Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağını SGK Karşılıyor Mu?

Hasta yatağı hastanın rahat edebilmesi ve sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürebilmesi için en ihtiyaç duyduğu üründür. Hasta yatağı özellikle yatalak hastalar için hem ruh sağlıkları hem de beden sağlıkları için önem teşkil eder. Eğer yakınınızın ya da sizin hasta yatağına ihtiyacınız var ise SGK'den yararlanabilirsiniz.

SGK kurumu yatalak hastalar için hasta yatağı temin etmektedir. Bunun için yapmanız gereken; hastanın doktor kurulundan hasta yatağı ihtiyacının olduğunu kanıtlar rapora ihtiyacınız var. Hastane tarafından verilen bu raporla birlikte SGK' ye giderek rapor ile başvurmanız yeterli olacaktır. SGK hem yatağınızı hem de ilaçlarınızı karşılayacaktır.

Hasta yatağı doktorun belirlediği hastaya uygun yatak türü tercih edilecektir. Hasta yatalak ve tuvalet ihtiyacını karşılayamıyorsa ona göre yatak verilecektir. Ayrıca hastanın kilosuna göre hangi motorlu yatak uygunsa o yatak rapora yazılır. Hasta yakınının ya da hasta talebi doğrultusunda yazılmaz.

SGK'nın Karşıladığı Yataklar Hangileri

Hasta yataklarının birçok modeli vardır. Hasta yatağı modelleri kişiye bağlı değildir bu sebep ile SGK'nin karşıladığı yatak grubu diye bir grup oluşmamaktadır. Belirli kategori yoktur. Doktor hangi yatağı belirlerse o yatak hastaya tahsis edilir. 

Yatak Çeşitleri Neye Göre Seçilir

Hasta yatakları her vücuda göre farklılık oluşturur. Hasta belirli süre mi yatağa ihtiyaç duyacak, hasta tuvalet ihtiyacını karşılıyor mu, hasta aşırı kilolu mu, hastanın yaşı genç mi gibi birçok soru yatağın şeklini değiştirir. Fakat bunun kararını en iyi işin uzmanları belirleyebilir.

SGK Hastanın Yatağını Ödemezse Nasıl Bir Yol İzlemeliyim

Hastalar için hayatı önem taşıyan yataklar hem hasta bakıcının rahatı hem de hastanın rahatı için gereklidir. Bu süreçte hastanıza doktor rapora uygun görmez ise farklı yollar izleyebilirsiniz. Hasta yatak tercihlerinde eğer hasta kısa süre yatağa ihtiyaç duyuyorsa hasta yatağı kiralama yoluna gidebilirsiniz. Kiralama şirketleriyle anlaşıp hasta iyileşme zamanına göre ücrette anlaşabilirsiniz. Diğer bir yöntem eğer hasta uzun süre yatağa bağımlı kalacaksa 2. el hasta yatağı alabilirsiniz. Farklı yollardan biri eğer bütçeniz el verirse kullanılmamış yani sıfır bir yatak alabilirsiniz. Hasta yatakları hastanın iyileşme zamanını etkileyeceği için duruma göre ortopedik yatakları tercih edebilirsiniz. 

Devlet Yatalak Hastaya Bakana Ücret Ödüyor Mu?

Devletin bu alanda çalışması var şartlar sağlanırsa devlet yatalak hastayı bakan kişiye her ay cuzi miktarda para ödemesi yapıyor. Devletin bu ödemeyi yapmaktaki amacı yatalak hastanın bez, yemek gibi kişisel bakım ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Hasta yakınları bu aldığı ücretle hasta bakımının giderlerine kullanmalıdır. Yatalak hastalar bakıma muhtaç kişilerdir bu nedenle devletin onlara verdiği bu fırsat çok değerlidir. Hasta yakınları içinde ekonomisine destek olabilecektir.

SGK hasta yatağı

Devlet Yatalak Hastanın İhtiyaçlarını Karşılıyor Mu?

Devletin birçok alanda yapılanması mevcuttur. Yatak hastaların yataklarını, yatalak hastaya bakan kişinin hesabına para yatırması, sosyal hizmetlere başvurulması durumunda ek yardımlar yapılabilir. Devletin yardım yapabilmesi için yardıma muhtaç olma durumu olması gerekir. Yani devlet bu yardımları belirli şartlar sağlandığında karşılar onun  haricinde herkes bu yardımlardan yararlanamaz. İhtiyaç durumu olan kişiler başvurabilir.

  
116 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın