Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağı Nasıl Temizlenir?

Hasta yatakları genel olarak durumu ağır hastalarda, ameliyat geçiren hastalarda, iyileşme süreci uzun olan hastalarda kullanılır. Temel olarak hasta yatağının amacı iyileşme sürecini kısaltmaktır. Bunun haricinde hasta yatağı hastaya tamamen bir konfor yaratır. Normal yataklardan tasarımları tamamen farklıdır. Bunun sebebi ise yatak yarasını önlemek, kişinin zarar gören vücudunda tahriş görmüş yerlerin canını acıtmamasını sağlamaktır. Bir hasta yatağının bu özelliklerini yerine getirebilmesi için tabi ki temiz bir şekilde kullanılması gerekir.

Hasta Yatakları Nasıl Temizlenmelidir?

Hasta yatakları ilk olarak hasta gelmeden önce temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi yatağın nerede olduğuna göre değişiklik gösterir. Örnekle bir hastanede olan hasta yatağı zaten steril bir şekilde kullanıma hazırdır fakat hasta yatağı evdeyse ilk olarak konumuna dikkat edilmelidir. Oda içerisine konulan hasta yatağı etrafında herhangi bir şekilde yatağa düşüp dökülecek, mikrop yayacak veya koku yapacak bir şey bırakılmamalıdır. Ardından yatak temizlik işlemine geçilir. Bu işlemde yatak üstünde özel tasarlanmış bir örtü koruma gibi bir yapı bulunuyorsa çıkartılar ve sıcak su ile steril edilir. Sıcak bu aşamada mikrop atma yönünden oldukça önemlidir. Ardından yatak üzerine gelecek yastık, yorgan, nevresim takımı gibi örtüler tamamen yıkanmalıdır. Yıkanma aşamasında herhangi bir şekilde hastanın alerjisi olan dokunacak malzemeler kullanılmamalıdır. Kurutma yaparken de toz unsuruna dikkat ederek kurutma yapılmalıdır.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Neden Önemlidir?

Hasta yataklarının önemli olmasının birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden birisi de hastanın bütün gününün ayının ve hatta belki yıllarının orda geçecek olmasıdır. Bu sebepten dolayı hasta yatakları kişinin hastalık durumuna göre, konforuna göre seçilmelidir. Doğru bir şekilde hasta yatağı seçildiği takdirde kişi kendisini mutlu hisseder. Rahatlık konusunda ise kişi sert bir yatağa denk gelirse yatak yarası gibi unsurların olması muhtemel bir durumdur. İyi bir yatak ile birlikte kişinin iyileşme süreci kısalırken kendisini de iyi hisseder.

Hasta Yatakları Nasıl Seçilmelidir?

Hasta yatakları tamamen kişinin durumunda göre seçilmelidir. Bacağında, sırtında veya herhangi bir bölgesinde hasar bulunuyorsa o hasara odaklanarak seçim yapılmalıdır. Aynı zamanda bazı hastalıklara özel olarak tasarlanmış hasta yatakları da bulunur. Kolları tutmayan bir hasta için örnek verilecek olursa tamamen korumalıkları sağlam olan bir yatak tercih edilmelidir. Korumalıkların inmesi gibi durumlar da altının alınması gereken hastalarda kolaylık sağlamaktadır. Her hasta için uygun olarak hasta yatağı kiralama modelleri bulunur.

  
23 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın