Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağı Temizliği Nasıl Yapılır

Hastaların sağlıkları her zaman ön planda tutulmalıdır. Yatalak hastalar yattıkları süre içinde kendilerini psikolojik açıdan oldukça yıpratırlar. Kendilerini bakan kişiye dair muhtaç hissederler bu gibi hislerini en aza indirmeniz gerekir. Hasta psikolojik açıdan ne kadar mutlu olursa o kadar kısa zamanda iyileşir.

Aynı zamanda hastanın fiziki şartları da dikkate alınmalıdır. Hasta yatakları temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır. Bazen istenmeyen bazen istenmeyen nedenler yatak pislenebilir. Bu sebepler yemek dökülebilir, hasta tuvalet ihtiyacını karşılarken yatağa bulaşabilir ya da zaman içinde pislenebilir. Yataklarda en büyük sorun zamanla sararma yapmasıdır.

Yataklarda Meydana Gelen Sararmalar

Yataklar zaman içinde bilinmeyen sebeplerle sararmalar yapabilir. Bu gibi durumlarda temizlenmesi gerekir. Hastayı başka bir alana alarak yatağı tamamen temizlenip havalandırılmalıdır. Ev imkânlarıyla temizlenecekse doğal ürünler kullanılması hasta sağlığı acısından önem arz etmektedir. Hasta yatağı temizliği için gerekli malzemeler; beyaz sirke, karbonat, beyaz kalıp sabun sıcak su bu malzemeler temizlik için yeterli gelecektir.

Karbonatı yatağın üstüne özellikle sararan ya da lekeli alanlara döküyorsunuz sonrasında üstüne beyaz sirkeyi döküyorsunuz biraz köpürecek bu güzel bir şey çünkü buradan çıkan asit kirleri yok edecektir. Sonrasında bir bez ya da lif yardımınızla ovalıyorsunuz sıcak su yardımıyla temizliği yapıyorsunuz.

Temizliği yapılmış hasta yatakları

Beyaz kalıp sabunu rendeleyerek kullanmanızda fayda var rahatlıkla temizliğinizi yapabilirsiniz. Göreceksiniz ki yatak bembeyaz olacaktır. Durulama işlemi yaptıktan sonra yatak kalıp sabun kokusuyla tertemiz olacaktır. Havalandırma işlemi bir kaç saat sürmeli yatak nemli kalıp bakteri oluşturmamalıdır. Yatak temizliğinizi sıcak havalarda yapmalısınız ya da saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz.

Hasta Yatak Temizliği Ne Kadarda Bir Yapılmalıdır?

Hasta sağlığı ön planda olduğu için yatak temizliği en fazla 3 ayda bir yapılmalıdır. Eğer daha uzun sürede yapacaksanız hasta yatağına koruyucu takmalısınız koruyucuyu yedek alarak sık sık değiştirmelisiniz. Yatak sürekli kullanıldığı için vücuttan dökülen deriler zamanla bakteri oluşmasına neden olur. Hastayı rahatsız edebilir ya da deri hastalıklarına neden olabilir. 

Hasta Yatağı Temizleme Firması Var Mı?

Günümüz dünyasında her alanda imkânlar oldukça mevcuttur bu alanda da tabii ki hasta yatağı yıkama servisleri vardır gün içerisinde istenilen saatte gelerek ihtiyacınızı karşılayabilir. Yatak yıkama firmaları çok fazla tercih edilen şirketlerdedir. Gün içerisinde gelecek makineleriyle temizleyip yatakta ki ıslak kısımları sularını güçlü çekim gücüne sahip makinelerle çektirerek kısa sürede kuruma imkânı bulabilirsiniz. Hasta yakınlarının tercihlerine göre evde ya da bir şirketten yardım alınarak yapılabilir.

  
432 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın