, ikincisi karyola modelleridir.

Bunlar; 1 motorlu, 2 motorlu,3 motorlu, 4 motorludur. Hasta yataklarında, havalı yatak, ortopedik yatak, masajlı yatak modeli vb. Modelleri vardır. Hasta yatak fiyatları bu modellerine göre değişmektedir. Farklı modelde olan yataklarında kullanımına ve markasına göre fiyatları değişmektedir. Motorlu ve tekerlekli yatakların özelliklerinden dolayı hasta yatağı kiralama fiyatları daha farklı olmaktadır. Hasta karyolaları marka ve kalitesine göre değişmektedir.

  
60 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın