Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Hangi Hastalar İçin Hasta Yatağı Tercih Edilmeli?

Hasta yatağı alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunların başında gelen, hastaya uygunluğudur. Ortopedik olması, hastanın yaşı ve fiziksel durumuna uygunluk son derece önem taşır. Hasta yataklarında konfor sunan özellikler de yatak seçiminde önemlidir. Obez hastalar, yaşlı hastalar ile çocuklar için önerilen yataklar faklı özellikler içerir. Hastaların ameliyat sonrası olmalarına göre de seçilecek yataklar değişiklik gösterir. Bazı yataklarda serum ya da lazımlık aparatlarının olması da son derece önem taşır. Hastalar için önerilen yataklarda rahat kullanım imkanı sunan tasarımlar her zaman tercih sebebidir. Hasta yataklarının obez hastalar için ağırlığa dayanıklı olması da önem taşır.

Hasta Yataklarının Rahat Kullanım Avantajları

Hasta yatağı modelleri, rahat kullanım imkanı sunmak zorundadır. Hastalık sürecinde hastanın kendi işini kendi yapabilmesi güven sağlayan unsurların başında gelir. Yatakların kumanda sistemi ile çalışması sayesinde yataklar rahatlıkla hareket ettirilebilir. Yatağın baş, sırt ve ayak kısımlarının hareket etmesi, hastaya konfor sunan özelliklerdir. Hasta yattığı yerden el kumandası ile yatağı farklı açılara getirebilir. Bu sayede rahatlıkla yardımsız şekilde yemek yerken, kitap okuyup, televizyon da izleyebilir. Hasta yataklarında işlevsellik te önem taşır. Seçilecek hasta yataklarında tüm bu özelliklerin olması tercih sebeplerinin başında gelir.

Hasta yataklarında kurumsal olan firmalara yönelmek gerekir. Bu firmalar doğru yatak seçiminde de yardımcı olacaktır. Hasta yatakları temelde iki sınıfa ayrılır. Manuel çalışan hasta yatakları ile otomatik elektrikli çalışan yataklar olmak üzere. Elektrikli hasta yatakları da iki, üç ve hatta dört motorlu olabilir. Asansörlü hasta yatakları da yatakların kumanda ile yerden yükselmesine imkan tanır.

Kiralık Hasta Yataklarının Kullanım Nedenleri

Hasta yatağı fiyatları belli sebeplere bağlı olarak değişir. Bunların başında gelen, yatağın fonksiyonel olması ve yeni olmasıdır. Yatakları geçici süre kullanan hastalar için satın alma işlemi son derece maliyetlidir. Günümüzde pek çok kişi bu sebeple hasta yataklarını kiralarlar. Bu yatakların yeni üretimden çıkmış olan yeni yataklardan hiçbir farkı yoktur. Pek çoğu, yaşlı hastalar için önem taşıyan hareket kabiliyeti olan hasta yatağı özelliğine sahiptir. Kiralık hasta yataklarının bir diğer avantajı da işi bittikten sonra getiren firma tarafından geri alınmasıdır. Bu sayede yaşam alanlarında gereksiz şekilde yer işgalinin de önüne geçilmiş olur. Satın alınan yataklar için sunulan tüm bakım hizmetleri kiralık yataklar için de verilir.

Kurumsal Firmaların Tercih Edilmesi

Hasta yatağı alırken kurumsal firmaların tercih edilmesi son derece önem taşır. Bu firmalar, hasta yataklarının satış sonrası bakım desteğini de verilir. Satın alınan yataklar için verilen tüm hizmetler, kiralanan yataklar için de verilmiş olur. Kurumsal firmaların hasta yatakları belli kalite kontrol aşamalarından geçmiş olup, uzun süre dayanmaktadır. Her hastalığa önerilen yatak tasarımları bazı ufak farklılıklar içerir. Hastaya uygun olan yataklar hakkında doğru bilgilendirme yapan yatak şirketleri önerilir. Yerinde kurulum hizmeti ve yaygın hizmet ağı da son derece önem taşır. Bu nedenle, güvenilir hasta yatak firmalarının tercih edilmesi gerekir.

Sağlam ve Uzun Ömürlü Yataklar

Hasta yataklarında sağlam ve uzun ömürlü olan modeller önerilir. Dayanıklı malzemeden yapılmış olan hasta yatakları uzun süre bozulmadan kullanım avantajı sağlar. Hasta yataklarının nemden etkilenmeyen koruyucu malzemelerle kaplanması da gerekir. Bu sayede pas ve korozyon gibi istenmeyen durumlar oluşmaz. Hasta yataklarının uzun süre kullanımı, ağırlığa mukavemetli olmasına da bağlıdır. Yataklarda dayanıklılık kadar, yan koruma bantlarının olması da önem taşır. Yatan hastanın düşmesini engelleyen bu bantlar, emniyet sağlayan unsurların başında gelir.

Konfor Sunan Hasta Yatakları

Hasta yataklarında konfor denildiği zaman ilk akla gelen rahat kullanım avantajlarıdır. Yatakların rahat sürülebilmesi, tekerleklerin üç yüz altmış derece dönmesi ile yakından ilişkilidir. Hastalık gibi zor bir süreçte hastaya bakan hasta yakınları da önemli ölçüde yıpranır. Hasta yakınları ve refakatçilerin yatağı hareket ettirirken az kuvvet harcamaları da önem taşır. Tam tur dönebilen tekerlekler, bu amaca hizmet eden tekerlek sistemleridir. Tekerleklerin bulundukları yerde sabitlenmesi de ABS fren sistemleri sonucunda olur. Bu sayede yatağın sabit şekilde kalması sağlanır. Bu durum hasta güvenliği için son derece önemlidir. Hasta Yatağı Kiralama

Hasta Yataklarında SGK Ödemeleri

Doktor reçetesi ve heyet raporu olan, kullanımı zorunlu olduğu belgelenmiş hasta yatakları SGK tarafından karşılanır. Burada dikkat edilecek olan husus, yatakların SGK tarafından temin edilmiş olmasıdır. Hastanın farklı özellikte hasta yatağı alması durumunda ödeme alamayacağı da bilinmelidir.

Hasta Yatakları

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Yataklar

Yaşlı hastalar için önerilecek hasta yatakları, havalı hasta yatağı modelleridir. Bu yatakların en önemli amacı, hastanın cilt sağlığına sunduğu katkılardır. İki ana gruba ayrılan havalı hasta yatakları, baklava ve boru tipli olmak üzere sınıflandırılır. İçlerinden hava geçmesi sebebiyle en sıcak aylarda bile sürekli serinlik hissi veren yataklardır. Yaşlı hastaların incelen cilt yapısı en ufak bir tahrişte yara olacak düzeydedir. Bu nedenle pozisyon veren yatakların tercih edilmesi önerilir.

Hasta Karyolalarında Şıklık

Hastaya moral katan unsurlardan bir diğeri de karyola tasarımlarıdır. Son zamanlarda ahşap görünüm veren karyola tasarımları en çok tercih edilen modellerdir. Ahşabın sunduğu sıcaklık, hastaların huzurlu şekilde hastalık sürecini geçirmelerini sağlayan temel unsurlardır.

  
78 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın