Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağı Nedir?

Bazı durumlarda hastaların evde tedavileri devam etmektedir. Bu süreçte evde tedavisi süren hastaların normal yatak da ağrılar gün geçtikçe artmakta olduğu için bu medikal hasta yatağını tercih edip kolay bir şekilde eve kurulmaktadır. Hasta yatağı hem rahatlık, güvenlik açısından tedavi de daha rahat bir süreç geçirmekte oluyorlar. 

Bu özel medikal hasta yatağı uzun ömürlü olduğu için uzun süre kullanım da hiçbir problemle karşılaşılmıyor.  Fakat uzun süre yatak da yatar durum da olan hastalar için bir sene sonra yeni bir hasta yatağı tercih edilebilir. Genel olarak hasta yatakları fiyatları bütçe olarak uygundur. Bu yatağın genel amacı hastanın insan vücudunda yaraların ya da ağrıların oluşmasında engel olan ve vücutlarını daha iyi hissettirme de yardımcı oluyor. Bu yatağın bir diğer özelliği de masaj hissi vermesidir. Bir diğer özelliği ise hastanın yattığı süre zarfında terleme, ıslaklık hislerinin oluşmamasıdır. Hastanın tedavi sürecin de büyük etki gösterir.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

  • 2 Motorlu (iki hareketli) hasta yatağı,
  • 3 Motorlu (üç hareketli) hasta yatağı,
  • 4 Motorlu (dört hareketli) hasta yatağı.

Hasta Yatağı Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

2 Motorlu (İkiHareketli) Hasta Yatağı Özellikleri

2 motorlu hasta yatakları hastanelerde ve hastaların daha çok tercih ettiği ve en çok ihtiyaç duyulan yani baş kısım ve ayak kısımlarının yükseltip alçaltma hareketlerini istediği şekilde ayarlanabilen bir yataktır. Bu tiplerdeki yataklar da elektrik motoruna bağlanmış bir el kumandası ile kolaylıkla ayarlanabilendir. Bu iki hareketli olan yataklar da genel ağırlık 150 kg kapasite ile hastaları kaldırabilecek destekleyecek şekilde üretilir. Bu yataktaki malzemeler demir,plastik,ahşap, alüminyum gibi malzemelerden ortaya çıkmaktadır. Bu malzemelerin cinsleri hasta yatağı fiyatları üzerinde değişkenlik gösterir. Evde tedavisi devam eden ve hasta yatağı kullananların çoğu bu ürünü tercih ediliyorlar.

Hasta Yatağı Çeşitleri

3 Motorlu (ÜçHareketli) Hasta Yatağı Özellikleri

Üç hareketli hasta yatakları diğer iki hareketli hasta yataklarında bulunan tüm işlevsel olarak bütün özelliklere sahiptir. İki hareketli hasta yatağı ve üç hareketli hasta yatağı arasındaki iki hareketli de olmayan üçüncü bir özellik vardır. Bu özellik de üç hareketli hasta yatağının bütün bir şekilde yukarı ya da aşağı hareket edebilmektedir. Bu özellik hem hasta için hem de hasta yakınına kolaylık olması açısından büyük bir yardımcı olmuştur. Hastanın başka bir sedyeye ya da tekerli sandalyeye geçişinde bu özellik büyük bir rahatlık vererek hastanın bir başka yere geçişinde sıkıntısız kolay bir şekilde gerçekleşir. Bu hasta yatağının ağırlık açısından kapasitesi genel olarak 200 kg ile 300 kg arası değişiklikler gösterir. Üç motorlu hasta yatağı, iki motorluya göre fiyat açısından farklılık gösterip ona göre daha pahalıdır.

4 Motorlu (DörtHareketli) Hasta Yatağı Özellikleri

Dört hareketli hasta yataklarının diğer iki hasta yataklarından ayıran en önemli özelliği, "trendelenburg" diye geçen bir sisteminin var olmasıdır. Bu hareket sistemi olan trendelenburg yatağın öne ya da geriye doğru bir şekilde dik açıyla konumlandırılmasını sağlıyor oluşudur. Bu dört hareketli yatak çeşidi genellikle yoğun bakım ünitelerin de bulunuyor. Hastanın başka bir yatağa ya da başka bir yere transferin de kolaylık sağlar.

Hasta Yataklarının Avantajları Nelerdir?

Hasta yataklarının çeşitlerinin adında anlaşıldığı üzere motorlu bir sisteme dayalı olarak üretilmektedir. Hastanın hastalığına göre tercih edilen bir yataktır. En çok kullanılan yatak çeşitlerinden olan baş ve ayak kısmındaki motor sistemleri en çok tercih edilip kullanılıyor.

Diğer avantajların da bahsedersek serum askısının ve yemek masasının da mevcut olması ve kilitlenebilir ya da her yöne rahat bir şekilde hareket edilmesidir.  Yatağın istenilen yere taşınmasında da ayak kısımlarında olan tekerleklerinin olmasıdır. Hastaların lavabo gibi ihtiyaçları için de yardım düğmesi avantajı vardır. Bütün haliyle kaliteli malzemelerden üretilen ve farklı özelliklere sahip bir çok çeşitlerinin olması da büyük avantajdır.

Birçok yatak çeşitleri de mevcuttur. Hastanın hastalığına göre üretilen bu hasta yatakları gün geçtikçe evde tedavisi süren hastaların tercih sebeplerinden biri de kolay ve rahatlık açısındadır.

Hastanın bu yatak sayesinde yemek yerken, su içerken rahat hareket edilip istenilen konuma getirilmesidir. Ayak kısmındaki motorlu sistem hastanın ayaklarının hareket etme yeteneğini daha çok artıyor. Bu avantajlarının yanı sıra bu hasta yataklarının kiralama seçeneğinin de mevcut olmasıdır. Günümüzde genel olarak uzun süre ya da ömür boyu kullanacak olan hastalar direk olarak satın alıyorlar. Her bütçeye uygun kaliteli hasta yatakları da vardır.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetiniz Var Mı?

Hastane de devam eden tedavi süresinden sonra hastanın tedavisine evde devam edilmesi istenildiğinde hastanın hasta yatağının kullanılması isteniliyor. Bu hasta yatakları diğer yataklara göre hastanın tamamen tedavisinin rahat ve yaraların oluşmaması için kullanılır.  Bu hasta yataklarını satın almaya güçleri yetmeyen hastalar için hasta yatağı kiralama mevcuttur. Hasta yatağı eve getirilip kurumu yapılabilir. Hastanın tedavisi bittiği süre de ise geri iade edilir. Bu şekilde uygulanan sisteme hasta yatağı kiralama denmektedir. Aylık olarak kiralamalar vardır. Hastanın ne kadar süre yatak da yatar pozisyonunda olacağına bağlı olarak tercih edilir ve kiralanır.

Hasta yatağı kiralama genellikle kısa süreli yatış yapacaklar için daha çok tercih ediliyor. Hastanın 6 ay ya da daha az bir süre yatarak tedavi edilmesi gerektiğin de bu uygulama yani hasta yatağı kiralama yapmak daha avantajlı olacaktır. Tedavi süreci tamamlandığında kiralama yerini arayarak teslim edeceğinizi söyleyerek iade edebilirsiniz. Hasta yatağını kullanmaya daha uzun süre de devam edecekseniz eğer kiralanan hasta yatağının modeline göre ait olarak belirlenen fiyatlara bakarak ne kadar uzatmak istiyorsanız o kadar ücret ödeyebilirsiniz. Kiralama süresi ne kadar uzarsa indirimler de olacaktır.

Hasta yatağını kiralamak için öncelik olarak bu yatak türlerinin yani çeşitlerinin ne gibi işlevlere sahip olduğuna bakmak gerekir. Size hangi hasta yatağının uygun olacağına karar vermeniz gerekir. Hangi ürünü kiralayacağınıza karar verdikten sonra iletişime geçip ne kadar süre için kiralayacağınızı söyleyerek size uygun fiyat vererek kiralama işleminden yararlanabilirsiniz. Eğer ki hangi yatağı tercih edeceğinize karar veremediyseniz ise müşteri temsilcileri sizlere destek vererek kararınıza yardımcı olarak sizlere uygun olanı uygun bir fiyat ile sizlere sunacaktır. Sizlere daha iyi hizmet vermek ve kararlarınız da yardımcı olmak adına uygun bütçe için firmamızı tercih edebilirsiniz.

  
241 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın