Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Lazımlıklı Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Bazı insanların sağlık sorunu yaşaması ve fiziksel aktivitelerinde sorun yaşaması nedeniyle, hasta yatağı kullanılması önerilir. Hasta yatakları, kişi için rahat bir alan sağlar. Bu yataklar özel olarak üretilir. Bu yüzden hasta için hiçbir olumsuz durum oluşturmaz. Bu yatakların kendi içinde pek çok türü vardır. Hasta yatağı seçerken, hastanın durumu, hastalığının boyutu gibi durumlar göz önüne alınır. Eğer hastanın durumu sürekli yatma pozisyonunda olacaksa, genellikle lazımlıklı hasta yatakları önerilir. Lazımlıklı hasta yatakları, medikal olarak imal edilir. Hasta olan kişi ve hastanın bakımına yardım eden kişi için pek çok avantaj sağlar. Özgüveni düşen ve üzüntü hissi yaşayan hasta için çok faydalı bir yataktır. Hastaya hem konfor sağlar hem de ihtiyaçlarını daha rahat gidermesine yardımcı olur. Bu yüzden yatak seçimi yapılırken, hastanın ihtiyaçlarını daha kolay sağlayacak yatak seçilir. 

Lazımlıklı Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir?

Lazımlıklı havalı hasta yatağı, hastanın bezlenme durumunu ortadan kaldırır. Hasta, bu sayede daha rahat şekilde yaşamını devam ettirir. Utanma hissiyatını üzerinden atmış olur. Ayrıca hasta ya da yakınları bez alma masrafından kurtulmuş olur. Maliyet olarak, avantaj sağlar.  Lazımlıklı hasta yatakları sayesinde, rahatlıkla tuvaletlerini yapabilirler. Çıkan dışkılar, kolaylıkla temizlenebilir. Hem hasta hem de hastaya bakan kişi, mikrop kapmamış olur. Ayrıca herhangi bir alerjik reaksiyon yaşamamış olurlar. 

Lazımlıklı Hasta Yatağının Kullanımı Nasıldır? 

Hasta yatağı modelleri, tamamen hastanın durumuna bağlıdır. Lazımlıklı hasta yatakları, hastalar için oldukça kaliteli bir konfor sağlar. Hastaların tedavi sürecinde destek verir. Bu yatakların kendi içinde pek çok fonksiyonu bulunur. Bu fonksiyonlar sayesinde, hastanın pek çok temel ihtiyacı sağlanır. Bu yatakların, mekanik açından pek çok farklı türü vardır. Fiziki hareketlerini yerine getirmeyen, kaza ya da felç geçirmiş kişiler için son derece kullanışlı bir yataktır. Yatağın alımı yapılırken, yatağın tüm temel özellikleri öğrenilir. Bu yatak sayesinde, hasta yorulma ya da zorlanma yaşamadan, tüm temel ihtiyaçlarını yerine getirir. Bu yataklar aynı zamanda antibakteriyeldir. Kişinin enfeksiyon kapmamasını sağlar. 

Lazımlıklı hasta yatağı alırken, garantili olmasına dikkat edilir. Bir problem olduğunda bu yatakların tamir edilmesi ve bakımı çok kolaydır. Motorlu sistemleri sayesinde, kişinin hareket alanı arttırılır. Kumandalı olduğu için yatağın şekli, kişinin isteğine göre değiştirilebilir. Bu sayede hastanın kan basıncı düzenlenir. Kan akışının doğru şekilde ilerlemesi sağlanır. Lazımlıklı hasta yatakları, tekerleklidir. Bu sayede hasta yatağının yeri kolaylıkla değiştirilmiş olur. Aynı zamanda bu tekerleklerin fren sistemi vardır. Bu sayede sabitlemek mümkündür. Olası bir kaza durumu da engellenmiş olur. Hasta sürekli aynı ortamda yatmak istemezse, rahatlıkla yeri değiştirilir. Yatak, dışarı çıkarılarak rahatlıkla temizlenebilir. Lazımlıklı hasta yatağına, sabunluk, peçetelik gibi fonksiyonlar da monte edilebilir. Bu sayede hastanın işi çok daha kolaylaşmış olur. Aynı zamanda hastaya bakan kişi içinde oldukça kolaylık sağlar.

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hasta yatağı lazımlığı, değiştirilebilir torba sistemine sahiptir. Kolaylıkla değiştirmek mümkündür. Bu yüzden etrafa sıçrama, kirlenme gibi bir problem oluşturmaz. Daha sağlıklı bir durum sağlar. Hasta ve hastaya bakan kişi için oldukça kolaylık sağlar. 

Lazımlıklı Hasta Yatağı Fiyatları 

Lazımlıklı hasta yatağı kiralama fiyatları, yatağın modeline bağlı olarak değişir. Hastanın iyileşme süresi ve durumuna bağlı olarak genelde kiralanması önerilir. Yatağın kullanımı bittikten sonra süre bitince yeniden iadesini yapmak mümkündür. Kiralamak, aynı zamanda daha ekonomiktir. Bir yandan, kullanımı bittikten sonra evde yer kaplamamış olur. Eğer daha uzun vadede kullanma durumu olacaksa, satın almakta avantaj sağlar. Kiralama olursa eğer, ekonomik fiyatlara hasta yatağı bulmak mümkündür. Satın alma belki daha maliyetli olabilir. Fakat yatağın alınacağı firma ile görüşerek, ekonomik fiyatlara, kaliteli bir hasta yatağı bulmak mümkün olabilir. Genellikle satın alınan ya da kiralanan hasta yataklarının kurulumu için firma da gereken desteği sağlar. 

Hasta Yatağının Sağlıklı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Kiralanan ya da satın alınan hasta yatağı, evde belirlenen yere kurulur. Daha sonrası için dikkatli ve özenli kullanmak önem taşır. Yatağın düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Hasta kaldırıldıktan sonra, yatağın sık şekilde havalandırılması gerekir. Aynı zamanda teknik bir sorun yaşanırsa, ihmal etmeden çözümü için uğraşılır. Temizleme yapılırken, kimyasal temizlik ürünü kullanımı tavsiye edilmez. Bunun yerine bitkisel temizlik ürünü kullanmak daha sağlıklı olur. Yastık kılıfları haftada bir değiştirmek gerekir. Yatağın nevresimini de sık sık değiştirmek gerekir. Lazımlıklı hasta yatakları, verimli kullanımı sayesinde hastanın zorlu sürecini kolaylaştırır. Kişinin kendini daha iyi hissedebilmesine destek olur. 

Lazımlıklı Hasta Yatağı Sayesinde Konforlu Bir Hastalık Süreci Geçirmek 

Tüm bu avantajları göz önüne alındığında, hastanın rahatlığı için lazımlıklı hasta yatağı tercih etmek gerekir. Hasta yatağının kiralanma ya da satın alınmasına karar verilerek, firmanın kurulumuyla, yatağı kullanmaya başlamak mümkün olur. Hastalar, uzun vade hastanede yattıktan sonra genelde bu konfora alışır. Evde de bu şartları sağlamak ve kişinin iyileşme sürecine destek olmak için, doğru bir yatak seçimi yapmak gerekir. Hastanın, psikolojik açıdan utanma ya da muhtaç gibi duygular yaşamaması için lazımlıklı hasta yatağı almak, doğru bir tercih olur. Yatağın kullanımı süratle öğrenebilir ardından rahatlıkla kullanılır. Hastanedeki rahat ortam, evde de sağlamış olur.
  
58 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın