Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Temizlik ve Bakımı Kolay Hasta Yatakları

Yatağa mahkûm olarak yaşamak zorunda olan hastalar için hasta yataklarının kullanımı büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir. Aynı zamanda hastanın bakıcısı da kolaylıkla tedavi edebilmesi, ilaç ve yemek yedirebilmesi için kolaylık sağlar. Hiç beklenmedik bir olay sonrasında insanlar yatağa mahkûm olarak hayatlarını devam ettirmek zorunda kalabilirler. Bu süre kısa da olabilir, uzun sürelide olabilmektedir.

Uzun süreli de olsa, kısa süreli de olsa hasta karyolalarının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Haftada bir veya daha fazla, hasta karyolaları temizlenmelidir. Hasta karyolaları, hastayı hareket ettirmeden veya kaldırmadan istenile pozisyona getirilebilir veya başka bir yere götürülebilir.

Hasta Yatakları Özellikleri

Hastalar, hastaneden taburcu olduktan sonra, evde de aynı konforu ve bakım hizmetini almak isterler. Hasta konforunu sağlamanın ilk adımı hasta yatağından geçmektedir. Hasta yatakları sadece hastanın konforunun ve rahatlığını sağlamaz aynı zamanda hasta bakıcısının da rahatını sağlamaktadır.

Hasta Yatakları

Hasta yatağının yüksekliğine ve alçaklığına dikkat edilmesi gerekir. Kolay temizlenebilir ve ayrıca hareket ettirilebilir olması önemlidir. Uzun süreli olarak yatağı kullanacak olan hastalar, hareket edemeyeceklerinden terlerler. Bu yüzden yatağın hava alabilir olması, oldukça önemlidir. Hastanın ihtiyacı göz önünde bulundurularak hasta yatağı modelleri üretilir. Modele ve özelliklere göre hasta karyolaları fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Hasta Yataklarının Hastaya Sağlayacağı Faydalar

Hasta yatağı almadan önce hastanın ihtiyacına göre alınması önerilir. Kısa süreliğine yatağı kullanacak olan hastalar için yatağı kiralatması tavsiye edilir. Fakat uzun süreli yatağı kullanacak olan hastalar için yatak satın alınması önerilir. Hasta karyolaları, hastanın güvenliğini sağlama açısından oldukça önemlidir. Hasta yanında kimse olmadığında rahatlıkla hareket edebilmesi ve düşme tehlikesi geçirmemesi için hasta yatağının, hasta güvenliğini sağlaması adına tavsiye edilir.

Uzun süreli yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda olan hastalarda bazı yaralanmalar meydana gelebilmektedir. Bu yaralanmaların önüne geçebilmek adına hasta sık sık hareket etmesi gerekir. Hasta karyolasında bu mümkündür. Hastayı istenilen pozisyona getirilebilir. Hasta yatağı kiralama fiyatları, yatağın modeline, özelliklerine ve motoruna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Hasta karyolası almadan önce fiyattan çok hastanın konforunu sağlaya bilirliğine bakılmalıdır.

  
39 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın