Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatakları Nasıl Temizlenmeli?

Hasta yatağı uzun zaman yatmak zorunda kalan kişiler için çok idealdir. Bu yatakların sunmuş oldukları rahatlık sayesinde hastalar çok daha rahat bir iyileşme süreci geçirebilir. Hasta yataklarının birden fazla farklı özelliği vardır. Tekerlekli yapıda olması daha büyük bir avantaj sunuyor. Aynı zamanda yan kısımlarında bulunan korumalıkların olması da ciddi oranda yarar sağlıyor. Felç geçirmiş olan hastalarda genellikle bu yataklar kullanılır.

Hastaların daha konforlu bir süre geçirmesi için yatak kaynaklı oluşan yaraların olmaması için bu yatakları tercih etmek gerekir. Bu yatakların temizliği hususunda oldukça hassas davranmak gereklidir. Temizliğine önem verilmediği takdirde pek çok farklı hastalık ile karşılaşma oranınız yüksektir. Bu yataklar özellikle eklem yerlerini doldurduğu için konfor bakımından ön plandadır. Hasta yatakları tasarlanıp üretilirken büyük bir titizlik ile üretimi gerçekleşmişken temizliği hususunda da aynı özenin gösterilmesi gerekir.

Hasta Yatağı Nedir?

Uzun süre tedavi görecek olan hastalar için ya da ömür boyu yatağa mahkûm yaşayacak olan kişilerin daha rahat olabilmesi düşünülerek üretilen yataklara hasta yatakları ismi verilir. Hasta yatak modelleri özellikle son dönemlerde çok fazla değişiklik göstermeye başlamış durumda. Normal yataklardan oldukça farklı özellikleri bulunur. Bu yatağı temizliği yapılmadan kullanmak doğru olmaz. Toz ya da zararlı bakteriler hasta ile temas ettiği zaman farklı hastalık problemlerine ortam sunulmuş olur.

Bu özellikte olan yatakların hastalar için tasarlanıp üretildiği düşünülürse daha titiz davranılmasından fayda vardır. Sırt bölümünün oyuk olması hasta için daha rahat bir şekilde yatma olanağı sunar. Hasta yatakların en iyi özelliklerinden biri kumanda yardımı ile hareket ettirilebilir olmasıdır. Hastaların en rahat şekilde dinlenme konusunda önemli bir yarar sağlar. Yatakların kaliteli bir yapıda üretilmiş olması tedavi gören hastaların daha kısa bir zaman içinde iyileşmesi konusunda yardımcı olacaktır. Elektrikli motorlu hasta yatağı kiralama hizmetleri de medikal firmalar tarafından sağlanmaktadır.

Hasta Yataklarının Temizliği

Hasta yatağı modelleri işlevsellik açısından çok daha kompleks bir yapısı vardır. Üretimi ve kullanım sırasında hem hastaya hem de hasta bakıcısına ciddi oranda rahatlık sunar. Hasta yataklarını yerleştirdiğiniz yer kesinlikle temiz olması gerekir. Temizlik konusunda yetersiz bir alana kurduğunuz zaman, enfeksiyon durumları meydana gelebilir ve hastayı mevcut durumundan daha kötü bir hale getirebilir. Hasta yataklarının temizliği yapılacak ise ilk olarak çevrede yer alan ilaçları o alandan uzaklaştırmak gerekir.

Hasta Yatakları

Aksi halde kullanılan ilaçlara zarar gelme durumu söz konusu olabilir. Yatağın üst tarafında bulunan şiltesi idrar ve dışkı ile lekelenmiş olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda üst şilteyi çamaşır makinasında sıcak su ile iyi bir şekilde temizlemek gerekir. Pamuklu kumaştan olan çarşaflar tercih ederseniz çok daha konforlu ve kaliteli bir yatak elde etmiş etmiş olursunuz. Bu şekilde hasta olan kişinin bedeninin daha rahat etmesini sağlanır. Temizlik sırasında dezenfektan içerikli deterjanları kullanmanız tavsiye edilir.

Hasta Yataklarında Temizliğin Önemi

Hasta yatakları sık ve düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Hastada herhangi bir enfeksiyon durumu meydana gelmemesi adına hasta yataklarını aksatmadan temizleyin. Hasta yatağı çarşafları en çok iki günde bir çamaşır makinesine atılarak yıkanması gerekir. Hastaların yatak temizliğini en iyi şekilde gerçekleştirmek için ilk olarak elektrik süpürge ile yatağın tozunu almak gerekir. Bunun ardından deterjan ve dezenfektan ile bir temizleme suyu hazırlanır. Yatağın yan kısımlarının ve çevresinin tozu alınır.

Daha sonrasında üzerinde bulunan döşek kısmı iyi bir şekilde temizlenir ve temizlik işlemi bu şekilde tamamlanır. Isı nem ve koku olan ortamda yatakta bulunan kirlerin temizlenmesi zorlaşır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda düzenli bir şekilde temizlik işlemi gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. Bazı elektrikli süpürge modellerinde yatak temizleme fonksiyonu yer alır. Bu özellikteki bir süpürge ile yatağı temizlemeniz daha kolay olur.

  
24 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın