Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yataklarında Bakıcının Rahat Etmesini Sağlayacak Özellikler Nelerdir?

Günümüz şartlarında artan hasta ve hastalıklar olduğunu görmekteyiz. Bu hastalıklar kendi arasında çeşitlilik göstermiş olduğu da. Bazı hastalıklar var ki kişiyi yatalak olma durumuna neden olur. Bu sebeple hastalar rahat edememesine neden olabiliyor. Çözüm olarak hasta yatağı alınması tercih ediliyor. Yatalak olan hastalar bu şekilde daha rahat eder ve hayat şartları çok kısıtlama olmadan hayatlarını idame edebilirler.

Bu tür yataklara çoğunlukla hastanelerde rastlanır. Hastanede kullanılan yataklarda hastalar için daha konforlu ve kullanış bakımından rahat olduğundan dolayı çok tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Bu yataklar sadece hastanede değil ev ortamında da kullanıma uygun olarak yen teknolojiler ile tasarlanmış ev tipi hasta yatakları mevcuttur.

Hasta Yatağı Alırken Bakıcının Rahat Bakım Yapısına Adına Dikkat Edilecek Hususlar

Hasta yatakları tedavi gören hastaların ya da sürekli olarak yatağı bağlı olan kişilerin daha çok rahat etmelerini sağlamak için hastalara yönelik olarak tasarlanır. Felçli hastalar devamlı aynı şekilde yatması sebebi ile eklem rahatsızlıkları ve vücut yaraları oluşmaktadır. Hasta yatağı alırken bakımını üstlenen kişilerinde hastaya daha rahat bakabilmesi adına, yatağın hastanın durumuna göre ve hastaya bakacak kişinin rahat etmesini göz önünde bulundurarak alınması gerekir.

Hasta bakıcı hastaya her şekilde rahat yanaşacak ve hastanın ihtiyaçlarını giderirken her hangi bir engel teşkil edecek yataktan kaynaklı bir sorun ile karşı karşıya kalmaması alınan yatağın özellikleri ile doğrudan bağlantılıdır. Bakıcının hasta bakımı yaptığında kolaylık sağlayacak şekillerde göz önünde bulundurulmalıdır. Hasta yataklarının rahat ve kullanışlı olmadığı zamanlarda hem hasta hem de bakıcı için zor bir süreç olur.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Her hastanın kendine özel durumları vardır. Hastanın yatalak oluşu bazen bel aşağısı bazen de bel üzeri olabiliyor. Kişi tamamen yatalak olması da ayrı bir durum ve bakım teşkil ediyor. Her yatalak hasta için uyumlu olan hasta yatakları konforlu ve kullanışlıdır. Hastaların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için etkili bir sistem sayesinde pek çok özelliklerle donatılmış olarak üretilir.

Günümüz teknoloji hastalara daha rahat edebilecekleri hasta yatak modelleri ile hizmet verebiliyor. Yatakların tekerlekli olması yatağın her tarafa döndürülme olanağı sağladığı için bakıma muhtaç olan hastaların bakımlarını üstlenen bakıcıların hastanın ihtiyaçlarını daha rahat karşılama imkanı sunuyor.

Hasta yatağı

Hasta Yatağında Hangi Durumlara Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Hastalar için yatak alırken bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekir. Bu hastanın güvenliği ve yatağın uzun süreli kullanımı için oldukça önemli bir unsurdur. Hasta yatağı elektrikle çalıştıkları için kendine has kabloları mevcuttur. Bu kablolar hem yatağa hem de kumandaya bağlı özellikleri vardır. Kabloların olası bir hasar görmesinde kullanılmaz hale gelir ve yatakların hareket kabiliyeti sınırlandırılmış olur.

Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka mekanizmaya güç veren kabloların hasar görmediğine ve görebilecek olan hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu şekilde yataklar uzun ömürlü kullanım sağlanacak. Hastanın uyuduğu esnada kumanda yanına konulmalıdır.
  
146 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın