Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağı Nasıl ve Hangi Detaylara Göre Kiralanır?

Uzun bir süre yatağa bağlı kalan ya da bir süreliğine yatakta yatmak zorunda kalan hastalar için üretilmiş yataklar vardır. Bu yataklara da hasta yatağı adı verilir. Hasta yatakları genel olarak yaşlı kesimin kullandığı bir yatak türü olmuştur. Yaşlılık sebebiyle yaşanan sağlık problemlerinden dolayı yaşlılar genel olarak yatma durumu ortaya çıkar. Hasta yatakları da hasta kişilerin hareket etme yeteneklerini kaybettikleri için özel olarak bir tasarıma sahiptir.

Hasta yatakları teknolojik gelişime dair sistemlerin de kullanılmasıyla beraber özel olarak geliştirilmiştir. Hasta yataklarında kişilerin hastalık durumuna göre de yatak çeşidi değişebilir. Fakat hasta yataklarında kullanılma ve rahatlık durumundan dolayı çok tercih edilen 2 çeşit vardır. Bunlar manuel ve elektrikli hasta yataklarıdır. Bu yataklarda olan özel teknoloji ile yatakların istenildiği gibi hareket ettirilmesi de mümkün olmuştur.

Kiralanabilir Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatak modelleri hastanın durumuna göre çeşitlere ayrılır. Ama temel kısım olarak ayırmak gerekirse; manuel ve elektrikli hasta yatağı modelleri bu yatakların temelini oluşturur. Bu yataklar özelliklerine göre ev tipi, motorlu, havalı ve lazımlıklı hasta yatakları olarak da kategorilere ayrılır. Ev tipi hasta yataklarında hareketli, kumandalı ve elektrikli çeşitleri vardır. Ayrıca ev tipi hasta yataklarında bulunan korkuluklarda genel olarak her eve uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Ev tipi hasta yatakların da genel olarak ahşap yataklar tercih edilir. Felçli hastalar ve uzun süre yatağa bağlı kalacak olan hastalar bu yatağı sıklıkla tercih eder. Havalı yataklar uzun süre yatakta yatan hastaların sırt yaralarının önlenmesini ve vücutta harekete sağlanması için kullanılır. Yatakta bulunan özel hava sistemleri ile vücutta kan akışını düzenli tutar. Havalı yataklarda bulunan özel terleme sistemi ile de yatan hasta terleme sorunu yaşamadan rahat bir şekilde yatabilir.

Hasta Bakıcılara Özel Kullanımı Kolay Hasta Yatakları

Motorlu hasta yatakları ise hastaya bakacak olan hasta bakıcılar için tercih edilir. Çünkü hasta bakıcı yataktaki motorlar ile hastayı hem daha rahat bir şekilde hareket ettirebilir hem de istediği şekle göre ayarlayabilir. Lazımlıklı hasta yataklarında da hasta eğer kalkmaya engel bir durumu varsa bu yatak tercih edilir. Bu yataklar ile yatakta uzun süre kalacak olan hasta tuvaleti ihtiyacını daha kolay bir şekilde halledebilir.

Ayrıca bu yataklar hastanın bez kullanma açısından da daha iyi olacaktır. Böylelikle yatan hasta hem psikolojik hem de fiziksel açıdan kendini daha da rahatlamış hissedecektir. Lazımlıklı hasta yatakları çok dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kilo problemi olan hastalarda da ağırlık konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz.

Hasta Yatağı Kiralanırken İstenen Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı almak ya da kiralamak isteyen kişiler firmaları dikkatli bir şekilde araştırmalıdır. Ve firmanın da güvenilir olup olmadığı hakkında emin olmalıdır. Hasta yataklarında hastanın ne kadar yatacağı bilinmediğinden dolayı yatağın uzun ömürlü ve sağlam olması tercih edilmelidir. Çünkü sağlam bir hasta yatağı uzun dönemlere kadar hastayı daha da rahat ettirir.

Hasta yataklarında genel olarak uzunluğu 2 metredir. Yer ile mesafesi de 40 santim ve 80 santim arasında değişebilir. Hasta yataklarında özel kumandalar ile istenildiği şekle de getirilebilir. Hasta yatakları korkuluklar ile hastanın daha da güvenlikli olmasına imkan verir. Korkulukların demir ya da paslanmaz alüminyumdan yapılması yatağın daha da sağlam olduğunu gösterir.

Yatakların alt kısımlarında bulunan tekerlekler ile de yatak istenildiği tarafa rahatça hareket ettirilebilir. Ve tekerleklerin kilit özelliği ile de yatak sabit hale gelmesi mümkündür. Ayrıca yatakların kenarında serum ya da ve benzeri şeylerin takılması için gerekli yerler bulunur.

Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Olur?

Hasta yatağı kiralamak isteyen kişi ilk olarak yaş grubu, vücut ağırlığı ve benzeri ayrıntıları göz önüne alarak kendisine uygun olan bir hasta yatağı tercih etmelidir. Çünkü hasta yatağında yatacak olan kişi eğer uzun süre yatacaksa yatağın her açıdan rahat bir yatak olması çok önemlidir. Diğer bir husus da yatakların su geçirmeyen, yıpranmayan ve kir tutmayan kumaşlardan olup olmadığına bakılarak kiralanması gerekir.

Hasta yatağı kiralamak istenildiğinde kullanışlı olması da hasta yatağı kiralama fiyatları kadar önemlidir. Hasta yatakları bazen beklenildiğinden düşük yada yüksek olabiliyor. Yatağı kiralamak isteyen kişi kendi bütçesine uygun bir yatak istiyorsa ön bir araştırma yaparak kiralama işlemini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır. Ayrıca hasta yatak fiyatları kiralama durumuna göre istenilen talep ya da istekler açısından fiyat farklılığı olabilir.

Kiralık hasta yatakları

Hasta Yataklarında Ücretlendirme Nasıl Olur?

Hasta yatağı satın almak ya da kiralamak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Hasta yatağında yatağın karyolasını alıp almama durumunuza göre de fiyat değişebilir. Tek şekilde hasta yatağı karyolası almak ya da kiralamak daha uygundur. Çünkü yatak karyolalarına yataklar dahil olmadığından daha da uygun olacaktır.

Yatakların da en çok tercih edilen motorlu türleri de fiyat açısından yükselebilir. Motorlu hasta yatakların da özel motor sistemleri ile yatak daha da kolay kullanıma sahip olacaktır. Yatağın sağlamış olduğu bu durumdan dolayı fiyatlar da artabilir. Kısacası hasta yatağı yatak satın alacak ya da kiralayacak bireyin istek ve taleplerine göre şekillenir.

Niçin Hasta Yatağına İhtiyaç Vardır?

Hasta yatakları hastanın tedavi sürecinde en çok destekte bulunan bir arkadaşı gibidir. Yatan hastaya konfor ve huzur verdiği için hasta tedavi sürecini daha da kolay ve verimli geçirecektir. Kısacası hasta yatakları hastaya hem maddi açıdan hem de manevi açıdan çok destek olur.

  
169 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın