Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Motorlu Yatakların Kullanım Avantajları

Pek çok hasta yatağı çeşidi bulunuyor. Bunlar 2 motorlu hasta yatağı, 3 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, lazımlıklı hasta yatağı ve ortopedik hasta yatağı olmaktadır. Motor sistemleri yatağın özelliklerini belirleyen sistemler oluyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen hasta yatağı modelleri motorlu hasta yatağı modelleri oluyor.

Motorlu hasta yatağı modelleri motor sayısına bağlı olarak özellik değiştiriyor. Yatağın kalitesini belirleyen motor kalite oluyor. Hastalığın en iyi şekilde tedavi görmesini sağlamak için en uygun bir hasta yatağını tercih etmek gerekir. Hastanın konforunu ve hasta bakıcının rahatını sağlamak adına mutlaka en ideal yatakların tercih edilmesi gerekiyor.

Motorlu Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda ön planda olan motorlu hasta yatakları pek çok özellik ile karşımıza çıkıyor. Bu hasta yatakları 6 farklı çeşit ile karşımıza çıkıyor. Bulundurduğu motor sayısına göre işlevlerinde değişim söz konusu oluyor. Aynı zamanda kumanda bulundurmasından dolayı hasta yatağını kolay bir şekilde kontrol etmek mümkün oluyor. Motorlu hasta yatakları hasta üzerinde çok fazla olumlu etkiye sahiptir.

Bu etkiler arasında en çok ön planda tutulan özellik ise hastanın sırt sağlığını olumlu yönde etkiliyor olmasından kaynaklanıyor. Hasta yatağı tercihinde  bulunacak olan kişilerin daha çok motor yatakları tercih etmesinde fayda vardır. 2 motorlu hasta yatakları hastanın ayak ve baş kısmını hareket ettirme özelliğine sahiptir. Bu şekilde hastanın hareketi en yüksek seviyeye çıkmış olur. Kemik ağrısı gibi problemler ortadan kalkar. Motorlu hasta yataklarının hastanın hem psikolojik hem de fiziksel sağlığına pek çok faydası bulunuyor. Kan basıncını düzenleme özelliğinin bulunması da en büyük avantajları arasında yer alıyor.

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu hasta yatakları 200 kilograma kadar olan hastaları taşıma özelliğine sahiptir. Pek çok motorlu hasta yatağı çeşidi bulunuyor. Motor sayısına bağlı olarak hasta yatağının özellikleri değişiklik gösteriyor. Sürekli yatmak zorunda olan kişilerin hareket kabiliyetini sağlamak adına 2 motorlu hasta yatakları son derece ideal bir tercih oluyor. Bu yatak ile birlikte hasta baş ve ayak kısmını kumanda ile hareket ettirerek oynatabilir. Bu hasta yatakları sayesinde hasta kolay bir şekilde oturup kalkabilir.

Motorlu hasta yatağı çeşitleri

Diğer 1 motorlu hasta yatağı modeli ise 3 motorlu hasta yatağı oluyor. Bu yatakların alt kısmından piston motorlar bulunuyor. 2 motorlu yatağa göre daha kapsamlı bir yatak modeli oluyor. Aynı zamanda 3 motorlu hasta yatağı daha kapsamlı bir şekilde ayarlanabiliyor. Yatağı aşağı ve yukarı doğru hareket ettirmek için kumanda kullanmak söz konusu oluyor. En kompleks olan hasta yatağı ise dört motorlu hasta yatağı oluyor.

Pek çok özelliği bir arada bulunduruyor olmasından kaynaklı olarak çok fazla tercih edilen bir model oluyor. Daha çok durumu ağır olan hastalar için tercih ediliyor. Yoğun bakımlarda en çok kullanılan hasta yatağı dört motorlu hasta yatağı olmaktadır. Motorlu hasta yatakları bu şekilde çok farklı çeşitler ile karşımıza çıkıyor. Hastanıza uygun olan hasta yatağını seçerek tedavisinde olumlu yönde etki yapmanız mümkün olur. Bu yatakları hasta yatağı kiralama sistemi ile de hastanız için temin etmeniz mümkündür.

Motorlu Hasta Yatağının Avantajları

Hasta karyolası tercih sırasında en çok tercih edilen yataklardan biri motorlu hasta yatakları oluyor. Uzun süre evde tedavi görmesi gereken bireyler normal yataklar da kesinlikle yatmalıdır. Uzun süre aynı yerde yatıyor olmak vücut için pek çok problemi ortaya çıkarır. Sürekli yatmak zorunda olan hastanın pek çok ihtiyacı ve bakım söz konusu olur. Bu durum en iyi şekilde gerçekleştirmek için hasta yatakları tercih yapılır. Kemik hastalıkları ve cilt hastalıklarını ortadan kaldırmak için mutlaka kaliteli hasta yatakları tercih etmek gerekiyor.

Motorlu hasta yatakları bu konuda uzman hasta yataklarından biridir. Ön planda tuttuğu hasta konforu hastanın tedavi sürecinde pek çok fayda sağlıyor. Aynı zamanda hastanın hareket yeteneğine olumlu yönde pek yok etki yapıyor. Tedavi sürecini kolaylaştırmak özelliği ile ön plana çıkıyor. Motorlu hasta yatakları kendi arasında çeşitlere ayrılıyor.

Bu çeşitler farklı özelliklere sahiptir. Çeşitler arasında hastanıza en uygun olan hasta yatağını tercih ederek yüksek bir konfor seviyesinde hastanıza bakmanız mümkün olur. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olması en büyük avantajları arasında yer alıyor. Hem hasta bakıcısı için hem de hasta için son derece uygun bir özellik oluyor. Hasta istediği zaman kumanda ile oturup ya da yatabilir.

  
140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın