Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yataklarında Tuvalet Özelliği Olur Mu?

Hasta Yataklarında Tuvalet Özelliği Olur Mu?

Hasta yatağı, yatılı olarak sağlık sorunu yaşayan insanlar icin kullanılan yatak çeşididir. Hasta yatakları yatağa mahkum insanların tedavi süreçlerin kolaylaştırmak ve hasta insanların yatılı olarak geçirdikleri zaman da ortaya çıkabilecek rahatsızlıkları önlemek amacıyla üretilmiştir. 

Hasta yatağı, genel olarak hastanelerde kullanılmakta beraber evde bakıma ihtiyacı olan hastalar için de kullanılabilir. Yüksekliği, yatış pozisyonu ayarlanabildiği için kullanımı kolaydır. Hasta yataklarının kullandığımız diğer yataklardan farkı hastanın düşmesini  engellemek için iki yanında korkuluk olması, yüksekliğinin ayarlanabilmesi, başlığının ayarlanabilmesi ve kolayca taşıyabilmek için tekerlekleri olmasıdır. 

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatağı çeşitleri arasında tuvaletli hasta yatağı modeli de vardır. Bu yatak modeli yaşam fonksiyonlarını gerçekleştiremeyen hastalar, fiziki olarak engelli hastalar ve tedavi sürecini daha rahat geçirmek isteyen hastalar tarafından kullanılır. Bu bakımından tuvaletli hasta yatağının temizliğinin kolayca yapılabilmesi gerekir. Çünkü aklımıza takılan en önemli konulardan biri daha kolay mikrop kapılacağıdır. Fakat bu yatak modelinde tuvalet ihtiyacını gidermek için lazımlık vardır. Hastanın tuvalet ihtiyacı karşılandıktan sonra torbaları ve örtüleri değiştirilebilir. Yatak üzerinde bulunan bu örtüler ve torbaları hastanın vücudu ile temas etmez. Dışkıların  düşmesi veya akması söz konusu değildir. Firmamız bu yönden en güvenilir ürünler üretmektedir.

Hasta Yataklarında Mutlaka Olması Gereken Özellikler

Hasta yatağı öncelikle rahat olmalıdır. Özellikle baş kısmı hastayı rahatsız etmemelidir. Anatomik yastıktan yapılması tavsiye edilir. Güven sağlamak açısından yan korkulukları mutlaka olmalıdır. Hastanın rahatça inip çıkabilmesi için yüksekliğinin ideal boyutta olması gerekir. Ayrıca hastanın tutunabileceği destekler olmalıdır. Hasta yatağının ön yan tarafında serum askısı olması gerekir. Aynı zamanda hastanın vücudunun hava almasına imkan vermelidir.

Ayrıca hasta yatağı yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli ve sağlam olması gerekir. Hasta yataklarında konforu sağlamak da çok önemlidir. Çünkü hastalar rahat bir şekilde yatabilirse güzelce dinlenebilir. Yeteri kadar uyuyup dinlenen hastalar ise hem fizyolojik hem de psikolojik olarak kendini iyi hisseder. Bu da hastanın daha çabuk iyileşmesini sağlar.  

Hasta Yatakları Modelleri

Hasta yatağı modelleri kendi içinde hareket özelliğine göre ve aparat şekline göre sınıflandırılır. 

  1. Ahşap Hasta Yatakları: Hastane ortamında kullanıldığı gibi günlük yatak görünümüne sahip olduğu için hastane dışında da çokça tercih edilir. Hasta yatağı görünümünden uzak olduğu için hastalara daha iyi bir his verir.
  2. Havalı Hasta Yatakları: Bazı hastalar sürekli yatmak zorundadır. Bu durumda olan hastalarda Yatakları ile temas eden bölgelerde kızarma, yara oluşumu  gibi birçok rahatsızlık ortaya çıkabilir. Havalı yatak modelleri terlemeyi önledigi  için ve hava aldığı için tercih edilir.
  3. Motorlu Hasta Yatakları: Bu yatak modelinde hasta bakıcısından bağımsızdır. Daha rahat hareket edebilir vaziyettedir. Hasta kendisini çok rahat bir şekilde kontrol edebilir. 
  4. Evde Kullanılan Hasta Yatakları: Bu hasta yatakları genelde ahşap olanlardır. Kumanda ile hareket ederler. Asansörlü olanları da mevcuttur. Elektrik ile çalışırlar.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları özelliklerine, marka ve modeline değişkenlik gösterir. Kalite ve konforuna göre fiyatlarda değişir.

Hem kaliteli hem konforlu hem de uygun fiyata hasta yatağı satın almak için siz de firmamızı tercih edebilirsiniz. 

  
175 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın