Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yataklarında Olmazsa Olmaz Özellikler Nelerdir?

Bir hasta yatağında olması gereken özelliklerden birisi hareketli olmasıdır. Hareketli olması için tekerleri olması gerekir. Olan tekerler sayesinde yatak çabuk ve kolaylıkla hareket ettirilerek işleri kolaylaştırır. Önemli bir husus ise tekerlerde mutlaka tutucu bulunmalıdır. Bu tutucu sayesinde hasta olduğu yerde tek basına kayma yaşamaz. Korumalık hasta yatakları için olmazsa olmaz bir diğer özelliktir. Korumalıklar sayesinde hasta kendini birden aşağı atmaz veya ani hareketlerle yere düşmesinin önüne geçilmiş olur.

Hasta yatağı modellerinin kumanda ile beraber kontrol edilmesi hem hasta için hem de hastaya bakacak olan bakıcı için oldukça önemli bir etmendir. Kumanda ile beraber hasta yemek yiyeceği esnada üst taraf kaldırılır. Bu sayede hem bakıcı kolay yemek yedirmiş olur hem de hastanın yemeğinin boğaza kaçma olasılığı ortadan kaldırılır. Aynı zamanda bu özellik tamamen yatalak olan hastalarda alt alınırken veya ördek, lazımlık gibi gereçler kullanılırken kolaylık sağlar.

Hasta Yataklarının Bulunduğu Odanın Durumu Nasıl Olmalıdır?

Hasta yataklarının bulunduğu odanın durumu oldukça önemlidir. Bunu sebebi kişiler her anını orada geçirecek olmasıdır. İlk olarak aydınlatma önemlidir. Hem güneş ışığından hasta yararlanmalıdır hem de oda içerisinde bulunan ışık göz yormayacak şekilde tasarlanmalıdır. Havalandırma işlemi de hastanın kendisini iyi hissetmesi açısından önemlidir. Yazın camlar açık bir şekilde bu sağlanırken kışın farklı yollar tercih edilebilir. Odanın ısı durumu kişiyi bunaltmayacak ama aynı zamanda da üşütmeyecek kıvamda olmalıdır. Bu gibi durumlar aslında kişinin kendisini daha iyi hissetmesi acısından önemlidir. Bir birey kendisine nasıl bakıyorsa veya bakılmasını istiyorsa hastaya da o şekilde davranarak ilerlemelidir. Aksi takdirde hastanın durumunda bir iyileşme olmaz aksine kötüleşme meydana gelebilir.

Konforlu yataklar

Hasta Yataklarını Kimler Tercih Eder?

Hasta yataklarını genel olarak ev içerisin uzun süre hasta bakacak kişiler tercih eder. Hastane içerisinde hasta yatakları bulunduğundan dolayı kişiler almayı pek tercih etmez. Fakat evde hasta bakılacağı zaman normal yataklar hem hastaya zarar vereceğinden hem de bakımı zorlaştıracağından hasta yatakları oldukça ilgi görür. Hastaların bakıcıları genel olarak bu konu hakkında bilgi sahibi oldukları için gereken yatağı kişilere kolayca anlatarak alımının sağlanmasına yardımcı olurlar. Bu yataklar ile beraber hasta kendisini iyi hisseder ve toparlanma sürecine katkı sağlar.

Eğer hastanın iyileşmeyecek bir hastalığı varsa bile bu yataklar sayesinde hastalığa başka yatak yarası, mikrop kapma gibi olasılıkların eklenmesinin önüne geçilmiş olur. Hasta yatağı kiralama

  
22 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın