Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağı Hava Motoru

Havalı hasta yataklarının ventilasyon sistemleri ve çıkarılabilen boruları ile senelerce kullanılabilir. Hava akımı, hastanın bedenine temas eder. Masaj yapılıyor gibi, hastanın bedeninde rahatlamalar oluşur. Masaj yapma esnasında, basınç azaltabilmek için hava akışı biraz düşer. Motor yatağın iç yapısında yer alır ve boyut olarak küçüktür.

Hasta Yatağının Genel Özellikleri 

Yatağı kullanabilmek zor değildir. Hava motoru gün içerisinde devamlı çalışır. Fan sistemi ile birlikte soğur ve ısınmaz. Düşük bir ses aralığında çalıştığı için, hastaya ve hasta odasında bulunan kişilere rahatsızlık vermez. Hasta yatağı hava motoru zarar görür ise yeni bir motor parçası ile değiştirilebilir. Hasta yatakları hastane gibi sağlık merkezlerinde kullanılabileceği gibi evlerde de kullanılabilir. Çıkarılıp, takılabilir aparatları mevcuttur. Bu nedenle de kolay bir şekilde taşındığı alana kurulumu gerçekleşir. Ventilasyon özelliği sayesinde 5, 10, 15 dakika aralıklar ile hastanın kendisine temiz bir hava üflüyor. Üflenen hava, hastalığın artmasına neden olacak kadar kuvvetli değildir.

Hasta Yatakları İle Rahat Zaman Geçirmek 

Yatağın içinde dolaşan hava sayesinde morarma ve yaralar oluşmuyor. Kan akışı vücutta sağlanıyor ve kalp kan pompalıyor. Hasta yatağı hava motoru 2, 3, 4 olmak üzere çeşitleri bulunuyor. Motorlar çok fazla elektriğe ihtiyaç duymadan da çalışabilir. Elektrikler herhangi bir şekilde kesilir ise, batarya kullanılabilir. Bataryanın dolu olması, acil anlar için önemlidir. Havalı hasta yatağına uzanan hasta, yatağın iç noktalarına doğru gömülmez. Yatağın içinde bulunan borular eğer patlar ise, değiştirilip tekrardan kullanılabiliyor. Boru sisteminin bütün parçaları çıkarılıp aynı zamanda takılabilir.

Yatağın Kullanışlı Olması 

Hasta yakınları olmadan, hasta ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Hasta yakını, hastanın yerinden kalkabilmesi için güç sarfetmek zorunda kalabilir. Bu durum hem hasta hem de hasta yakını için zor bir durumdur. Elektrikli hasta yatağı hava motoru sayesinde, hasta yerinden kalkabilir. Yatağın sağ ve sol taraflarında çıkarılıp takılabilen korkuluklar bulunuyor. Korkuluklardan tutunan hasta yerinden kalkıp tekrardan oturabilir. Yapım sırasında dezenfekte edildiği için antibakteriyel özelliklere sahiptir. Yatağın boyu 200 cm'dir. Eni ise yaklaşık olarak 100 cm'den meydana geliyor. Hastayı taşıma kapasitesi ise 140 kilogram ağırlığına kadar çıkıyor.

Yatağın Tekniksel Özellikleri Nelerdir?

Yatak axb sisteminde tasarlanmıştır. Fonksiyonel özelliği, yatağın yumuşak olmasını destekliyor. Ortopedik ve kaliteli malzemeleri hasta bedenindeki omurilik kısmının dinlenmesini sağlar. Bu sayede hasta gece ve gündüz uyku vakitlerinde düzenli olarak uyur. Kalktığında ise kendisini dinç hisseder. Yatağın içinde hava olduğu için, hastanın sırt kısmı yatak ile sıfıra sıfır temas etmiyor. Bu sayede; yara,terleme gibi durumlar meydana gelmiyor.Yatağın 30,45 ve 90 derece pozisyon değiştiren aralıkları vardır. 90 derecelik açı, hastanın oturmasını sağlar. 45 derecelik açı bel,bacak ve ayak kısımlarında kan dolaşımının devam etmesine destek olur. Damar tıkanıklığı için faydalıdır. 

Hasta Yataklarının Kullanım Amaçları Nelerdir?

Hasta yatağının kullanım amacı, daha kısa sürede hastanın iyileşebilmesini sağlamaktır. Yatak 30 ve 45 derece sağ tarafa, 45 ve 60 derece ise sol tarafa dönebilme özelliğine sahiptir. Belirli oranda yükselen yatak aynı zamanda aşağıya da iniyor. Yatağın kendisine ait uzaktan kumandası bulunuyor. Uzaktan kumanda sayesinde, yatağın konumu değişiyor. Kumanda fizik ötesi ışınları sayesinde konumunu değiştiriyor. Odanın her noktasından yatağın konumu değişebilir. Yatağın lazımlık ve şilte bölümü bulunuyor. Şilte sürekli değiştirilmelidir, aksi halde hasta mikrop kapabilir. Hasta yatağı hava motoru lazımlık bölümü sayesinde hasta temel ihtiyaçlarını karşılayabilir. Yatalak olan hasta, tuvalet ihtiyacını karşıladığı zaman yatakta kötü koku oluşmaz. 

Yatağın Temiz Tutulması 

Hasta yatağı mutlaka temiz tutulmalıdır. Örneğin lazımlık kullanıldığı halde, yatağa bulaşma durumu meydana gelir ise temizlenmelidir. İnsan sağlığı ile uyumlu olan dezenfekte malzemeleri bulunuyor. Dezenfekte edilmesi, yatağın ıslak kalacağı anlamını taşımıyor. Çünkü yatağın yüzeyi sıvı geçirmiyor. Yatağın korkuluk kısımları da çıkarılıp kaynar su ile silinebilir. Yatağın çarşafı ve süngeri değiştirilebilir. Hasta yatağı almak isteyen kişiler, firmamız ile iletişim kurarak bu hizmetten yararlanabilirler.

  
887 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın