Emek Sağlık Hasta Yatakları
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.

Tuvaletli Hasta Yatağı Neden Tercih Edilmelidir?

Yatalak ya da hareket etme durumu olmayan hastalar tuvalet ihtiyaçlarını tek başlarına gideremeyeceği için genelde bez kullanmaktadırlar. Bez kullanımı yaygın bir durum olsa da aslında dezavantajları oldukça fazladır. Hem hasta hem de bakan kişi tarafından hijyenik olmayan bir durumdur. Ayrıca bez kullanımı hastanın psikolojik durumunu olumsuz yönde etkiler. Başkasına bağımlılık duygusu, utanç duygusu ve kendini kötü hissetme gibi duygular hissedebilir. Tuvaletli hasta yatağı tüm bunların önüne geçmektedir.

Bez kullanımının bir diğer dezavantajlı yönü ise maddiyattır. Bezler tek kullanımlık olduğu için ekonomik olarak kullanıcıya büyük yük yüklemektedir. Her geçen gün artan bez fiyatları düşünüldüğünde tuvaletli hasta yatağı kullanmak daha avantajlı hale gelir. Bezlere verilen para düşünüldüğünde onun yerine bir sefere mahsus tuvaletli yatak kiralamak ya da satın almak daha ekonomiktir.

Tuvaletli Hasta Yatakları Kimler İçin Uygundur?

Bu tip yataklar daha çok hareketi kısıtlanmış veya tamamen engellenmiş, felçli ya da tedavi sonrası rahat etmek için tuvaletli yatakları tercih eden bireyler için uygundur. Tuvalet ihtiyacını fiziken gideremeyecek durumda olan bireyler de herhangi bir hastalığı olmasa da kullanım kolaylığı sayesinde tuvaletli hasta yatağını tercih etmektedir. 

Tuvaletli Hasta Yatağı Kullanımının Önemi Nedir?

Öncelikle yatalak, felçli ya da engelli hastalarda en önemli faktör yataktır. Hareket etmeleri kısıtlı ya da imkansız olduğundan yatağın konforu, özellikleri ön plana çıkmaktadır. Çünkü bu hastalar günün belli bir saatinde değil genel anlamda uzun saatler zamanını yatakta geçirdiği için konforlu bir yatak tercih etmek istemektedir. Bu durum aynı zamanda bakım personelini ya da hasta yakınını da yakından ilgilendirmektedir. Çünkü söz konusu olan yetişkin bir insan olduğu için bakım da oldukça güçleşmektedir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte her gün yeniliklerle günlük yaşantımız kolaylaşmaktadır. Bu da hayatımızın her safhasına yansımaktadır. Artık hasta ve hasta yakınlarının da medikal gelişmelerle birlikte işleri daha kolay hale gelmektedir. Hem zamandan hem paradan tasarruf edilebilecek ürünler piyasada yerini almaktadır. Yataklı hasta yatağı da buna en güzel örnektir. Pratik, hijyenik, konforlu  ve ekonomiktir. Böylece hem hastalar hem de yakınları tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Tuvaletli Hasta Yatağı Seçilirken Neler Göz Önünde Bulundurulmalıdır?

Tuvaletli hasta yatağı kiralama hizmeti almadan önce hastanın durumu etraflıca belirlenmelidir. Çünkü hastanın mevcut durumu, ihtiyacı son derece önemlidir. İhtiyaca göre yatak modeli seçmek daha konforlu ve pratik bir kullanım sağlayacaktır. Yatak seçerken de profesyonel kişilerden destek alınabilir. Hastanın durumunu en iyi bilen kişi doktor olduğu için doktordan yönlendirme alınabilir. Ayrıca hasta hakkında bilgi verilip medikal personeller de bu konuda destek sağlayacaktır.
  
95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın