Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Özel Üretim Hasta Yatakları Nasıldır?

Uzun süre yatakta kalması gereken bir hastanız varsa evinizde yatağınız olmayabilir. Hastaya özel yapılmış hasta yatağı modeline bakmanız gerekir. Hem yatak hem de yatak hasta konforu için özel olarak yapılmalıdır. Örneğin, yatağın baş ve ayakları kolay hareket ettirilebilir olmalıdır. Öte yandan, yatağın yüksekliği her zaman ayarlanabilir olmalıdır. Hasta yatağı, serumun dört tarafına da yerleştirilmesine izin veren çarşaf ve korkuluklarla özel olarak yapılmıştır. Evde tedaviye ihtiyacı olan veya evde yoğun bakıma ihtiyacı olan hastalarınız varsa, onlar için bir hastane yatağınızın olması gerekir.

Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri genellikle elektriklidir. Bunun nedeni, yatağın otomatik olarak yukarı ve aşağı hareket edebilmesi ve hareket edebilmesi gerektiğidir. Bu hem hastanın hem de hasta bakıcısının konforu için önemlidir. Çünkü hastanın hareket etmesi zordur ve hastaya yardım eden kişi kendini rahat hissetmez. Hasta bakımı da zor bir süreçtir. Bu yataklar hem hasta hem de bakımını üstlenen kişi için rahat olacak şekilde tasarlanmıştır. Hasta yatakları 2, 3 ve 4 motorlu olarak farklı tiplere ayrılmaktadır. Ek olarak, bu modellerin her biri birkaç türe ayrılabilir.

Hasta yatağı

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

İki motorlu hastane yatağı en çok tercih edilen ve ekonomik modeldir. Bu modeller de dekoratif amaçlı olarak tırabzanlı ve tırabzansız olarak çeşitli tiplere ayrılabilmektedir. Hastanın kilosu normal ise ve kısa süre yatması gerekiyorsa bu yataklar seçilebilir. Dekoratif olan, uzun süre kullanması gereken veya dekorasyona özen gösterenler için yapılmış bir modeldir. Bu modellerin dış cepheleri tamamen ahşap kaplamadır. Bu kaplama, aşınmayan ve kiri itmeyen özel bir malzemeden yapılmıştır.

3 ve 4 Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

Belli bir kilonun üzerinde, uzun ve hatta obez hastalar için 3 ve 4 elektrikli hastane yatağı uygun olabilir. Bu yataklar hastanın daha rahat hareket etmesi için düzenlenmiştir. Yükseklik ayar fonksiyonlu model, yatak yükseklik ayarı için de uygundur. Bu yatakların her biri ahşap kaplı daha dekoratif bir modele sahiptir. Hastanın durumu belli bir kilodan daha ağır ve ağır ise en az üç elektrikli yatak kontrol edilmelidir.

Hasta Yatağı Herkese Uygun Mudur?

Uzun süre hastanede yatan hastaların karşılaştığı en önemli sorunlardan biri de basınç ülserleridir. Yatağın hastanın vücuduna sürekli baskı yapmasından kaynaklanan bu sorunlar, havalı yatak sistemi ile önemli ölçüde hafifletilebilir. Hasta çok ağırsa, hastayı hareket ettirmek çok zor olacaktır. Bu durumda şişme yatağın şu avantajları vardır: Bu yataklar bazen hastanın sırtını ve bazı bölgelerini şişirir. Bu durumda yatağın hastaya yaptığı basınç azalır. Hasta da çok terlerse bu önlenebilir.

Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Hasta yatakları özel olarak donatılmış ve özel olarak üretilmiştir, bu nedenle hasta yataklarının fiyatları dalgalanacaktır. Yatak ekipmanı ne kadar yüksek olursa, fiyat o kadar yüksek olur. Daha fazla motorlu olanlar, esas olarak hastanın ağırlığından dolayı daha yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Hasta bakımı gibi zorlu süreçleri daha konforlu hale getirmek için dekoratif ve daha güzel modellerden bir yatak seçin ve fiyatı artırın. Bu yüzden herkes hastane yatağı almakta zorlanır.

Fonksiyonel hasta yataklarının uygulama alanları çok çeşitlidir. Hastanelerde kullanılan diyaliz merkezlerinde, sağlık merkezlerinde ve güzellik merkezlerinde de kullanılmaktadır. Hasta yatakları tüm kamu ve özel hastanelerde kullanılmaktadır. Trendelenburg modeli tercihen yoğun bakım ünitesinde kullanılmaktadır. Trendelenburg vücut tabanı, yoğun bakım ünitesinde hasta yönetimini desteklemek için ileri geri dikey olarak konumlandırılmıştır.

Hasta Yatağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Hastane doktorları ve hemşireleri birçok hastayı tedavi ettiği için yatak özellikleri hasta bakımı için çok önemlidir. Ayrıca yatak alanının altında bir daire bulunmaktadır. Bazen hastanın iyileşme şansı yoktur ve hayatının geri kalanını yatakta geçirmesi gerekebilir. Ev yatakları da bu bakıcıların işini kolaylaştırır. Ancak durum böyle değilse hastanın beden ve ruh sağlığının iyi olması için hastanın yatak modeli seçimine dikkat edilmelidir. Hasta yatakları, huzurevlerinde ve fizyoterapi merkezlerinde de kullanılmaktadır.

Hasta Yatakları Fiyatları Nedir?

Hastane yatağı üreticileri müşterilerine her türlü seçeneği sunmaktadır. Hasta yataklarının kiralanması ve satışı müşterilere sunulan seçeneklerden biridir. Yataklar özel olarak donatılmıştır, bu nedenle fiyatlar standart yataklardan biraz daha yüksektir. Hastanın sağlığı ve psikolojik durumu düşünüldüğünde yatak ücreti çok yüksek değildir.

Bazı hastalar hareket kabiliyetini kaybeder ve her zaman yatmak zorunda kalır. Yatalak olan veya yataktan kalkamayan hastalar için yatak satın alınmalıdır. Çünkü hastanın iyileşmesi ve yatağı kullanılmadan bırakmasının bir yolu yoktur. Hasta yatağı kiralama seçenekleri, iyileşmesi beklenen hastalar için idealdir. Hastanın kısa vadede yatağa ihtiyacı yoksa, satın almaktansa kiralamak daha iyidir. Kiralamak satın almaktan daha ucuzdur. Kiralama, hastanın tahmini iyileşme süresine dayanmaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Hasta yatağı fiyatları işleve göre değişir. Hasta yatağı ödülleri manuel modellerde çok daha düşüktür. İmalat ve elektriksel fonksiyon çalışması için kullanılan elektrikli hasta depozitosu fiyatı kılavuzdan daha yüksektir. Özellikler yatakta fiyata göre değerlendirilir. Elektrikli hasta depozitolarında motor sayısı arttıkça fiyat artmaktadır. İki motorlu yataklar daha uygun, dört motorlu yataklar daha pahalıdır. En pahalı yataklar havalı. Hava yatakları en pahalı hastane yataklarıdır.

  
101 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın